Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master - Schemat elektryczny stacyjka-rozrusznik

decybelgrzela 20 Kwi 2013 20:52 6915 3
  • #1 20 Kwi 2013 20:52
    decybelgrzela
    Poziom 16  

Witam
    Pilnie potrzebuję schematu elektrycznego od stacyjki do rozrusznika pacjent to Renault Master 2000r. 2.8TD.
    W samochodzie spalił sie rozrusznik, coś nie rozłączyło go i chodził cały czas, a że auto dobrze wyciszone w kabinie nie było nic słychac na zapalonym silniku do momentu przykrego zapachu w kabinie ale wiadomo już było za późno :)
    W zakładzie stwierdzili że rozrusznik spalił sie przez stacyjke bo nie odbiła po rozruchu silnika.
    Wymienili nowy rozrusznik stacyjkę oraz kostkę i przez dwa tygodnie było ok aż do wczoraj. Usterka się powtóżyła wirnik spalony komutator się rozsypał :(.
    Autko trafiło do mnie bo w zakładzie odmówili naprawy.
    Przykra sprawa no ale cóż dlatego chciałem prosić o schemat czy na drodzę między kostką a stacyjką nie ma jeszcze jakiegoś przekaźnika od automatu rozrusznika bo one potrafią sie z kleić. Autko ma immo oraz kolo bezpieczników małą puszke z przekaźnikiem bo pyka w niej gdy biore na rozruch silnika.
    Pozdrawiam serdecznie i udanego weekendu :)

1 3
  • Pomocny post
    #3 21 Kwi 2013 10:28
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Trzeba wymienic stacyjke całą, pozatym trzeba przykręcić plastiki kierownicy poprawnie, bo jak sie okazuje kluczyk jest niesymetryczny i w jednej pozycji zawadza za źle złożone plastiki i nie odbija.
    A stacyjka blokuje się od brudu lub pęknietej sprężyny powrotnej.

0
  • #4 21 Kwi 2013 21:15
    decybelgrzela
    Poziom 16  

Dzięki za cenne uwagi.
    Zamontuje nowy rozrusznik i dodatkowy włącznik rozruchu bo z tymi zamiennikami stacyjek i kostek stacyjek to różnie bywa :(
    Dlatego chodziło mi o to czy nie ma dodatkowego przekaźnika ale pomiary które wykonałem potwierdzają teze kolegi decybel91 że prąd z kostki stacyjki idzie bezpośrednio na automat.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc i cenne uwagi.
    Dam znać jak zreanimuję autko.
    Pozdrawiam

1