Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Micron wprowadzi pamięci DRAM DDR4 w przyszłym roku

exti 07 Maj 2012 21:29 3163 5
 • Micron wprowadzi pamięci DRAM DDR4 w przyszłym rokuJak będzie wyglądała przyszłość komputerowych pamięci? NAND flash? Pamięci HMC? Micron ma swój udział w obydwu tych technologiach, lecz zajmuje się również trzecią, która wkrótce trafi do obiegu i jest uderzająco podobna do dobrze znanych pamięci DDR3. W miniony weekend Micron ogłosił, że "jego pierwszy w pełni funkcjonalny moduł DRAM DDR4" jest gotowy i powinien pojawić się na rynku w 2013 roku.

  Pamięć DDR4 jest szybciej taktowana i ma większe prędkości transferu od DDR3, a jednocześnie pracuje z przy niższym napięciu zasilania, choć ostateczny standard formatu DDR4 wciąż czeka na finalizację. Micron chce jednak możliwie najszybciej wprowadzić swoje układy w nowym standardzie i pracuje już nad 4-gigabajtowymi modułami DRAM DDR4, które zaprojektował wspólnie z firmą Nanya. Wybrani klienci Microna otrzymali już próbki tych pamięci do testów.

  Producent planuje wprowadzić pamięci DDR4 typu RDIMM, LRDIMM, 3DS, SODIMM i UDIMM - na początku do sektora przedsiębiorstw i serwerów, następnie dla konsumentów i do urządzeń przenośnych. Micron ma nadzieję uruchomić masową produkcję modułów 4GB w ostatnim kwartale 2012 roku.

  Źródło:
  http://www.maximumpc.com/article/news/adios_d...on_says_its_ddr4_dram_modules_are_coming_2013

 • #2 08 Maj 2012 02:19
  VIGOR_PICTURES
  Poziom 20  

  Oby tylko Micron nie wziął przykładu z Intela. Co nowa generacja, to nowa podstawka... Swoją drogą, ciekawi mnie, dlaczego nie spróbują zaadaptować pamięci GDDR5 jako normalnej pamięci operacyjnej komputerów.

 • #3 08 Maj 2012 09:40
  speedy9
  Pomocny dla użytkowników

  VIGOR_PICTURES napisał:
  Swoją drogą, ciekawi mnie, dlaczego nie spróbują zaadaptować pamięci GDDR5 jako normalnej pamięci operacyjnej komputerów.

  Bo pamięci GDDR5 są zbudowane na bazie DDR3.

  exti napisał:
  choć ostateczny standard formatu DDR4 wciąż czeka na finalizację.

  Cytat:

  Producent planuje wprowadzić pamięci DDR4 typu RDIMM, LRDIMM, 3DS, SODIMM i UDIMM - na początku do sektora przedsiębiorstw i serwerów


  Po pierwsze: który chipset (lub CPU) ma kontroler pamięci DDR4?
  Po drugie: Skoro chcą te pamięci wprowadzić najpierw m.in. na rynek serwerów, to ciekawe jak przekonają do tego producentów serwerów i oraz firmy do używania pamięci dla których nie ma zaakceptowanego standardu.

  Dziwna polityka...

 • #4 08 Maj 2012 09:52
  exti
  Poziom 32  

  speedy9 napisał:
  ciekawe jak przekonają do tego producentów serwerów i oraz firmy do używania pamięci dla których nie ma zaakceptowanego standardu.

  Oni chcą te pamięci wypuścić jak najszybciej, ale dopiero po sfinalizowaniu standardu.