logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wyjazd nad jezioro. (Pomorskie)

Yasió 08 Maj 2012 14:54 2698 6
REKLAMA
  • #1 10874525
    Yasió
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Co polecacie, nie dalej jak 200km ze Słupska (Pomorskie). Powiedzmy do 50zł za dobę od osoby.

    Witam.

    Chcę sobie pojechać na krótki wypad nad jakieś jeziorko (18-20 maj), i szukam jakiejś dobrej lokalizacji nie musi być koniecznie pod względem wędkowania, szukając po internecie widziałem fajne miejsca koło Miastka czy Szczecinka ale wole zapytać prawdziwych ludzi a nie wuja Google, wiec jak w opisie coś ze 200km ode mnie, jakieś Mazury, Kaszuby czy coś, zapodajcie linkiem albo cuś gdzie np. byliście i oczywiście żeby można było się wykąpać.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 10874982
    Madrik
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 12510
    Pomógł: 623
    Ocena: 1181
    Jak pasują ci Mazury, polecam jezioro Piłakno. Pobliskie miejscowości to Borowski Las i Wola Maradzka oraz Maradki.
    Między Szczytnem, a Mrągowem, przy drodze nr 600.
    Jezioro idealne. Położone w Lesie, dość duże, Ultra czyste i dość przejrzyste jak na nasze warunki. ZERO zabudowy mieszkalnej nad jeziorem. Na samym jeziorem są tylko 3 czy 4 ośrodki wczasowe. Polecam Ośrodek Karolczaka. Pełna opcja - Pole namiotowe, przyczepy, domki w różnych standardach, pokoje w hotelu. Molo z basenem (siatka ograniczającą głębokość do 1,5m, bo to szybko dno schodzi w głębię) i sprzęt wodny i sportowy.
    Oprócz tego jest jeszcze jest ośrodek Królewska Sosna i Baza nurkowa Dębowa Przystań. Wszystkie mają strony w sieci, to sam znajdziesz. Jest jeszcze jedno pole namiotowe na polu gospodarza, ale tam ponoć syf, kiła i mogiła + towarzystwo z dna społecznego. ;)

    Jezioro jest jednym z najbardziej rybnych. Szczupaki jak konie. ;)
    Wędkarze prawie sami. Woda idealna do kąpieli. Są miejsca gdzie można pływać z maską i rurką nad łąkami wodorostów. Są głębiny, że nurkowie tylko w batyskafie schodzą. W Jeziorze jest stanowisko archeologiczne z zatopioną osadą słowiańską zaledwie metr czy dwa pod wodą. Są wyspy na jeziorze do odwiedzenia. Można popływać żaglówkami (u Karolczaka mają nawet Omegę), rowerami, kajakami, łódkami.
    Cisza i spokój. Zero skuterów wodnych czy motorówek (strefa ciszy). Na około same lasy, kormorany. jelenie i dziki. ;)

    Co kto lubi. Do miasteczka 4km, sklepy, stacja paliw, fryzjer, bary.. Jak ma się samochód lub rower, to o rzut beretem. Do Mrągowa - 18km. Ale tam drożyzna, że hej... ;)
  • REKLAMA
  • #3 10876020
    Alfred_92
    Poziom 33  
    Posty: 2973
    Pomógł: 148
    Ocena: 705
    Ja polecam Chmielno niedaleko Kartuz, co prawda nie byłem tam od dawna (ostatni mój wyjazd tam był z 8 lat temu). Ale dwukrotne wakacje w Chmielnie wspominam bardzo dobrze do dzisiaj. Ośrodek w którym byłem był z każdej strony otoczony jeziorami. http://www.powiat-kartuski.s7r.pl/o-gminie-chmielno/ Poczekajmy może ktoś zna jeszcze jakieś fajne miejsca do odwiedzenia.
  • #4 10887892
    żarówka rtęciowa
    Poziom 38  
    Posty: 3909
    Pomógł: 364
    Ocena: 390
    Witam

    A co sądzicie o Zdunach koło Starogardu Gdańskiego?
  • REKLAMA
  • #5 10888042
    arekb81
    Poziom 30  
    Posty: 1630
    Pomógł: 132
    Ocena: 737
    Ja bym się kierował w kierunku obszaru Bytów/Chojnice/Konarzyny/Brusy.
  • REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy forum polecają kilka lokalizacji na krótki wypad nad jezioro w Pomorskim, w promieniu 200 km od Słupska. Wśród rekomendacji znajduje się jezioro Piłakno, które jest czyste i rybne, z ośrodkami takimi jak Ośrodek Karolczaka oraz Królewska Sosna. Inne sugestie to Chmielno koło Kartuz, znane z otoczenia jezior, oraz Zduny koło Starogardu Gdańskiego. Użytkownicy wskazują również obszar Bytów/Chojnice/Konarzyny/Brusy jako atrakcyjny. Wiele z tych miejsc oferuje możliwość kąpieli i różnorodne formy zakwaterowania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA