Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel HDMI-DVI-D TV-PC brak dźwięku

wojtek_00 04 Kwi 2015 17:33 1602 24
  • #1 04 Kwi 2015 17:33
    wojtek_00
    Poziom 5  

Witam
    Z góry przepraszam jeśli pomyliłem dział. Jeśli pomyliłem to proszę o przeniesienie i nie usuwanie tematu.
    Jestem tu nowy. To mój pierwszy temat na tym forum.
    Mam problem z połączeniem TV- LG 42LB650V
    i komputerem Płyta główna- Gigabyte GA-P35C-DS3R
    Windows 7 Home Premium SP1 x64
    Karta Graficzna- GeForce 8800 GT Gigabite 512 MB
    Karta ma wyjścia DVI a telewizor HDMI więc kupiłem kabel HDMI-DVI w komputroniku(niestety nie mogą zamieszczać linków. przecinki zastępują kropki(po www i przed pl))
    www,komputronik,pl/product/96812/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_HDMI_DVI-D_2_0_m.html
    Napisane jest że kabel przeznaczony do audio video.
    komputer w panelu sterowania NVIDIA widzi telewizor, że jest podłączony i że odtwarza dźwięk(mam podłączony jeszcze monitor i tam nie ma takiej możliwości. Problem jest jak monitor jest odłączony lub podłączony więc raczej to nie powód problemu). Po naciśnięciu ikonki dźwięku jest widziane jakieś urządzenie (wszystkie głośniki odłączone(nie widzi tego jako głośniki tylko jako urządzenie)). Czytałem tematy na temat HDMI-DVI że DVI nie przenosi dźwięku(tylko obraz) te tematy są stare. Na Wikipedii o DVI napisane jest że DVI-D może przenosić dźwięk. Kabel ma końcówkę DVI-D. TV wykrywa że to połączenie HDMI-DVI. W TV nie ma wejścia audio ma tylko wyjście. Proszę o pomoc co mam zrobić aby dźwięk z PC był odtwarzany na TV.

• #3 04 Kwi 2015 23:08
    marek003
    Poziom 40  

Powiem Ci że żadko się można spodkać z audio prezez DVI . Owszem standard złącza to dopuszcz jednak prawie żadna karta tego nie oferuje. Ewentualnie z WŁASNĄ przejściówką.
    Drugą rzeczą jest to że GT 8800 zgodnie z jej specyfikacją nawet pod HDMI oferuje SPDIF (co wydaje się dość dziwne). Czy w ustawieniach audio w kompie możesz wybrać urządenie audio za które odpowiada geForce? Nie mam tej karty więc nie jestem w sanie sprawdzić.

• #4 04 Kwi 2015 23:11
    sosarek
    Poziom 43  

@marek003 Realizowane jest to za pomocą karty dźwiękowej z której należy wyprowadzić sygnał ze złącza SPDIF do wejścia na karcie graficznej.

• #5 04 Kwi 2015 23:39
    wojtek_00
    Poziom 5  

marek003 napisał:
    Powiem Ci że żadko się można spodkać z audio prezez DVI . Owszem standard złącza to dopuszcz jednak prawie żadna karta tego nie oferuje. Ewentualnie z WŁASNĄ przejściówką.
    Drugą rzeczą jest to że GT 8800 zgodnie z jej specyfikacją nawet pod HDMI oferuje SPDIF (co wydaje się dość dziwne). Czy w ustawieniach audio w kompie możesz wybrać urządenie audio za które odpowiada geForce? Nie mam tej karty więc nie jestem w sanie sprawdzić.

W panelu sterowania NVIDIA jest jakieś urządzenie ale niestety nie ma dźwięku. Jutro prześle screena jak będę mógł(jestem na laptopie.(nie wiem czy mój poziom konta na to pozwoli.)
    PS. Mój kuzyn ma tą karte
    http://www,asus.com/pl/Graphics_Cards/EAH3450HTP512M/
    i przejściówkę nie z zestawu (tylko jakąś chińską)
    obraz i dźwięk bez problemu mu działa(nie ma dopiętych żadnych innych kabli. karta do płyty jest tylko podłączona przez PCI x16)

• #6 04 Kwi 2015 23:42
    sosarek
    Poziom 43  

Napisałem Ci wyżej - należy połączyć wejścia na karcie graficznej z wyjściem SPDIF karty dźwiękowej (jeśli masz zintegrowaną to odszukaj na płycie głównej odpowiednie wyjście). Następnie w systemie jako domyślne urządzenie audio należy wybrać wyjście cyfrowe (Digital Output).

• #7 04 Kwi 2015 23:47
    wojtek_00
    Poziom 5  

nie mogę podłączyć karty ze względu że nie mam żadnych kabelków ani wejść na karcie graficznej do podłączenia do płyty głównej(do audio)

• #8 04 Kwi 2015 23:47
    marek003
    Poziom 40  

sosarek napisał:
    Realizowane jest to za pomocą karty dźwiękowej z której należy wyprowadzić sygnał ze złącza SPDIF do wejścia na karcie graficznej.

I to przejdzie przez DVI? bo w opisie jest że dotych HDMI. To z ich strony:
    Audio Input for HDMI: SPDIF
    Zaznaczam jeszcze raz że nie mam tej karty i nie mam jak sprawdzić.

dodane po chwili
    -----------
    Jeszcze jedna rzecz. Rzeczywiście nie ma tam gniazda wejściowego SPDIF (chyba że od tyłu - od wewnątrz) Strona swoje - życie swoje - ciężko to zrozumieć.

