Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android na 75% telefonów smartphone sprzedanych w I kwartale 2013 roku

pseven 15 Maj 2013 12:20 7086 31
  • Android na 75% telefonów smartphone sprzedanych w I kwartale 2013 rokuPrawie 75% telefonów komórkowych typu smartphone dostarczonych do sklepów w I kwartale 2013 roku stanowiły aparaty pracujące pod kontrolą systemu Android - tak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Gartner. Liczba ta oznacza wzrost w stosunku do I kwartału roku 2012 o 17,5%. Drugą najpopularniejszą platformą pozostał niezmiennie iOS (iPhone), którego udział spadł z 22,5 do 18,2 %. W dalszej kolejności znajdowały się: BlackBerry OS (spadek z 6,8 do 3 %), Windows Phone (wzrost z 1,9 do 2,9 %), Bada (spadek z 2,6 do 0,7 %), Symbian (spadek z 8,5 do 0,6 %) i inne (spadek z 0,8 do 0,3 %).

Źródło:
    http://www.gsmarena.com/75_of_handsets_sold_in_q1_run_android_apple_is_far_behind-news-6033.php
    Obraz:
    http://www.sammobile.com/2012/11/28/n7000xxlsa-–-galaxy-note-android-4-1-2-jelly-bean-test-firmware/

• #3 15 Maj 2013 16:57
    Bródka
    Poziom 39  

lekto napisał:
    Tak dużo ponieważ zmiana systemu skutkuje utratą gwarancji

Nie zmiana systemu, a oddanie takiego telefonu z zmodyfikowanym systemem, a przywrócić system do stanu początkowego to żaden problem.
    lekto napisał:
    gdyby nie to to już dawno bym to ścierwo usunął.

A kto ci każe kupować telefon z androidem?
    Z resztą ile telefonów z androidem ma możliwość wgrania innego systemu niż linux?
    Ja znam tylko jeden HTC HD2.

• #4 15 Maj 2013 18:21
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Android to najlepszy system jaki jest a zawdzięcza to swojej popularności. Mnie się bardzo podoba ilość darmowych aplikacji i gier w markecie a za to minusem jest to że pakuje się w pamięć RAM naszego telefonu i przy małej jego ilości jest tragicznie. Kiedyś bardzo podobał mi się Windows Mobile 5 gdyz był najbardziej funkcjonalnym z konkurencji ale było go bardzo mało. Symbian był bardzo fajny i gdyby Nokia się nie spóźniła to myślę że teraz symbian belle był by jednym z liderów bo to naprawdę dobry i lekki system. BB nigdy mi się nie podobał a nawet i z tego względu że nie jest zbyt popularny i w markecie wieje pustkami a darmowych aplikacji praktycznie niema. Jabłka nigdy nie miałem i nie zamierzam płacić za logo.

• #5 15 Maj 2013 19:04
    Sobek007
    Poziom 16  

Android jest świetny tylko ma 1 sporą wadę bardzo słabo zarządza pamięcią Ram.

• #6 15 Maj 2013 21:58
    farrix
    Poziom 17  

Nie do końca z kiepskim zarządzaniem ram-em, to nakładka samsunga baaardzo kiepsko nim zarządza - popatrzcie na samsung galaxy nexus, albo zainstaluj sobie cyanogen, i ciesz się szybciutkim systemem - jedyna wada to to, że tracimy kilka fajnych rzeczy samsunga.
    Mi np. brak obsługi rysika w SG Note nie przeszkadza przez co właśnie używam CM

• #7 15 Maj 2013 22:01
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Co złego to zaraz samsung.

• #8 16 Maj 2013 10:57
    luki56
    Poziom 39  

Android nie jest świetny, jest beznadziejny, tylko Google ma świetny marketing

• #9 16 Maj 2013 11:18
    revolt
    Poziom 34  

Beznadziejny to nie jest, ale działa cacy jedynie na szybszym sprzęcie. Miałem wszystkie właściwie systemy i gdybym w chwili ociemniałości umysłowej nie sprezentował komuś iphona 3gs, którego kupiłem za 300 zł to pewnie ciągle bym na nim siedział. Byłem "jabłko-sceptykiem" ze względu na cenę, ale wg mnie do iOs reszta nie ma startu. Android muli na średniej i niższej półce i ma jakieś procedury nastawione na wpieprzanie baterii, ale ma dużo aplikacji i modów, WP8 z którego korzystam teraz śmiga płynnie i stabilnie jak iOS, ale jest bardzo ascetyczny (dla mnie w sumie to plus). iOS ma wszytko tylko ta cena.
    PS. Taka mała ironia losu, że android, którego nazwijmy umownie linuxem ma full softu, za to WP8 mniejsze wymagania i lepszą stabilność (takie moje spostrzeżenia)

• #10 16 Maj 2013 13:03
    cefaloid
    Poziom 30  

Sobek007 napisał:
    Android jest świetny tylko ma 1 sporą wadę bardzo słabo zarządza pamięcią Ram.

Zapewne chodzi Ci o to że jest wiecznie zapchana. Poczytaj jak Java zarządza pamięcią RAM a szczególnie o tzw 'garbage collector'. Działa to bardzo niegłupio a że inaczej jak klasyczny system to niekoniecznie musi oznaczać że źle.

revolt napisał:
    android, którego nazwijmy umownie linuxem

Android nie jest Linuxem i na dobrą sprawę nie musi mieć jądra opartego o Linux. Przykład takiego rozwiązania to AlienDalvik, są też porty na FreeBSD. Wybrano Linux jako jądro bo tak najłatwiej.
    Prędzej mógłbyś go nazwać maszyną wirtualną - a taka niestety jest ciężka dla sprzętu.

Zgadzam się z tym co napisałeś:
    - iOS drogi
    - Android przyciężki
    - WP8 nie ma aplikacji
    Każdy ma wady.

Ale nie zgadzam się że to że android ma ''full softu" jest ironią losu. To jest efekt przemyślanej decyzji że jest maszyną wirtualną i raz a dobrze napisany soft działa na telefonie o dowolnym hardware. A producent telefonu ma wolność w dobraniu sobie tego hardware. Tyle że musi stworzyć kernel dla niego.

Oczywiście mogę się mylic ale wydaje mi się że to jest przyczyną bogactwa softu na Android a nie ironia losu.

• #11 16 Maj 2013 15:18
    revolt
    Poziom 34  

cefaloid napisał:
    Android nie jest Linuxem i na dobrą sprawę nie musi mieć jądra opartego o Linux.

Dlatego napisałem umownie. Canonical tworzył ubuntu na smartfona, ale pomysł coś upadł.

cefaloid napisał:
    Ale nie zgadzam się że to że android ma ''full softu" jest ironią losu.

Napisałem ironią losu w odniesieniu do sytuacji sprzed kilku lat na rynku PC, kiedy to Linux był lekkim, stabilnym systemem z brakiem aplikacji a windows miał ich multum, ale i wymagania. Co do przemyślanych decyzji to nie wiem czy aż tak jest słodko, budeloza w wersjach androida i konieczność przystosowywania do nich programów jest uciążliwa podobno (w porównaniu do pojedynczych wersji iOS np. jak jest w WP nie wiem).

• #12 16 Maj 2013 16:12
    luki56
    Poziom 39  

revolt napisał:
    Beznadziejny to nie jest, ale działa cacy jedynie na szybszym sprzęcie. Miałem wszystkie właściwie systemy i gdybym w chwili ociemniałości umysłowej nie sprezentował komuś iphona 3gs, którego kupiłem za 300 zł to pewnie ciągle bym na nim siedział. Byłem "jabłko-sceptykiem" ze względu na cenę, ale wg mnie do iOs reszta nie ma startu. Android muli na średniej i niższej półce i ma jakieś procedury nastawione na wpieprzanie baterii, ale ma dużo aplikacji i modów, WP8 z którego korzystam teraz śmiga płynnie i stabilnie jak iOS, ale jest bardzo ascetyczny (dla mnie w sumie to plus). iOS ma wszytko tylko ta cena.
    PS. Taka mała ironia losu, że android, którego nazwijmy umownie linuxem ma full softu, za to WP8 mniejsze wymagania i lepszą stabilność (takie moje spostrzeżenia)
    Dokładnie zgadzam się w 100%. Sam tez teraz siedzę na WP8, na HTc 8S czyli totalna budzetówka i wszystko chodzi szybciej niż na modowanym S3.

• #13 17 Maj 2013 00:21
    KJ
    Poziom 31  

Jak dla mnie android jest gniotem programistycznym jakich mało. Jedyną jego zaletą jest właściwie oderwanie od sprzętu co niestety automatycznie implikuje istnienie największej wady jaką jest "zasobożerność" a co za tym idzie energochłonność która woła o pomstę do nieba. Na co mi system który potrzebuje kilku sekund na wyświetlenie listy kontaktów i co najmniej sekundy na wyświetlenie telefonu?
    - iOS drogi
    - Android przyciężki
    - WP8 nie ma aplikacji
    Każdy ma wady - zgadza się. Może to oznacza że system operacyjny w telefonie jest czymś zbędnym? Może istnieje tylko po to aby nabijać producentom kasę poprzez wmawianie konsumentom że jest on rzeczą całkowicie niezbędna do poprawnego funkcjonowania telefonów? Dodatkowym aspektem jest "zachęcanie" konsumentów do kupna smartfonu poprzez usuwanie z rynku modeli klasycznych.

• #14 17 Maj 2013 01:23
    cefaloid
    Poziom 30  

KJ napisał:
    Może to oznacza że system operacyjny w telefonie jest czymś zbędnym?

Masz 100% racji. W telefonie system operacyjny jest zbędny. Ale my dyskutujemy o smartfonach. A to zupełnie inne urządzenie niż telefon.

• #15 17 Maj 2013 14:20
    skaktus
    Poziom 37  

Android to marketingowe badziewie. Zero optymalizacji, 2 rdzenie tylko po to aby zobaczyć pulpit. Mulaste niewiadomo co...Miałem z tym do czynienia od wersji 2.1 do obecnej 4.1.1 czy jakoś tak i więcej tego błędu nie powtórzę.

• #16 17 Maj 2013 15:26
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Każdy system potrzebuje jakiejś konfiguracji to chyba normalne że Windows 7 nie zainstalujesz na kompie dla Windows 98 a na takim dla XP się okażę że po instalacji kilku programów idzie się pochlastać.
    Oczywiście tak nie powinno być, bo to system powinien być możliwie lekki i pobierać jak najmniej mocy maszyny. Mówicie że android to muł ale nie piszecie który dokładnie a to chyba normalne że telefon z sieci jest zasyfiony chłamem. Miałem ARC S z A2.3 latał jak rakieta, zainstalowałem A4.0.4 i się zmulił ale okazano się że system jest naszpikowany chłamem facebook'owym itp. wszystko wypierniczyłem i telefon znowu latał jak rakieta. Jedyny zamuł na kilka s. był po wyjściu z pazerniejszej gry, ale tel. maił raptem 512MB RAM
    Teraz mam SGS2 i od razu A4.1.2 + SD 32GB zawalony jest programami i grami łącznie koło 140 aplikacji, nic nie czyściłem jest wszystko oryginalnie oprócz ROOT'a i CWF jakoś telefon działa jak burza, po wyjściu z gry od razu mogę działać, klikam słuchawkę i mam od razu książkę, klikam menu i mam menu, bez czekania itp. Nie pojmuje co wam się wiesza ? Ba miałem tablet za 100zł MID13 z 1GHz CPU, MALI 400 w wersji 1 rdzeniowej i 512MB RAM i nawet on działał bez problemu.
    Chcecie by wam wszystko działa idealnie to dostosujcie hardware do tego, a nie obwiniacie system. Kupujecie jakieś słabe zabaweczki a potem płacz i zgrzytanie zębami bo mi android muli!

ps. chcecie czystego androida to kupcie/ pożyczcie nexusa tam macie gołego andka i można zobaczyć jak to lata.

• #17 17 Maj 2013 15:30
    luki56
    Poziom 39  

Krzysiek99 napisał:
    Każdy system potrzebuje jakiejś konfiguracji to chyba normalne że Windows 7 nie zainstalujesz na kompie dla Windows 98 a na takim dla XP się okażę że po instalacji kilku programów idzie się pochlastać.
    Oczywiście tak nie powinno być, bo to system powinien być możliwie lekki i pobierać jak najmniej mocy maszyny. Mówicie że android to muł ale nie piszecie który dokładnie a to chyba normalne że telefon z sieci jest zasyfiony chłamem. Miałem ARC S z A2.3 latał jak rakieta, zainstalowałem A4.0.4 i się zmulił ale okazano się że system jest naszpikowany chłamem facebook'owym itp. wszystko wypierniczyłem i telefon znowu latał jak rakieta. Jedyny zamuł na kilka s. był po wyjściu z pazerniejszej gry, ale tel. maił raptem 512MB RAM
    Teraz mam SGS2 i od razu A4.1.2 + SD 32GB zawalony jest programami i grami łącznie koło 140 aplikacji, nic nie czyściłem jest wszystko oryginalnie oprócz ROOT'a i CWF jakoś telefon działa jak burza, po wyjściu z gry od razu mogę działać, klikam słuchawkę i mam od razu książkę, klikam menu i mam menu, bez czekania itp. Nie pojmuje co wam się wiesza ? Ba miałem tablet za 100zł MID13 z 1GHz CPU, MALI 400 w wersji 1 rdzeniowej i 512MB RAM i nawet on działał bez problemu.
    Chcecie by wam wszystko działa idealnie to dostosujcie hardware do tego, a nie obwiniacie system. Kupujecie jakieś słabe zabaweczki a potem płacz i zgrzytanie zębami bo mi android muli!

ps. chcecie czystego androida to kupcie/ pożyczcie nexusa tam macie gołego andka i można zobaczyć jak to lata.
    Ale wyjasnij mi jedna rzecz? Dlaczego mam kombinować żeby mi telefon działał jak nalezy? Dlatego Android to muł, jedynie na Nexusie po wyjęciu z pudełka działa jak należy.

• #18 17 Maj 2013 15:43
    KJ
    Poziom 31  

Przede wszystkim system jest dla sprzętu a nie sprzęt dla systemu. Tak wiec stwierdzenie:
    "Chcecie by wam wszystko działa idealnie to dostosujcie hardware do tego, a nie obwiniacie system." jest co najmniej zabawne. Co mi po systemie który wymaga mocy obliczeniowej zbliżonej do mocy komputera sprzed kilku lat aby w ogóle się uruchomić i jako tako działać a przy tym 2x pojemniejszą niż kiedyś zużywa w czasie 7-8 krotnie krótszym niż przeciętny telefon klasy SE K750.

• #19 17 Maj 2013 16:07
    Krzysiek99
    Poziom 27  

luki56 napisał:
    Krzysiek99 napisał:

Ale wyjasnij mi jedna rzecz? Dlaczego mam kombinować żeby mi telefon działał jak nalezy? Dlatego Android to muł, jedynie na Nexusie po wyjęciu z pudełka działa jak należy.

