logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Exar Overdrive (żółta obudowa, lata 80.) – schemat i modyfikacja na distortion

wrobel11 16 Lut 2013 19:37 5202 10
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat schematu efektu overdrive Exar z lat 80-tych, który użytkownik chciał przerobić na distortion. Uczestnicy wymienili się informacjami na temat topologii urządzenia, porównując ją do Tube Screamera i overdriverów Bossa. Zasugerowano dodanie obcinacza diodowego na wyjściu, co pomogło zwiększyć moc sygnału. Użytkownik eksperymentował z różnymi opampami, takimi jak AN4558, TL072 i LM386, aby uzyskać pożądane brzmienie. Ostatecznie, po wprowadzeniu zmian, użytkownik osiągnął zadowalający efekt.
REKLAMA