Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce 8600 GTS - kod 43, uszkodzona karta graficzna. Wina zasilacza?

25 Paź 2012 17:42 3228 5
  • Poziom 2  
    Witam, mam windows 7 64 bit i sprawa przedstawia się następująco. Podczas uruchamiania komputera, gdy wyświetlają się te napisy z biosu np 'checking cd rom', i takie inne, literki są tak jakby zepsute. Jakby ktoś rozmazał atrament. Nie wiem czy to są te słynne artefakty, ale ja karty nie podkręcałem a dziwne cyrki dzieją się na ekranie.

Kolejny problem to taki, że nie mogę uruchomić żadnej aplikacji 3d. Wyświetla mi się komunikat "could not load direct3d" i nic się nie dzieje. W menadżerze urządzeń widać jakby karta nie miała sterowników, a przed chwilą instalowałem raz jeszcze. Widnieje napis, że system windows wyłączył to urządzenie (kartę graficzną), bo wystąpił jakiś problem o oznaczeniu KOD 43.

Moja specyfikacja:

Procesor: intel Core 2 Duo E6850 Conroe, podkręcony na 3,00 GHz.
    Płyta główna: Gigabyte P35-DS3. Z tego co widzę szyna PCI-E działa na niej z prędkością 16x. nie wiem czy to dobry wynik.
    Ram: 2GB 400MHz 5//5/5/18 ms
    Karta Graficzna: Geforce 8600 gts. W programie CPU-Z nawet mi jej nie wyświetla.
    Zasilacz: Tracer 550W.

Proszę o poradę, jeżeli karta jest walnięta o to jaką kartę kupić do tego leciwego już trochę zestawu.

Tak dodatkowo myślę, że to zasilacz może być felerny. Kilka miesięcy temu padł dysk twardy i musiałem wymieniać. Teraz jest padnięta karta, system jej nie widzi. Zasilacz jest niby na czarnej liście, ale to stosunkowo nowy model. Czy pomiar napięć miernikiem rozwieje moje wątpliwości?

Sprawa jest o tyle dziwna, że ja teraz, piszę posta z tego komputera. Pulpit się wyświetla. Nie działają żadne aplikacje 3D. Zawieszają się czasami otwarte karty z youtubem. Coś się dzieje.
  • Poziom 43  
    Zasilacz na pewno do wymiany.HD 4850.

Dodano po 1 [minuty]:

solarny napisał:
    intel core 2 duo e6850 Conroe, podkręcony na 3,00 Ghz.

Ciekawe jak podkręcony?
  • Poziom 27  
    Ten procesor ma 3GHz juz wiec nie da sie go podkręcić na 3GHz ...

Dodano po 5 [sekundy]:

Ten procesor ma 3GHz juz wiec nie da sie go podkręcić na 3GHz ...
    Zasilacz do wymiany !
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.

Co do procesora. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nie ja składałem ten komputer. widzę tylko napis: intelc2d e6850 @ 3,00 GHz 3,00Ghz.

Skoro jest '@', pomyślałem, że jest podkręcany. Jeżeli ma standardowo taki zegar to tym lepiej, będzie można coś jeszcze z niego kiedyś wycisnąć.
  • Poziom 2  
    Czy Chieftec BPS-450 będzie dobrym wyborem? Uciągnie tego radeona?