Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podwójna kamera samochodowa z DVR, GPS Logger i GPS Sensor za $85

piokrza 24 Cze 2012 21:33 6815 3
 • Podwójna kamera samochodowa z DVR, GPS Logger i GPS Sensor za $85Chinavasion wprowadza do sprzedaży specjalną kamerę internetową nagrywającą zachowanie pasażerów i kierowcy we wnętrzu kabiny oraz sytuacji na drodze, tuż przed pojazdem. Według źródła, Dual Camera Car DVR z GPS logger i GPS Sensor może okazać się pomocna np. w przypadku określania szczegółów wypadku. Nagranie może być wtedy wykorzystane jako dowód w celu uniknięcia fałszywych pozwów w związku z wypadkiem na drodze.

  Kompaktowa nagrywarka DVR korzysta z dwóch, ręcznie obracanych (do 270 stopni) kamer HD, które można ustawiać pod dwoma różnymi kątami. Posiada też dwie nowe funkcje: GPS Logger wykorzystywany do otwierania Google Maps w celu podejrzenia aktualnej trasy, prędkości, daty i czasu, a także G-Sensor używanego do wykrywania i rejestracji każdego nagłego ruchu lub zmiany prędkości w osi X, Y i Z, w czasie każdego ostrego hamowania, szybkiego przyspieszania, nadmiernego zakrętu lub nagłego uderzenia.

  System może być także wykorzystany przez firmy, w celu śledzenia odległości i pozycji kierowcy danego samochodu.

  Urządzenie posiada slot kart micro SD (do 32GB), jest zasilane wbudowaną litowo-polimerową baterią, zapewniającą do 30 minut nagrywania, oraz 12-miesięczną gwarancję. Dual Camera Car DVR kosztuje około 85 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://www.chinavasion.com/car-dvr/27-inch-sc...amera-car-dvr-with-gps-logger-and-gps-sensor/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1413 postów o ocenie 143, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
 • #2
  jarewa
  Poziom 31  
  A tak poza tematem jak takie kamery mają się do prawa cywilnego? Od kiedy to można nagrywać zwykłego kowalskiego za kierownicą bez jego zezwolenia? I czy taki materiał z nielegalnego źródła jest brany jako dowód w sprawie?
 • #3
  austin007
  Poziom 17  
  Do samochodów prywatnych bardziej przydałoby się rejestrowanie tyłu i przodu auta jakimś rybim okiem z zapisem typu loop. Dodatkowo zapis położenia GPS i przyspieszenia. Na drodze jest wiele sytuacji ucieczek po wyrządzeniu szkody (czasem nieświadome , a najczęściej z premedytacją). Pytanie jaką wartość dowodową przez sądem / na policji ma taki zapis.
  Urządzenie powinno mieć możliwość dyskretnego umieszczenia kamer (estetyka) i ukrycia jednostki centralnej. Cena do tych 85$ i ma to sens. (być może są takie urządzenia)
 • #4
  2OMEGA2
  Poziom 14  
  U ruskich to ani rusz bez takiej kamery.
  Link