• #10 05 Kwi 2015 00:09
    wojtek_00
    Poziom 5  

Mostek SLI? trochę się znam ale dopiero zaczynam głębsze przygody z PC. Możesz napisać o co dokładnie chodzi?

• #12 05 Kwi 2015 12:37
    wojtek_00
    Poziom 5  

Możesz pokazać na zdjęciu karty? ja u siebie nie widze gniazda audio (na karcie graficznej) Kabel HDMI-DVI-D TV-PC brak dźwięku

• #13 05 Kwi 2015 12:50
    sosarek
    Poziom 43  

Białe dwupinowe pomiędzy SVIDEO a SLI - jak jest opisane?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1511267.html
    http://www.overclock.net/t/441176/guide-8800g...-sound-over-hdmi-now-including-creative-cards

• #14 05 Kwi 2015 13:01
    wojtek_00
    Poziom 5  

koło SVIDEO jest DVI 2x. nie ma tam żadnego SLI Kabel HDMI-DVI-D TV-PC brak dźwięku Kabel HDMI-DVI-D TV-PC brak dźwięku

• #15 05 Kwi 2015 13:05
    sosarek
    Poziom 43  

Nie na śledziu a na karcie. Wyjmij ją to zobaczysz, prócz tego w linku który zamieściłem masz dokładnie pokazane gdzie gniazdo się znajduje.

• #16 05 Kwi 2015 13:28
    wojtek_00
    Poziom 5  

Chodzi o to co zaznaczyłem na czerwono? niestety nie mam do tego żadnego kabla. jaki kabel potrzebuje? jak będę miał ten kabel to trzeba podpiąć go do płyty głównej(audio tam gdzie panel przedni)?(tak za tematem próbowałem podłączyć panel przedni i mam trochę inne kabelki niż w instrukcji płyty głównej.(do tego założę osobny temat(ale to później))).

Dodano po 47 [sekundy]:

Kabel HDMI-DVI-D TV-PC brak dźwięku

• #17 05 Kwi 2015 13:34
    sosarek
    Poziom 43  

Tak, chodzi o to gniazdo - opis jego pinów masz w drugim linku który zamieściłem, także opis gdzie podłączyć na płycie głównej (pod SPDIF out a nie panel przedni). Kabel z takimi wtykami jak np.do przycisku włącznika - jeśli masz z jakieś starej obudowy to możesz wykorzystać, ew.udaj się do sklepu elektronicznego/komputerowego i wyjaśnij jaki wtyk potrzebujesz, może będą mieli gotowe kable.

• #18 05 Kwi 2015 14:18
    wojtek_00
    Poziom 5  

nie zbyt rozumiem jak chodzi o te kabelki. wiem że do płyty ma być z takimi wtykami a z drugiej strony? mógłbyś mi wytłumaczyć?

• #20 05 Kwi 2015 14:51
    wojtek_00
    Poziom 5  

jak. kupie kabel i sprawdze czy działa to napisze. PS. wkładając komputer do biurka zauważyłem wejście do czincza(podobne do wejścia w tv biały, czerwony, żółty) kolor pomarańczowy pod tym napisane SPDIF OUT (to nie jest przypadkiem wyjście dźwięku do podłączenia ...(czegoś-nie wiem zbyt co tam podłączyć)).

Dodano po 4 [minuty]:

Taki kabel posiadam do innej karty graficznej tylko nie pasuje białe wejście kabla(ma kształt podobny lecz za szerokie)

Dodano po 3 [minuty]:

to urządzenie wykrywane przez system pisze że to wtyczka combo i jest pomarańczowe więc to nie widzi telewizora jako urządzenie dźwięku. Ale po podłączeniu kabelka powinno wykrywać?

• #21 05 Kwi 2015 15:04
    sosarek
    Poziom 43  

To jest wyjście cyfrowe (do podłączenia np.amplitunera).
    Jeśli posiadasz taki kabel to wystarczy zmodyfikować wtyczkę, ew.usunąć ją.
    Nie powinno (jeśli podłączasz SPDIF OUT z płyty głównej do tv) - spójrz na pierwszą linijkę tego co napisałem.

• #24 05 Kwi 2015 15:16
    wojtek_00
    Poziom 5  

NAXIN napisał:
    A próbowałeś tak najbardziej trywialnie włączyć to wyjście tak jak na obrazku? U mnie to wyjście jest zawsze domyślnie wyłączone. Może w tym tkwi problem.

Spróbuje. najpierw załatwie sobie kabel

Dodano po 3 [minuty]:

@sosarek jak mam odróżnić na karcie GDN od SPDIF? jak bym chciał zrobić sobie taki kabelek ze starych kabli to bez różnicy jakie użyje? mogą być 4 różne kabekli i połączone w pary będą służyć jak GDN i SPDIF?

• #25 05 Kwi 2015 22:44
    wojtek_00
    Poziom 5  

zrobiłem kabel swojego autorstwa. przed chwilą go testowałem. za pierwszym razem źle podłączyłem. za drugim odwróciłem kabelki i DZIAŁA. dzięki za zainteresowanie się tematem i pomoc (najbardziej pomógł sosarek więc WIELKIE DZIĘKI)(nie wiem jak dodaje się tu dodaje nazwy użytkowników więc kopiuje i wklejam). PS. NAXIN to urządzenie jest włączone. wyłączyłem i nic nie było. Po włączeniu DZIAŁA!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME