Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer trzeba wlaczac z 30 razy zeby załapał

kukiz87 30 Oct 2012 09:11 2184 16
GoodRam konkurs
    kukiz87
    Level 10  
    Witam mam taki problem !!

Juz od ok roku ale teraz to sie duzo bardziej nasiliło

Przewaznie rano albo po dluzszym postoju gdy wlaczam komputer nic sie nie dzieje tzn załaczaja sie tylko wentylatory wszystkie i sekunde mrugnie hdd

Musze go albo właczyc i resetowac ze 100 razy zeby załapał albo wlaczac i wylaczac i tak w koło az ładnie zapali sie monitor piknie bios i reszta

CO wyeliinowałem raczej napewno ?

Karta graficzna napewno nie ma wpływu na to dlaczego ? mam druga grafike obecnie nowke teraz i jest to samo tak jak i na starej
    zreszta mam tez karte zintegrowana i jest to samo gdy monitor wepne pod płyte głowna

zasilacz mam nowy z 400 w przesiadłem sie na 500 nie pomogło nic

gdy komp załapie mam albo 2 albo 3 pikniecia i jedno jak by dluzsze

co w moim biosie mowi

2 beep code Bład parzystosci pamieci ram
    3 beep code Bład pierwszych 64 kb pamieci

ale ram skanowałem programami na wszelki mozliwy sposób i przechodziły wszystkie testy , probowałem przekładac kosci z jednego miesca w drugie wyjac jedna kosc i zostawic druga
    i powiem wam jak to robiłem za pierwszym razem niby było ok 1 beep code co mowi ze wszystko ok po resecie kompa znow to samo 2 ,3 pikniecia

Ostatnio chciałem tez wymienic bateryjke na biosie i zrobiłem to ale od tego czasu sypało nie miłosiernie blue screeny

i wsadziłem stara znow i load optimized defaults

co to moze byc za usterka ? strasznie irytuje gdy rano trzeba kompa z 15 min wlaczac

Dodam ze wszystko chodzi extra w systemie gram w gry nic sie nie grzeje monitoruje temp na biezaco

komp chodzi po 10-16 godz i nic sie nie dzieje dopiero jak postoi wyłaczony
  • GoodRam konkurs
    Richter
    Level 31  
    Jaki to model płyty głównej? Można jeszcze wykonać aktualizację bios.
    Arteko77
    Level 27  
    Pelna specyfikacja komputera. Podaj model i marke zasilacza.

Na moje oko cos z ramem jest nie tak
    kukiz87
    Level 10  
    Płyta to micro star internatonal a dokladny model to

7528

Bardzo powaznie myslałem własnie o aktualizacj biosa jednak musze wczesniej dokladnie doczytac jak to sie robi

Dodano po 1 [minuty]:

Intel Core 2 duo 2,8
    Ram 4 gb samsung
    Grafika Radeon 6750
    Zasilacz feel wiec no name dziad pewnie wczesniej mialem tez dziada qooltec i bylo to samo kompa mam 3 lata i od roku tak sie dzieje

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • GoodRam konkurs
    galica7
    Level 26  
    kukiz87 wrote:

zasilacz mam nowy z 400 w przesiadłem sie na 500 nie pomogło nic

A jaki to zasilacz?
    iamtheone
    Level 26  
    kukiz87 wrote:
    Musze go albo właczyc i resetowac ze 100 razy zeby załapał albo wlaczac i wylaczac i tak w koło az ładnie zapali sie monitor piknie bios i reszta
    kukiz87 wrote:
    komp chodzi po 10-16 godz i nic sie nie dzieje dopiero jak postoi wyłaczony

Może masz jakiś problem z rozpędzaniem talerzy dysku twardego. Spróbuj uruchomić komputer przy użyciu jakiegoś linuxa w wresji liveCD, bądź live USB. Jeśli odpali bezproblemu, oznacza to że masz kłopot z dyskiem.
    Podaj S.M.A.R.T. dysku używając programu CrystalDiscInfo.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Objaw może sugerować problem uszkodzonych kondensatorów elektrolitycznych. Obejrzyj te kondensatory na płycie głównej szukając spuchnięć i barwnych wycieków.
    pawelr98
    Level 39  
    Miałem identyczny problem w jednym z komputerów i problemem był zasilacz. Biorąc pod uwagę że masz chińszczyznę na pokładzie to radziłbym wstawić tam nowy zasilacz (najlepiej fortron 400W)
    Samsung_L4
    Level 24  
    Mnie osobiscie martwi to 'load optimized defaults'.

Wystarczy, ze BIOS ustawi Ci nieco za agresywne timingi dla pamieci i juz bedziesz mial takie efekty. Sprawdz timingi na stronie producenta i ustaw recznie.
    kukiz87
    Level 10  
    Powiem wam ze zauwazyłem ze komp zalapuje dopiero gdy sie rozgrzeje , odrazu przy wlaczeniu musze go mase razy resetowac a dzis wlaczylem zostawiłem go na 5-10 minut przyszedłem i chyba tylko 2 resety dałem odrazu załapał

Ostrzeżenie.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Kasek21
    Level 43  
    Sprawdziłeś?
    jankolo wrote:
    Objaw może sugerować problem uszkodzonych kondensatorów elektrolitycznych. Obejrzyj te kondensatory na płycie głównej szukając spuchnięć i barwnych wycieków.
    adamadi33
    Level 43  
    kukiz87 wrote:
    Powiem wam ze zauwazyłem ze komp zalapuje dopiero gdy sie rozgrzeje , odrazu przy wlaczeniu musze go mase razy resetowac a dzis wlaczylem zostawiłem go na 5-10 minut przyszedłem i chyba tylko 2 resety dałem odrazu załapał

Nie miałbym cierpliwości do takiego uruchomiania komputera.
    Przyczyna typowo leży w zasilaniu płyty głównej.
    Pomiary zasilacza miernikiem dokonaj.
    Sprawdź płytę główną pod kątem wylanych lub wybrzuszonych kondensatorów elektrolitycznych.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html#11037432
    kukiz87
    Level 10  
    Powiem wam ze 2 takie kondensatorki sa nieco inne niz wszystkie minimalnie jak by podniesione w góre okiem cezko to zuawazyc jak sie dotknie czuć ze sa nieco uniesione , sa one w okolicach pamieci ram jeden z jednej strony drugi z drugiej
  • Helpful post
    adamadi33
    Level 43  
    Płyta główna do naprawy lub wymiany na inną.
    kukiz87
    Level 10  
    tak jak myslałem , powiedz mi czy przelutowanie tego pomoze ? i czy jest sens sie bawic w to ? nowa plyta ze 150 napewno minimum , przelutowanie napewno taniej by wyszło
    adamadi33
    Level 43  
    kukiz87 wrote:
    powiedz mi czy przelutowanie tego pomoze ? i czy jest sens sie bawic w to ? nowa plyta ze 150 napewno minimum , przelutowanie napewno taniej by wyszło

Pomoże, każdy serwis inny cennik napraw posiada.