logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI

oskar556 26 Sty 2013 20:13 242823 18
REKLAMA
  • #1 11845329
    oskar556
    Poziom 12  
    Posty: 105
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Witam, Podłączyłem komputer do telewizora kablem HDMI żeby oglądać filmy. Obraz wyświetla się na telewizorze ale dźwięku już nie ma. Co zrobić żeby dźwięk był puszczany z TV a nie z głośników?
    Telewizor:
    LG Electronics (nie znam modelu bo nie wiem gdzie go znaleźć)
    Komputer:
    system: Microsoft Windows 7 Professional 64-bit SP1
    procek: Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz
    płyta główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. G31M-S2C (Socket 775)
    karta graf. : 1024MBGeForce 9800 GT
    karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio

    Pomocne Screeny:

    HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI
  • REKLAMA
  • #2 11845410
    Krzyszytof
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    ..model opisany na tabliczce znamionowej z tyłu tv i trzeba w ustawieniach dźwięku pogrzebać ,ustaw PCM jeśli wysoka jakość dźwięku.Najlepiej dzwiek wyprowadzić na kino jeśli takowe posiadacz .pozdrawiam

    Dodano po 3 [minuty]:

    jeśli olej był lany w ASO to tutaj ustalisz na jakim jeździsz i ewentualnie na co zmienić http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9040701&contentId=7074467

    Dodano po 1 [minuty]:

    sorki , ostatni wpis to nieporozumienie :)
  • REKLAMA
  • #3 11845502
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Puść oraz po Hdmi do tv,potem-Start-panel sterowania-dźwięk-klikasz na ikonę tv i na dole zaznaczasz ustaw domyślnie.

    Drugi sposób

    Start-panel sterowania-panel sterowania NVIDIA-poszukaj skonfiguruj cyfrowe audio i zaznacz hdmi.

    Powodzenia :D
  • #4 11845516
    SP2UKP
    Poziom 16  
    Posty: 98
    Pomógł: 16
    Ocena: 28
    Najprawdopodobniej masz w komputerze niewłaściwie ustawione urządzenie audio. Aby dźwięk pojawił się w telewizorze musisz puścić dźwięk przez urządzenie audio na karcie grafiki, a nie przez Realteka. Inaczej mówiąc musisz wybrać właściwe urządzenie odtwarzania (w Twoim wypadku zintegrowane z urządzeniem HDMI czyli kartą grafiki).

    Pozdrawiam

    Jarek
  • #5 11845620
    oskar556
    Poziom 12  
    Posty: 105
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Krzysztof- nie ma żadnej tabliczki z tyłu telewizora jest jedynie z boku ale tam nie ma opisanego modelu tylko jakiś strasznie długi kod, nie mam pojęcia jaki i do czego. To że mam coś pogrzebać w opcjach to mi nic nie mówi. Bo grzebie w opcjach już od tygodnia i nic nie znalazłem.
    intenso- pierwszy sposób jest niewykonalny bo tak jak widzisz na screenie pierwszym mam tylko 2 urządzenia Głośniki i Realtek Digital Output, włączyłem obydwa i żadnego dźwięku w TV nie ma. A ten 2 sposób masz na sreenie piątym , i mam zaznaczony mój telewizor LG ale to także nic nie daje.
    SP2UKP- opisz mi jak mam to więc ustawić bo jakbym wiedział jak to zrobić to bym nie pisał tego postu.
  • #6 11845897
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Trzeba puścić obraz na tv żeby pokazała się ikona tv w pierwszym sposobie.
  • REKLAMA
  • #7 11845930
    oskar556
    Poziom 12  
    Posty: 105
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Screeny robiłem na TV właśnie i jak widać nie ma tej ikony z tv LG.
  • #8 11845964
    Polon_us
    Poziom 42  
    Posty: 6937
    Pomógł: 1184
    Ocena: 1280
    Tak z czystej ciekawości technicznej.

    Czy do karty nVidia, która obsługuje te złącze HDMI, został podłączony sygnał SPDiF (dźwięk) z płyty głównej komputera?

    Bez tego połączenia nie uzyska się sygnału audio poprzez złącze HDMI.
  • REKLAMA
  • #9 11846003
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Polon_us napisał:


    Czy do karty nVidia, która obsługuje te złącze HDMI, został podłączony sygnał SPDiF (dźwięk) z płyty głównej komputera?

    Bez tego połączenia nie uzyska się sygnału audio poprzez złącze HDMI.



    Co za bzdura :D
  • #11 11846209
    oskar556
    Poziom 12  
    Posty: 105
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Polon_us napisał:

    Czy do karty nVidia, która obsługuje te złącze HDMI, został podłączony sygnał SPDiF (dźwięk) z płyty głównej komputera?

    Bez tego połączenia nie uzyska się sygnału audio poprzez złącze HDMI.


    Możesz mi to wyjaśnić bo nie bardzo rozumiem? co mam podłączyć i jak? i co to jest ten sygnał SPDiF?

    Dodano po 4 [minuty]:

    Edit: Model Telewizora : LG W2243 (znalazłem w papierach :D)
  • Pomocny post
    #12 11846350
    WojtasJD
    Poziom 43  
    Posty: 13773
    Pomógł: 2911
    Ocena: 1577
    http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-g31m-s2l%28s2c%29_e.pdf (str. 30)

    Złącze SPDIF_O [2. SPDIFO | 3. GND] połączyć dwużyłowym kabelkiem* z dwu-pinowym (wejście, GND) złączem na karcie graficznej (zazwyczaj gdzieś obok złącza SLI), przykład:

    HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI

    Użyj jakiegoś programu, który potrafi wysłać dźwięk do Realtek Digital Output lub po prostu ustaw je jako domyślne urządzenie odtwarzające.

    W razie czego użyj wyszukiwarki na hasło "s/pdif" - wielokrotnie omawiane.

    * - może się wala w pudełku od GeForce'a 9800 GT a jak brak to coś dopasuj / kup
    HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI
  • #13 11848254
    SP2UKP
    Poziom 16  
    Posty: 98
    Pomógł: 16
    Ocena: 28
    oskar556 napisał:
    SP2UKP- opisz mi jak mam to więc ustawić bo jakbym wiedział jak to zrobić to bym nie pisał tego postu.

    Wybierz właściwe urządzenie wyjściowe - jak na obrazku poniżej (u Ciebie będą pewnie inne urządzenia, moja karta ma tylko DVI-I, nie ma HDMI). U mnie karta TV wysyła sygnał (tak podpiąłem) do zintegrowanej z płytą główną karty dźwiękowej i dźwięk na zewnątrz biorę z wyjścia karty audio.
    HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI
    Zajrzałem do specyfikacji karty z tym chipsetem (nie napisałes jaki to konkretnie model) w wykonaniu Gigabytea. I tam też nie ma wyjścia HDMI tylko DVI-I. Czy na pewno na karcie masz wyjście HDMI czy też używasz kabla DVI-I - HDMI?
    Jeśli to drugie z rozwiązań problemem może być sposób dostarczania sygnału audio na wyjściu DVI-I. W tym standardzie nie ma wyjść audio i producent może to robić na swój sposób (czyli wg własnego pomysłu wyprowadza dźwięk na poszczególnych pinach) (patrz tutaj).
    Swoją drogą najlepszą jakość dźwięku uzyskasz stosując oprócz kabelka HDMI (tylko dla obrazu) kabelek (czy raczej światłowód) na złączach SPDIF (wówczas dźwięk bierzesz nie z dekodera karty grafiki - chyba ze na tej karcie jest wyjście SPDIF - ale z karty audio, o ile ma wyjście SPDIF). Taki sposób łączenia jest szczególnie polecany w przypadku wykorzystywania wzmacniacza do tzw. kina domowego ze względu na całkowitą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne (spięcia, telefony komórkowe, telefony DECT, kuchenki mikrofalowe i inne urządzenia).

    Powodzenia
  • #14 11850071
    oskar556
    Poziom 12  
    Posty: 105
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    WojtasJD napisał:
    Złącze SPDIF_O [2. SPDIFO | 3. GND] połączyć dwużyłowym kabelkiem* z dwu-pinowym (wejście, GND) złączem na karcie graficznej (zazwyczaj gdzieś obok złącza SLI), przykład:

    Więc muszę Cię zasmucić, bo sprawdziłem dzisiaj karte graficzną i nie mam takiego wejścia nawet 2 pinowego żeby cokolwiek podłączyć.

    Dodano po 12 [minuty]:

    SP2UKP napisał:
    Zajrzałem do specyfikacji karty z tym chipsetem (nie napisałes jaki to konkretnie model) w wykonaniu Gigabytea. I tam też nie ma wyjścia HDMI tylko DVI-I. Czy na pewno na karcie masz wyjście HDMI czy też używasz kabla DVI-I - HDMI?
    Jeśli to drugie z rozwiązań problemem może być sposób dostarczania sygnału audio na wyjściu DVI-I. W tym standardzie nie ma wyjść audio i producent może to robić na swój sposób (czyli wg własnego pomysłu wyprowadza dźwięk na poszczególnych pinach) (patrz tutaj).
    Swoją drogą najlepszą jakość dźwięku uzyskasz stosując oprócz kabelka HDMI (tylko dla obrazu) kabelek (czy raczej światłowód) na złączach SPDIF (wówczas dźwięk bierzesz nie z dekodera karty grafiki - chyba ze na tej karcie jest wyjście SPDIF - ale z karty audio, o ile ma wyjście SPDIF). Taki sposób łączenia jest szczególnie polecany w przypadku wykorzystywania wzmacniacza do tzw. kina domowego ze względu na całkowitą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne (spięcia, telefony komórkowe, telefony DECT, kuchenki mikrofalowe i inne urządzenia).

    Model Chipsetu - P35/G33/G31 (tyle znalazłem)
    Karta graficzna - tak jak pisałem Nvidia Geforce 9800GT 1GB GDDR3 i wejścia mam takie HDMI/VGA/DVI i kablem HDMI-HDMI łącze się z telewizorem.
    PS: twój sposób ze screena nie działa bo nie pokazuje mi dźwięku z TV...
    Nie mam pojęcia czemu to nie działa tak jak powinno. Podłączyłem też przez ten sam kabel Telewizor z Laptopem ojca i wszystko działa idealnie. Wybieram tylko sobie z palenu sterowania jak urządzenie odtwarzające na TV i jest git.
  • #15 11851349
    Polon_us
    Poziom 42  
    Posty: 6937
    Pomógł: 1184
    Ocena: 1280
    Mógłbyś podać nazwę firmy, która wyprodukowała tę kartę ?

    Z danych jakie znalazłem o tej karcie, tam powinno być wejście SPDIF.

    Jingiel - w wpisie #12 WojtasD wyraźnie o tym mówi, nawet zamieścił zdjęcie.

    Z drugiej strony mam obawy, że kolega Oskar556 nie czyta dokładnie tego, co mu się radzi.

    Oskar556 - tak dla ścisłości - to co masz wyprowadzone na zewnątrz komputera z karty graficznej to są wyjścia. Twoim zadaniem było/jest zdjęcie obudowy komputera i sprawdzenie czy karta graficzna w twoim PC ma połączenie z płytą główną komputera. Tak jak to opisał WojtasJD w wpisie #12.

    Nie piszesz kto zainstalował tę kartę, a często zdarza się, że połączenie SPDIF jest zapominane.
  • #16 11851448
    Jingiel
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 30
    Ocena: 110
    Gniazdo SPIDF na karcie widoczne jest po rozkręceniu komputera jakby ktoś nie wiedział.
  • #17 11854032
    oskar556
    Poziom 12  
    Posty: 105
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Polon_us napisał:
    Jingiel - w wpisie #12 WojtasD wyraźnie o tym mówi, nawet zamieścił zdjęcie.

    no właśnie szukałem w tym samym miejscu tego wejścia SPDIF co było na zdjęciu, a ono było po drugiej stronie :D Wybacz za pomyłkę. Wstawiam foto mojej karty i tego wejścia.
    Więc teraz wystarczy że sprawie sobie taki kabel o którym Wojtas pisał. Dalej powinienem sobie poradzić, dzięki wszystkim za pomoc i jeszcze raz przepraszam za pomyłkę..
    HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI

    Dodano po 17 [minuty]:

    A jednak jeszcze coś :) Nie moge znaleźć tego kabla SPDIF na allegro aby go zamówić. Jak on się dokładnie nazywa? Jak wpisuje SPDIF to wyskakują mi tylko takie kable:
    HDMI - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do komputera kablem HDMI
  • #18 11856923
    Polon_us
    Poziom 42  
    Posty: 6937
    Pomógł: 1184
    Ocena: 1280
    Cóż, na allegro świat się nie kończy. Na polskim ebay widziałem potrzebne tobie kabelki. Jako klucza do szukania ich użyj "SPDIF 2-PIN" lub "S/PDIF 2-PIN", bo chyba tak ten kabelek się określa.

    Powodzenia :)

    Zobacz ten Link
  • #19 18367436
    ece500
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Dzięki za opisanie wszystkiego. Przeczytałem i u siebie też zrobiłem 😃

    Dodano po 2 [minuty]:

    intenso napisał:
    Polon_us napisał:


    Czy do karty nVidia, która obsługuje te złącze HDMI, został podłączony sygnał SPDiF (dźwięk) z płyty głównej komputera?

    Bez tego połączenia nie uzyska się sygnału audio poprzez złącze HDMI.



    Co za bzdura :D


    Żadna bzdura. U mnie SPDIF rozwiązał problem z dźwiękiem.😎

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik podłączył komputer do telewizora LG za pomocą kabla HDMI, jednak nie uzyskał dźwięku. W odpowiedziach zasugerowano kilka rozwiązań, w tym ustawienie domyślnego urządzenia audio w systemie Windows na wyjście HDMI, a także sprawdzenie, czy karta graficzna (GeForce 9800 GT) jest poprawnie skonfigurowana do przesyłania dźwięku. Wskazano również na konieczność podłączenia sygnału SPDIF z płyty głównej do karty graficznej, co może być wymagane do uzyskania dźwięku przez HDMI. Użytkownik zidentyfikował model telewizora jako LG W2243 i poszukiwał odpowiedniego kabla SPDIF, aby rozwiązać problem.
REKLAMA