Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka alternatywa dla magnetowidu VHS?

24 Kwi 2012 10:32 1791 7
  • Poziom 17  
    Mam pytanie: jaka byłaby najlepsza i najtańsza alternatywa dla magnetowidu VHS do nagrywania programów TV? Myślałem o dekoderze z możliwością nagrywania, ale niestety mój operator TV (Vectra) ma jakąś chorą politykę względem tych urządzeń: każą sobie płacić 170 zł za aktywację i miesięcznie 20 zł za dzierżawę dekodera. Jednocześnie nie dają możliwości wykupu dekodera od nich ani podłączenia własnego dekodera kupionego niezależnie. I tyle mają do powiedzenia wieloletniemu klientowi z tzw. pakietem platynowym i internetem również od nich.

A zatem czy istnieją jakieś zewnętrzne nagrywarki z dyskiem współpracujące z dekoderami cyfrowymi, jak i rejestrujące sygnał analogowy? Takie żeby można było po prostu wpiąć je w istniejącą konfigurację jako dodatkowe urządzenie do nagrywania z TV.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za wszelkie wskazówki.
  • Poziom 40  
  • Poziom 17  
    Mam rozdzielacz sygnału - dzieli mi sygnał na TV i internet. I jak mogę z tego skorzystać?
  • Poziom 40  
  • Poziom 37  
    -Obywatel- napisał:
    ale niestety mój operator TV (Vectra) ma jakąś chorą politykę względem tych urządzeń: każą sobie płacić 170 zł za aktywację i miesięcznie 20 zł za dzierżawę dekodera.
    Kolego to nie tylko twój operator ma taką politykę tylko raczej duża większość operatorów ma taką politykę musieli zainwestować dużą kasę w system cyfrowy to teraz trzeba na czym tą kasę odzyskać i jednocześnie walczą z piractwem. Jak kolega chce nagrywać po analogu to można kupić zwykłą nagrywarkę dvd i podłączyć do kablówki a sygnał z dekodera nagrywać po wyjściu np. eurozłączu.
  • Poziom 17  
    Leszcz72, a w jaki sposób mógłbym wykorzystać taki rozdzielacz?

egon42, ale ja od 8 lat odbieram cyfrówkę z Vectry - zawsze na złotym lub platynowym pakiecie. Dekoder cyfrowy mam od początku ten sam. I teraz problem w tym, że za taki zwykły, prosty jak imadło dekoder oni sobie nie życzą żadnych opłat. A za bardziej zaawansowany dekoder chcą chorych pieniędzy. Czy po tylu latach płacąc miesiąc w miesiąc ponad 70 zł za samą TV nie zasłużyłem na nowy, lepszy dekoder na normalnych warunkach? Widać nie...

A propos tematu, to właśnie chodzi mi o coś takiego jak nagrywarka DVD, ale z własnym twardym dyskiem, żebym nie musiał się certolić z płytami. Czy jest coś takiego?
  • Moderator
    Współczesne nagrywarki DVB najczęściej maja własne dyski twarde. Im większe tym więcej "wchodzi". Poszukaj w najbliższym sklepie Euro, Saturna, MiediaMarktu czy innej sieci handlowej. Ostatnio na rynku były tylko dwa modele Panasonica.
    Ten sprzęt także wychodzi z użytku na rzecz pamięci USB i zewnętrznych dysków z wejściem USB.

I nie dziw się polityce operatora; dla nich VOD to kasa, każdy musi z czegoś żyć...
    Ja nagrywam na nagrywarkę, wycinam reklamy i wrzucam na płytę. Jak padnie jedna płyta to mała strata, jak padnie dysk 800 Gb to duża strata.
  • Poziom 17  
    Poszedłem do operatora i dostałem dobrą ofertę z dekoderem PVR :D i teraz płacę w sumie mniej za wszystko niż przedtem, łącznie z dzierżawą dekodera i nieco lepszym internetem. Polecam wszystkim PVR bo to jest rewelacyjnie wygodne rozwiązanie i super jakość zapisu.