Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Ecotec 126/3-5 - pompa cyrkulacyjna nie wyłącza się

13 Lis 2012 18:58 2274 1
 • Poziom 2  
  Witam,
  Od dłuższego czasu mam problem z pompą cyrkulacyjną (kocioł vaillant ecotec 126, zasobnik VIHR120,VR61,calormatic 430). Mianowicie pompa niezależnie od ustawień na calormaticu cały czas ma status właczona. Zadaje różne pory włączania i wyłaczania, ale pompa cały czas pracuje.
  Wypiąłem pompę z VR61 oczywiście przestała chodzic :) lecz na wyświetlaczu cały czas ma status włącz.
  I tu pojawia się pytanie czy z pompą jest coś nie tak, czy sterowaniem lub podłączeniem. Instalację użytkuje drugi rok na samym początku z tego co pamietam było ok. Proszę o poradę o co może chodzić?
  Pozdrawiam,
  Mariusz
 • Poziom 11  
  Witam,
  Panie Mariuszu ustalmy czy przed zdjęciem pompy z instalacji słychać było jej pracę? Jeżeli pompa pracowała..ale robiła to nieprzerwanie najpewniejszym problemem jest urządzenie sterujące. Jeżeli urządzenie jest jeszcze na gwarancji proszę o kontakt z serwisem firmy Viallant.
  Innym sposobem jest (tak jak Pan to już zrobił) zdjęcie i przeczyszczenie pompy. Być może między łopatki wirnika dostała się jakaś nieczystość i blokuje prace. W takiej jednak sytuacji pompa pracowała by nienaturalnie głośno, jeżeli nie zaobserwował Pan takiej sytuacji problem leży najpewniej po stronie urządzenia sterującego.

  Pozostaje do dyspozycji.