Witam, mamy taki problem że czasem w warsztacie są spadki napięć i silnik tokarki aż trzeszczy. Raz już na skutek takich numerów silnik uległ spaleniu.
Jak skutecznie zabezpieczyć silnik przed takimi rzeczami? Niestety nie mam wpływu na spadki - to jest na wsi. Powstają jak sąsiad załącza np. jakiś spory wentylator. Myślę o podłączeniu ckf-b http://www.fif.com.pl/produkt/30/390 ale nie jestem pewien czy to najlepsze zabezpieczenie.
Może macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie.
Jak skutecznie zabezpieczyć silnik przed takimi rzeczami? Niestety nie mam wpływu na spadki - to jest na wsi. Powstają jak sąsiad załącza np. jakiś spory wentylator. Myślę o podłączeniu ckf-b http://www.fif.com.pl/produkt/30/390 ale nie jestem pewien czy to najlepsze zabezpieczenie.
Może macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie.