logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

System informujący o nacisku na oś w MAN TGA/TGX i naczepach KASSBOHRER

damdam 23 Paź 2012 09:00 5346 6
REKLAMA
  • #1 11440804
    damdam

    Poziom 34  
    Posty: 2299
    Pomógł: 274
    Ocena: 947
    Witam,

    Proszę o informację i rady dot. systemu informującego kierowcę o przekroczeniu dopuszczalnego nacisku na oś. Nasza firma jeździ na MAN TGA/TGX, naczepy KASSBOHRER.

    Czy ktoś z użytkowników forum montuje/używa takich systemów?
    pozdrawiam
    Konto firmowe:
    ACME Damian Michalski
    Boczna 3a, Żory, 44-240 | Tel.: +48XXXXXXXXX (Pokaż)
  • REKLAMA
  • #2 11441031
    BanTir
    Poziom 15  
    Posty: 316
    Pomógł: 11
    Ocena: 114
    z tego co pamiętam w Scanii wystarczy podpiąć specjalnie wyskalowany manometr do przewodu z ciśnieniem w poduszkach na osi.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 11444636
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2502
    Pomógł: 115
    Ocena: 373
    EBS (Wabco, Tonażer) lub elektroniczny pomiar (tensometry)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 11450943
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2817
    Pomógł: 321
    Ocena: 1715
    W Haldex oraz ECO Tronic EBS można włączyć kontrole przeładowania poprzez aktywacje jednego z wyjść AUX, i ustawia się procentowość górną i dolną granicę,aktywacja poprzez napięcie na zaprogramowanym wyjściu AUX załącza np. kontrolkę.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 11452115
    ROKADI

    Poziom 22  
    Posty: 388
    Pomógł: 43
    Ocena: 193
    witam jeśli chodzi o man tga to man catsem mozna zaprogramować wskaźnik nacisku na oś w przyczepie tylko że w EBS 5
    Konto firmowe:
    ROKADI - MAN
    Kętrzyńskiego 8, Olsztyn, 10-506 | Tel.: 660-XXX-XXX (Pokaż)
  • #6 11452433
    damdam

    Poziom 34  
    Posty: 2299
    Pomógł: 274
    Ocena: 947
    Bardzo dziękuję za podpowiedzi, kol. ROKADI - serwis takie rzeczy robi, czy szukać kogoś z MAN CATS poza nim ?

    pozdr.
    Konto firmowe:
    ACME Damian Michalski
    Boczna 3a, Żory, 44-240 | Tel.: +48XXXXXXXXX (Pokaż)
  • Pomocny post
    #7 11452520
    ROKADI

    Poziom 22  
    Posty: 388
    Pomógł: 43
    Ocena: 193
    jeśli ktoś ma dostęp do serwera to da radę
    Konto firmowe:
    ROKADI - MAN
    Kętrzyńskiego 8, Olsztyn, 10-506 | Tel.: 660-XXX-XXX (Pokaż)

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat systemów informujących kierowców o przekroczeniu dopuszczalnego nacisku na oś w pojazdach MAN TGA/TGX oraz naczepach KASSBOHRER. Użytkownicy forum sugerują różne rozwiązania, takie jak podłączenie manometru do przewodu ciśnienia w poduszkach osi, zastosowanie systemów EBS (Wabco, Tonażer) oraz elektronicznego pomiaru za pomocą tensometrów. Wskazano również na możliwość programowania wskaźnika nacisku w systemie MAN CATS oraz aktywacji kontroli przeładowania w systemach Haldex i ECO Tronic EBS. Użytkownik poszukuje serwisu zdolnego do implementacji tych rozwiązań.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA