Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio VW beta. Nie znam kodu. Kto może mi odblokować radio?

mikom337 29 Sty 2005 14:38 15942 20
  • #1 29 Sty 2005 14:38
    mikom337
    Poziom 10  

Witam serdecznie;)

Posiadam Vw lupo a w nim oryginalne radi Vw beta.Problem polega na tym ,ze nie znam kodu:( Auto stało miesiąc u blacharza z odłączonym aku.Po podłączeniu akumulatora odziwo radio działało i nie prosiło o kod.Niestety musiałem akumulator jeszcze raz odłączyc i ipo ponownym podłączeniu wyświetla napi safe:( Co mam zrobic ? Czy musze udać sie do magika który mi to radio odblokuje?

Pozdrawiam
    Michał.

• #2 29 Sty 2005 15:02
    kantor
    Poziom 13  

Dobrze myślisz, lepiej udaj się do tego magika.

• #3 29 Sty 2005 15:33
    korelian
    Poziom 19  

Jak kupowałeś autko to w dokumentacji powinien być kod radia.
    Kumpel dał radio do "magika" zapłacił a po czaie znalazł kod w dokumentach. Ludzie pamiętajcie : odłączenie aku powoduje że trzeba wprowadzić kod dla radia. Kupując autko trzeba się pytać o ten kod.
    Pozdro.

• #4 29 Sty 2005 15:36
    mikom337
    Poziom 10  

korelian napisał:
    Jak kupowałeś autko to w dokumentacji powinien być kod radia.
    Kumpel dał radio do "magika" zapłacił a po czaie znalazł kod w dokumentach. Ludzie pamiętajcie : odłączenie aku powoduje że trzeba wprowadzić kod dla radia. Kupując autko trzeba się pytać o ten kod.
    Pozdro.

Ja ten samochód sprowadziłem i nie stety nie mam dio niego nic poza kluczykami dokumentami z niemiec.

Pozdrawiam

• #5 29 Sty 2005 15:58
    c280
    Poziom 27  

jeśli to radio jest przypisane do tego auta to przekręć parę razy stacyjką i może wystartuje bez wbijania codu

• #6 29 Sty 2005 22:22
    SlaweK
    Poziom 43  

Bzdura, nie wystartuje. Albo do serwisu i jak wylegitumujesz się dowodem właśności radia to powinni Ci podać kod albo do mądrego magika który będzie wiedział co z tym zrobić bez namieszania w radiu.

SławeK

• #7 30 Sty 2005 11:36
    c280
    Poziom 27  

SlaweK napisał:
    Bzdura, nie wystartuje. Albo do serwisu i jak wylegitumujesz się dowodem właśności radia to powinni Ci podać kod albo do mądrego magika który będzie wiedział co z tym zrobić bez namieszania w radiu.

SławeK

jaka bzdura !!! temat przerabiałem wiele razy . radio przez szynę nad drugim plusem komunikuje się z kompem od auta!!!

• #8 30 Sty 2005 12:27
    kamahonda
    Poziom 17  

C280 co Ty za nowe teorie snujesz. Jeżeli tak by było to poco jest cała procedura wbijania kodu.Jeżeli to radio ma działać tylko w tym samochodzie bez uaktywniania kodu to powinno się uruchomić bez żadnej kombinacji, właściciel auta nie powinien nawet o tym być informowany przez radioodbiornik żadnym komunikatem.

• #9 30 Sty 2005 15:09
    c280
    Poziom 27  

nie wiem czemu tak jest ale nie dalej jak w piątek robiłem passata i po odpięciu zasilania radio zaświciło safe a po chwili 1000 . przekręciłem 3 razy kluczem i włączyło sie samo bez codu .identyczną sytuację miałem z navi mcd w multiwanie .dodam, że radio nie było w międzyczasie podłączane poza autem.

• #10 30 Sty 2005 19:03
    arttoo
    Spec od car audio

A to ciekawe widac takie zeczy sie zdarzaja ale nie nam.Jakies 2 tygodnie temu robilem koledze alarm w audi i byl odlaczony accu ,po podpieciu i parokrotnym przekrecaniu i wylaczaniu stacyjki radyjko (concert grundiga) nie chcialo sie samo wlaczyc,po wszystkich operacjach grzecznie wpisalismy kod i zagralo,c280 wytlumacz to!!!bo teorie o diodach samochlodzacych tez juz slyszalem

• #11 30 Sty 2005 20:33
    SlaweK
    Poziom 43  

Myślę że tak mogło się przydażyć jeśli kod był wyłączony w radiu. A większość prostych radii z Audików nie ma żadnej szyny komunikacyjnej z komputerem auta.

SławeK

• #12 30 Sty 2005 21:29
    c280
    Poziom 27  

ale vw ma napewno nad acc.audi też musi mieć bo jak wyłączyć bosse vagiem?

• #13 30 Sty 2005 21:34
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

dotykajac palcem kwarca w niektorych radiach zaskoczy bez wprowadzania codu moze ta teoria cos podpowie.

• #14 30 Sty 2005 21:39
    c280
    Poziom 27  

SlaweK napisał:
    Myślę że tak mogło się przydażyć jeśli kod był wyłączony w radiu. A większość prostych radii z Audików nie ma żadnej szyny komunikacyjnej z komputerem auta.

SławeK
    kod w radiu nie był wyłaczony bo bez acc żądało kodu po przekręceniu klucza poszło bez.

• #15 30 Sty 2005 22:33
    SlaweK
    Poziom 43  

Dobrze, umówmy się że jest to teoretycznie mozliwe w modelach które mają komunikację z komputerem auta. Ja nie raz robiłem Chorusy i Concerty które demontowałem sam a klient nim przyjechał do mnie nie raz przekręcał kluczyk. Ale zwracam uwagę że temat trzeba będzie przebadać dokładniej przy najbliżeszej okazji gdy klient przyjedzie z takim radiem. I prośba do innych, nie ciągnijmy już tego tematu bez przebadania go dokładniej a potwierdzone i pewne informacje jeśli komuś się uda ta sztuczka proszę koniecznie napisać.

SławeK

• #16 01 Lut 2005 19:28
    c280
    Poziom 27  

golf 4 radio gamma (auto wyszło z salonu z tym radiem nigdy do tego auta nie podłączane inne radio) . wyjęte radio i na stół -woła kod . po włożeniu do auta woła kod.wprowadzam cod - odpala. odpinam radio (ok 20 min odpięte) . podłączam -safe i po chwili 1000(bez acc) . przekręcam klucz 3 razy i.......... CHODZI BEZ WBIJANIA KODU. myślę , że radia założone w fabryce są w jakiś sposób powiązane z autem .(tak jak zmieniacz blaupunkta na 5 cd gdzie kod wbijamy tylko w przypadku podłączenia do innego radia) SŁAWKU w audi się z tym nigdy nie spotkałem i miałem na myśli VW.

• #17 02 Lut 2005 00:05
    djlj24
    Spec od car audio

Cóż wszystko jest możliwe. Ja mialem przypadek, że klient twierdził, że radio mu w samochodzie gra z wyświetlaczem co przyniósł a te dwa kawałki układanki nie mialy prawa do siebie pasować. Cóz Philips 755 potrafił włączyć się bez kodu jak się zrobiło iskry na załączaniu, tak samo stare VW Gamma na ceramice.

• #18 10 Mar 2005 22:30
    kasko
    Poziom 9  

Witam
    Jeśli chodzi o wystartowanie radia po odłaczeniu aku bez wpisywania kody to nie jest żadna bzdura a, mianiwicie wyczytałem w instrukcji vw beta 5 że jest coś takiego jak komfortowe kodowanie cytuje:
    " Ze względów techniczych komfortowe kodowanie radia nie jest dostepne we wszystkich modelach samochodów. Dotychczas, każdorazowo po wymontowaniu radia lub odłączeniu akumulatora, kodowanie przeciwkradzieżowe musiało być wprowadzane ręcznie.
    Nowe kodowanie komfortowe radia działa w inny sposób, tzn. po jednorazowym wprowadzeniu numeru kodu do odbiornika radiowego zostaje on dodatkowo zapamietany również w samochodzie.
    Jeżeli przerwane zostanie zasilanie prądowe, radio automatycznie porównuje swój numer kodu z kodem zapamietanym w samochodzie. Jeżeli numery zgadzaja się , radio po kilku sekundach jest ponownie gotowe do pracy.
    Ręczne wprowadzanie blokady elektronicznej nie jest już potrzebne."
    Koniec cytatu
    Cytat z oryginalej instrukcji ASO samochodów Volkswagen.
    Pozdrawiam

• #19 10 Mar 2005 23:03
    SlaweK
    Poziom 43  

Hm, to wiele wyjaśnia ale daje nam wiele do myślenia. Dziękujemy.

SławeK

• #20 10 Mar 2005 23:20
    djlj24
    Spec od car audio

W VW i Audi z nowymi radiami to prawda. Nazywa się to comfort code. Nawet wiadomo co sobie sprawdza - lepiej nie pisać bo zaczną pruć samochody z radiem.

• #21 12 Maj 2005 00:48
    Remik71
    Poziom 24  

Np: w golfie 4 ten kodzik od radia jest przechowywany w liczniku. Zawsze po odłączeniu akumulatora włączam radio, zapłon i po chwili radio gra. Do licznika można również przypisać kodzić od kolejnego radia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME