Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizja naziemna nie ma zasięgu

adriano_270195 25 Nov 2012 17:34 10815 43
    adriano_270195
    Level 9  
    W związku z przeprowadzaną w Polsce cyfryzacją ja tesz postanowilem wymienić swoj sprzęt, mianowicie kupilem:
    - dekoder "Thomson THT501" Telewizja naziemna nie ma zasięgu
    - antene "TechniYagi T2" Telewizja naziemna nie ma zasięgu
    problem polega na tym że jak na dekoderze wchodze w ustawienia anteny jakość sygnału stoi cały czas na 0%
    mieszkam we wsi o nazwie Braciejowa najbliższy nadajnik znajduje sie w Tarnowieok 40 km. możliwe że jak przepinałem kabel ze starej anteny do nowej to podpiołem coś nie tak gdyż płytki anten bardzo się różnią.
    stara antena Telewizja naziemna nie ma zasięgu
    nowa antena Telewizja naziemna nie ma zasięgu
    dlatego prosiłbym aby ktoś wstawił jakiegoś screena jak ten kabel ma być podpięty.
    13adam13
    Level 29  
    A jak z odbiorem analogowej u ciebie było, ta płytka w antenie kierunkowej to raczej nie zadziała wymień ją na zwykłą z siatkowej
    Telewizja naziemna nie ma zasięgu

Tak zdejmij izolację i uważaj aby przy przykręcaniu do płytki nie dotykał ci się splot z żyłą przewodu.
    andrefff
    Level 36  
    Nowa płytka to wzmacniacz, wyjmij starą płytkę i przełóż do nowej anteny.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    adriano_270195
    Level 9  
    13adam13 wrote:
    A jak z odbiorem analogowej u ciebie było
    na starej antenie kanały tvp1 i tvp2 chodziły dobrze tvp info śnieżyło a o polsacie to mogłem pomażyo. Ostatnio obraz pogorszył się całkowicie stąd zdecydowałem sie na kupno nowej anteny ale efekty były niewiele lepsze.
    13adam13 wrote:
    ta płytka w antenie kierunkowej to raczej nie zadziała wymień ją na zwykłą z siatkowej
    ze zmianą płytki to poczekam dopiero do jutra bo teraz jest jet już cemno, ale dekoder podłączyłem u sąsiada i jemu śmigał a poziom sygnału miał ok 80%, tyle że on ma antene pokojową podobną do tej Telewizja naziemna nie ma zasięgu
    Elmont
    Level 25  
    Kolego adriano w okolicach Dębicy na tej Twojej antenie powinny doskonale
    śmigać obydwa Muxv bez zbędnych wzmacniaczy ,w puszce Zamontuj
    symetryzator pasma IV/V .Powodzenia.
    adriano_270195
    Level 9  
    13adam13 wrote:
    Odbierał mu mux 2 tj. polsat ,i tvn-y, jak ci polsat nie obierał z analogówki to trochę słabo no ale mux 1 8 programów powinno ci pójść.

słyszałem że blacha tłumi sygnał antenowy ja mam antene właśnie na strychu pod dachem z blachy jutro wystawie antene nad dach ale wydaje mi się że chociaż pare procent powinno złapać a ja mam zero a o to screen Telewizja naziemna nie ma zasięgu
    możliwe żeby antena była zepsuta???
    fidotp
    Level 23  
    Strych nadaje się doskonale do składowania niepotrzebnych rzeczy.
    Nie nadaje się niestety do montażu anten.
    Zamontuj ją na zewnątrz budynku.
    adriano_270195
    Level 9  
    Elmont wrote:
    Kolego adriano w okolicach Dębicy na tej Twojej antenie powinny doskonale
    śmigać obydwa Muxv bez zbędnych wzmacniaczy ,w puszce Zamontuj
    symetryzator pasma IV/V .Powodzenia.

no tak u moich sąsiadów śmiga, myślałem że u mnie antena jest zepsuta no ale dzisiaj kupiłem nową i też nic. A te antene mi gostek w sklepie doradził bo mieszka we wsi obok i taką u niego też trzebabyło a wcześniej kupił siatke i mu niedziałało.

Dodano po 1 [minuty]:

fidotp wrote:
    Strych nadaje się doskonale do składowania niepotrzebnych rzeczy.
    Nie nadaje się niestety do montażu anten.
    Zamontuj ją na zewnątrz budynku.

tak wiem ale antene kupiłem dzisiaj i jakoś niebyło czasu jej zamątować
    User removed account
    Level 1  
    irekr
    Moderator
    Ja tylko dodam, ze jesteś w zasięgu CZTERECH (4!) nadajników.
    Tarnów, Prehyba, Sucha Góra i Święty Krzyż.

Jeżeli miałeś/masz problem z analogowym odbiorem POLSAT-u, i śnieżącym TVP3 to znaczy że antena i/lub kabel mają bardzo duże tłumienie na wyższych kanałach TV (57 i 60).
    Sygnały MUX1 i MUX2 z Tarnowa powinny być u Ciebie odbierane "na drucie". To co leci z Góry św. Marcina jest odbierane na odbiornikach samochodowych bez "czkawki" do Pilzna.
    I tak jak radzi powyżej kolega Elmont: prosta antena BEZ WZMACNIACZA.
    I antena ponad dach, możliwie wysoko...

Jak daleko masz do BTS-a w Globikowej? Jest tam stacja CDMA w pasmie 450 MHz, potrafi zrobić "masakrę" z każdym wzmacniaczem szerokopasmowym. Wystarczy by w Twojej wsi był jeden abonent mający bezprzewodowy telefon z TP/Orange i masz problemy...
    adriano_270195
    Level 9  
    irekr wrote:
    Jak daleko masz do BTS-a w Globikowej?
    jakieś 10 km w linji prostej
    irekr
    Moderator
    Z Twojego dachu jest widoczny maszt?
    adriano_270195
    Level 9  
    _cheetah_ wrote:
    mało prawdopodobne jest uszkodzenie kabla antenowego, ale w końcu też się czasami zdarza.
    sprawdzałem próbówką kabel działa. założe jutro symetryzator antenowy i antena powendruje na dach. zobaczymy efekty

Dodano po 3 [minuty]:

irekr wrote:
    Z Twojego dachu jest widoczny maszt?
    jeżeli chodzi o tą wieże na głobikowej to widać jej czubek, ale z tego co się orientuje to tam chyba nie ma nadajnika TV naziemnej. Ale antena z cyfrowego polsatu jest skierowana w jej kierunku i jest 100%
    irekr
    Moderator
    Przed chwila gadałem z kumplem, mieszka w Grudnej, kawałek za Tobą na południe. Odbiera MUX1/MUX2 na małej starej Yadze, jeszcze polkatowskiej, ze zwykłym symetryzatorem. Ma na Mancie 85% siły i 100 jakości na obu MUX-ach... Zero wzmacniaczy, idzie jak burza....
    Antena od Cyfrowego Polsatu to satelita, nie ma znaczenia dla tego odbioru.
    Pytałem się o ten BTS, gdyż jeżeli jest tam CDMA w pasmie 450 MHz, potrafi napsuć krwi.
    adriano_270195
    Level 9  
    irekr wrote:
    Przed chwila gadałem z kumplem, mieszka w Grudnej, kawałek za Tobą na południe. Odbiera MUX1/MUX2 na małej starej Yadze, jeszcze polkatowskiej, ze zwykłym symetryzatorem. Ma na Mancie 85% siły i 100 jakości na obu MUX-ach... Zero wzmacniaczy, idzie jak burza....

no tak wszystkim do okoła idzie tylko nie mi, możliwe że to przez ten wzmacniacz?
    irekr
    Moderator
    Zapewne masz gdzieś jakiś prosty błąd. Zawarcie w miejscu mocowania kabla, strzelony wzmacniacz, problem z zasilaczem... Wiele jest takich detali...
    Dlatego lepiej sam symetryzator, zawsze to mniej elementów które mogą się zepsuć czy paść przy pierwszej burzy.
    Do tego sygnały masz "po byku".

Z tego co pamiętam, to z drogi niedaleko Gębiczyny RTCN Tarnów widać gołym okiem... podobnie jak w dobrą pogodę Bieszczady i Tatry i Prehybę...
    adriano_270195
    Level 9  
    13adam13 wrote:
    Nie no nie żartuj jak miałeś antenę na strych to nie miało szans poprawnie działać. :D
    ale jak szukałem zasięgu to wychodziłem na balkon czy wystawiałem poza okno i nic, ale na strychu też chociaż pare % powinno być.

Dodano po 50 [sekundy]:

zobaczymy jutro czy będzie poprawa
    adriano_270195
    Level 9  
    13adam13 wrote:
    No coś tam powinno być, na 100% dobrze podłączyłeś może gdzieś ci się oplot z żyłą złączył,a zasilacz się świeci, znaczy się dioda.

wszystko podłączone jest dobrze nawet kilka razy odpinałem i zapinałem od nowa, kabel jest ok, zasilacz się świeci jest ciepły.
    irekr
    Moderator
    ... A jeżeli do tego masz coś "walnięte", żle podłączony kabel, zwarcie czy przerwę, walnięty wzmacniacz....
    Załóż symetryzator, antenę na dach lub chociaż na poziom dachu na zewnętrznej ścianie, sprawdź dokładnie wszystko i daj znać co będziesz "widział".

Mnie tez nie raz zdarzało i zdarza się robić błędy, co się człowiek nałazi, to zapomnij... Wystarczy jeden "drucik" nie tak ułożony przy symetryzatorze czy wtyku i masz szukanie... :)
    adriano_270195
    Level 9  
    irekr wrote:
    ... A jeżeli do tego masz coś "walnięte", żle podłączony kabel, zwarcie czy przerwę, walnięty wzmacniacz....
    Załóż symetryzator, antenę na dach lub chociaż na poziom dachu na zewnętrznej ścianie, sprawdź dokładnie wszystko i daj znać co będziesz "widział".

Mnie tez nie raz zdarzało i zdarza się robić błędy, co się człowiek nałazi, to zapomnij... Wystarczy jeden "drucik" nie tak ułożony przy symetryzatorze czy wtyku i masz szukanie... :)

ok jutro zrobie wszystko od początku i dam znać
    irekr
    Moderator
    Nie sugeruj się lampką w zasilaczu, nie jest to kontrola tego czy podaje napięcie na wzmacniacz. Często jest dołączona bezpośrednio do uzwojenia i pokazuje tylko ze jest "w gniazdku"...
    I zdejmij ten wzmacniacz,....