logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grzejniki Buderus grzeją nierównomiernie - co może być przyczyną?

kjk10 15 Lut 2012 18:11 4575 18
REKLAMA
  • #1 10550089
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Witam, mam następujący problem ze grzejniki buderus grzeją do polowy tzn. ze górna połowy nie da się dotknąć natomiast dolna jest ciepła. Mowie ze kaloryfery są odpowietrzone, woda tez w nich jest. Na czym polega problem i jak go usunąć?
  • REKLAMA
  • #2 10550099
    jannaszek
    Poziom 39  
    Posty: 5629
    Pomógł: 394
    Ocena: 671
    Może cyrkulacja wody jest tak wolna, że zwyczajnie wychładza je otoczenie.
    Włącz szybsze obroty pompki.
  • #3 10550248
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Nie to nie to na 3 biegu jest tak samo i przy temp -25 i teraz -5 to samo wiec otoczenie odchodzi.
  • REKLAMA
  • #4 10550277
    jannaszek
    Poziom 39  
    Posty: 5629
    Pomógł: 394
    Ocena: 671
    Cóż innego może być, skoro grzejniki nie sa zapowietrzone, może i pompka działa dobrze, wtedy coś dławi przepływ, głowice termostatyczne, kamień w rurach- nie wiem.
    Zakręć wszystkie grzejniki i zostaw 1 dla testu.
  • #5 10550299
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Kamien odpada bo to nowa instalacja, a woda nie jest zakmieniona, i instalcja jest miedziana, nie mam mozliwosci zakrecenia wszystkich ze w zgledu na to ze nie posiadal regulatora przy nich, podejrzewam ze to regulacja tymczasowa jest winna
  • #6 10550302
    gesiu25
    Poziom 14  
    Posty: 160
    Pomógł: 6
    Ocena: 13
    A jak masz instalacje zrobioną? Nie masz czasem starych rur łączonych z miedzią 15mm?
  • #7 10550314
    indianer
    Poziom 16  
    Posty: 226
    Pomógł: 12
    Ocena: 26
    Wygląda na słaby obieg. Może są zamontowane jakieś kryzy. Czy w układzie odbiornikami są tylko te grzejniki? Jeśli nie to może wystarczy przytłumić tylko trochę obieg w pozostałych grzejnikach lub bojlerze. Czy instalacja jest w układzie otwartym czy zamkniętym? Jak podłączone jest naczynie wzbiorcze, może na zasilaniu (przy układzie otwartym).
  • #9 10550349
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    To jest obieg otwarty odbiorca jeszcze jest podlogowka kotra ledwo co grzeje prawie nic i bojler, naczynie wzbiorcze nie jest na zasilaniu. Pompka jest dobra obroty ma a filtra nie mam :D
  • #10 10550388
    indianer
    Poziom 16  
    Posty: 226
    Pomógł: 12
    Ocena: 26
    Jeśli bojler jest z tej samej pompy, to na próbę zamknij go. I jeszcze sprawdź czy pompa nie jest zapowietrzona. I jeszcze "kula" w bypasie pompki.
  • REKLAMA
  • #11 10550405
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Ta sama napedza wszystko nie ma 2 osobnych na C.O i C.W.U. Nie pomoglo zamkniecie
  • REKLAMA
  • #12 10550475
    indianer
    Poziom 16  
    Posty: 226
    Pomógł: 12
    Ocena: 26
    W starszych zaworach różnicowych kula potrafiła się zdeformować i nie zamykała. W efekcie pompa mieliła w bypass.
  • #13 10550487
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Ale to jest nowa instalacja ma dopiero 3 lata. Wczesniej jak sie wlaczalo pompke to bylo slychac glosne po prostu uruchomienie a teraz tak cichutko, ze prawei nie slychac
  • #14 10550555
    jannaszek
    Poziom 39  
    Posty: 5629
    Pomógł: 394
    Ocena: 671
    No, to sam odpowiedziałeś, pompka jest zatkana, uszkodzona- nie wiem.
    W przeciwnym razie są cuda, masz wszystko sprawne i nowe, a nie działa- w tym przypadku powrót do piecy kaflowych.
  • #15 10550568
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Czyli pompka do wymiany?
  • #16 10550635
    jannaszek
    Poziom 39  
    Posty: 5629
    Pomógł: 394
    Ocena: 671
    Podpisał bym się pod tym w 100%, ale musiał bym być i widzieć.
    To są domniemania wysnute na podstawie opowieści, podejrzenie zawęziłeś wypowiedzią: dawniej było słychać wyrażnie włączenie pompki.
  • #17 10554435
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Wyrazne takie "tududum" slychac jak woda po prostu szla po rurach a teraz takie ciche "pyk " i tyle.
  • #18 10554557
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 841
    Pomógł: 69
    Ocena: 244
    1.Czy w instalacji występuje połączenie miedzi i ocynku , np kształtek?
    2. Czy sprawdziłeś pompę i jej obroty fizycznie( bo może mieć obroty ale takie ledwo co i bez problemu ją zatrzymasz)? tzn odkręcasz śrubę odpowietrzająca i przykładasz lekko śrubokręt jeśli jesteś w stanie łatwo zatrzymać wirnik tzn że kondensator lub też pompa jest do wymiany, zakładam iż kondensator jesteś w stanie zmierzyć zazwyczaj ma b mala pojemność.
  • #19 10555311
    kjk10
    Poziom 11  
    Posty: 71
    Ocena: 27
    Nie cala instalacja jest z miedzi, a co do pompy to tak nie sprawdzalem tylko, odkręciłem śrubę

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z grzejnikami Buderus, które grzeją nierównomiernie - górna część jest zimna, a dolna ciepła. Pomimo odpowietrzenia grzejników i obecności wody, problem nadal występuje. Uczestnicy dyskusji sugerują różne przyczyny, takie jak słaba cyrkulacja wody, zatykanie przepływu przez głowice termostatyczne, problemy z pompą, a także możliwość występowania kryz w instalacji. Wskazano na konieczność sprawdzenia obrotów pompy oraz ewentualne zatykanie filtra. Użytkownik potwierdza, że instalacja jest nowa, a pompa działa cicho, co może sugerować jej uszkodzenie. Wskazano również na możliwość połączenia miedzi z innymi materiałami, co może wpływać na wydajność systemu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA