Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant Ecotec 126/3-5 - pompa cyrkulacyjna nie wyłącza się

13 Nov 2012 18:58 3039 1
 • Level 2  
  Witam,
  Od dłuższego czasu mam problem z pompą cyrkulacyjną (kocioł vaillant ecotec 126, zasobnik VIHR120,VR61,calormatic 430). Mianowicie pompa niezależnie od ustawień na calormaticu cały czas ma status właczona. Zadaje różne pory włączania i wyłaczania, ale pompa cały czas pracuje.
  Wypiąłem pompę z VR61 oczywiście przestała chodzic :) lecz na wyświetlaczu cały czas ma status włącz.
  I tu pojawia się pytanie czy z pompą jest coś nie tak, czy sterowaniem lub podłączeniem. Instalację użytkuje drugi rok na samym początku z tego co pamietam było ok. Proszę o poradę o co może chodzić?
  Pozdrawiam,
  Mariusz
 • Level 11  
  Witam,
  Panie Mariuszu ustalmy czy przed zdjęciem pompy z instalacji słychać było jej pracę? Jeżeli pompa pracowała..ale robiła to nieprzerwanie najpewniejszym problemem jest urządzenie sterujące. Jeżeli urządzenie jest jeszcze na gwarancji proszę o kontakt z serwisem firmy Viallant.
  Innym sposobem jest (tak jak Pan to już zrobił) zdjęcie i przeczyszczenie pompy. Być może między łopatki wirnika dostała się jakaś nieczystość i blokuje prace. W takiej jednak sytuacji pompa pracowała by nienaturalnie głośno, jeżeli nie zaobserwował Pan takiej sytuacji problem leży najpewniej po stronie urządzenia sterującego.

  Pozostaje do dyspozycji.