Witam.
Posiadam Corollę e12 1,6 LPG 2002 3d.
Od dłuższego czasu wyświetla się kontrolka silnika, kiedyś było to sporadycznie na trasie aktualnie po jednym dniu jeżdżenia.
Wymieniłem drugi katalizator na nowy ale nie pomogło więc go wywaliłem całkowicie wstawiając rurę i wymieniłem katalizator pierwszy, ten przy kolektorze tez na nowy - nie pomogło.
Wymieniłem pierwszą sondę lambda, rzekomo uszkodzoną tak jak polecił mechanik po podpięciu do komputera - niestety nie pomógł.
Wypiąłem drugą sondę całkowicie - nie pomogło.
Wstawiłem emulator za 50 zł kupiony na allegro - nie pomogło.
Pytanie czy ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się tego "Check Engine" w inny sposób niż wymiana całego wydechu za 3,5 tyś zł.
Dodam, że problem pojawia się na benzynie i gazie jednakowo.
Kod błędu to PO420
Posiadam Corollę e12 1,6 LPG 2002 3d.
Od dłuższego czasu wyświetla się kontrolka silnika, kiedyś było to sporadycznie na trasie aktualnie po jednym dniu jeżdżenia.
Wymieniłem drugi katalizator na nowy ale nie pomogło więc go wywaliłem całkowicie wstawiając rurę i wymieniłem katalizator pierwszy, ten przy kolektorze tez na nowy - nie pomogło.
Wymieniłem pierwszą sondę lambda, rzekomo uszkodzoną tak jak polecił mechanik po podpięciu do komputera - niestety nie pomógł.
Wypiąłem drugą sondę całkowicie - nie pomogło.
Wstawiłem emulator za 50 zł kupiony na allegro - nie pomogło.
Pytanie czy ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się tego "Check Engine" w inny sposób niż wymiana całego wydechu za 3,5 tyś zł.
Dodam, że problem pojawia się na benzynie i gazie jednakowo.
Kod błędu to PO420