Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

auto za około 30 000 zł - typy

mates855 20 Maj 2012 17:20 1396 5
  • #1 20 Maj 2012 17:20
    mates855
    Poziom 7  

Witam,
    Przymierzam się do zakupu auta dla rodziny 2+1, mało jeżdżącej ok. 15 000 km na rok.
    Zdecydowałem się na benzynę, ponadto auto ma być mało awaryjne i tanie w eksploatacji, oto moje typy:
    Opel Astra III
    Golf V
    Renualt Megane III
    Ford Focus MK2
    Dacia Sandero
    Proszę o opinie i sugestie w wyborze.

0 5
  • #2 20 Maj 2012 17:31
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Akurat podałeś mało ciekawe typy. Jest sporo aut lepszych i przyjemniejszych w użytkowaniu. Choćby klasyk gatunku - toyota avensis.

0
  • #3 21 Maj 2012 10:40
    cefaloid
    Poziom 30  

Błazej ale on chyba chce o klasę niżej - czyli Corolla. Albo Honda Civic.

A może, jesli koledze nie zalezy na płaceniu za logo na masce to Kia Ceed / Hyundai i30? Jest tego naprawdę sporo więc z tanimi częściami pewno zero problemu, a nie słyszałem za bardzo złych opinii o tych autach (za to słyszałem całkiem dobre).

0
  • #4 21 Maj 2012 12:16
    mates855
    Poziom 7  

raczej bliżej mi do Corolli i Hondy Civic niż Avensis, a co sądzicie o Astrze III, mi się wizualnie podoba ale słyszałem, że awaryjna?

0
  • #5 21 Maj 2012 12:29
    lukashb
    Poziom 39  

Ja się wypowiem w sprawie Astry III na silniku 1.3D czyli małym Fiatowskim silniczku który był montowany w tej serii (i nie tylko, zakładane były także 1.7D). Ma to 100 koni, i po mimo kombi dość dobrze sobie radzi. Kupiony z przebiegiem 120 tyś., ma już 140 tyś. a kupiony był nie cały rok temu (za 20 dni będzie rok), jak widać, używany dość mocno, jednak nic złego się nie przytrafiło, rozrząd - łańcuszek, więc najwyżej zacznie Ci dzwonić. Raz robiony alternator - łożyska. Tak więc w zasadzie tyle, odpalał bez problemów gdy mieliśmy w styczniu po -30 i nie było problemów. Mogę go polecić i z całą odpowiedzialnością :D

0
  • #6 21 Maj 2012 14:45
    cefaloid
    Poziom 30  

I teraz myslę że mozemy poradzić tak:

- każde z tych aut co wymieniłeś będzie OK, jesli Tobie się spodoba albo w tej cenie będzie w lepszym stanie niż auta marki Y. Tu nie ma chyba jakichś ogromnych różnic. Ople już nie gniją a VW już nie takie niezawodne.... Zadbane auto marki uważanej za psującą się będzie duzo mniej zawodne jak dorżnięte auto kultowe.
    - czas pojechać na giełdę i obejrzeć każde z nich: co możesz dostać za te 30 tys zł.

Oczywiście na giełdzie nie kupuj tylko porównaj. 10m od Astru mędzie stała Meganka a 20m dalej Corolla. Porównasz i wyciągniesz wnioski a później będziesz szukał już konkretnej marki która Ci będzie najlepiej pasowała.

0