Pretensję miej do sieci bo to oni wytykają w system masę chłamu bo jak sam żeś stwierdził ""na nexusie działa jak należy"" wiec chyba czepiasz się tylko by się czepiać.

ps, tyle siedzisz na forum a cytujesz post nad postem. <facepalm>

KJ napisał:
    Przede wszystkim system jest dla sprzętu a nie sprzęt dla systemu. Tak wiec stwierdzenie:
    "Chcecie by wam wszystko działa idealnie to dostosujcie hardware do tego, a nie obwiniacie system." jest co najmniej zabawne. Co mi po systemie który wymaga mocy obliczeniowej zbliżonej do mocy komputera sprzed kilku lat aby w ogóle się uruchomić i jako tako działać a przy tym 2x pojemniejszą niż kiedyś zużywa w czasie 7-8 krotnie krótszym niż przeciętny telefon klasy SE K750.

To w takim razie dlaczego zmieniasz komputer co kilka lat ? Dlaczego nie siedzisz dalej na Celeronie Covington'ie ? I kto ci brani siedzieć na K750 ?

• #20 17 Maj 2013 16:53
    KJ
    Poziom 31  

Nie zmieniam komputera co kilka lat bo właśnie nie widzę takiej potrzeby. Nikt mi nie broni posiadać K750 które oczywiście mam i używam. Jednak nie ma godnego następcy dla tego telefonu a jak wiadomo nie jest to sprzęt wieczny i w końcu się zepsuje/zużyje mechanicznie.

• #21 17 Maj 2013 17:04
    cefaloid
    Poziom 30  

KJ napisał:
    Przede wszystkim system jest dla sprzętu a nie sprzęt dla systemu

A nie jest tak że system jest po to, by uruchamiać w nim aplikacje?
    Najwspanialszy system ale bez aplikacji, to mozna sobie w tyłek wsadzić...

KJ napisał:
    Co mi po systemie który wymaga mocy obliczeniowej zbliżonej do mocy komputera sprzed kilku lat aby w ogóle się uruchomić i jako tako działać a przy tym 2x pojemniejszą niż kiedyś zużywa w czasie 7-8 krotnie krótszym niż przeciętny telefon klasy SE K750.

Rozumiem że uzywasz też DOS 5.0, bo zuzywa mniej zasobów jal Windows/Linux/Mac OS X.

Chłopie, Ty potrzebowałeś mieć telefon a zrobiłeś głupstwo i dałeś się namówić na smartfona.
    Ale to że Ty nie potrzebujesz smartfona nie oznacza, że inni też nie potrzebują.

• #22 17 Maj 2013 17:07
    Krzysiek99
    Poziom 27  

I tutaj to ja się zgadzam bo telefony poprzedniej epoki były wytrzymałe, bateria trzymała kilka dni, posiadały soft a nie system dzięki czemu praktycznie się nie zawieszały/muli, są proste w naprawie metodami chałupniczymi. Tylko to były telefony zrobione z myślą o telefonowaniu a smartfon to przenośny komputer.
    I tutaj nie musisz mi mówić nic, gdyż jestem entuzjasta klasyków i posiadam 9 Sony Ericssonów z których korzystam na zmianę a moja kolekcja się z czasem powiększa.

Tylko jak idę np. do urzędu i wiem ze będę tam stał w kolejce to biorę smartphone by sobie pograć czy oglądać filmiki. Jak jade autobusem/tramwajem 1,5h to biorę smartphone itd.

• #23 17 Maj 2013 17:58
    luki56
    Poziom 39  

Krzysiek99 napisał:
    luki56 napisał:
    Krzysiek99 napisał:

Pretensję miej do sieci bo to oni wytykają w system masę chłamu bo jak sam żeś stwierdził ""na nexusie działa jak należy"" wiec chyba czepiasz się tylko by się czepiać.
    Na Nexsusie działa tylko dlatego że to jest jedyny telefon pod który Android jest jako tako zoptymalizowany. Nie mówię o brandingu, nawet nie o nakładkach, czysty Android muli na większości telefonów.

• #24 18 Maj 2013 18:02
    Bartek.k.k
    Poziom 21  

Zainstalujcie alternatywne softy, stworzone przez hobbystów to zobaczycie jak android fajnie chodzi.

• #25 18 Maj 2013 22:43
    luki56
    Poziom 39  

Tylko czemu mam to robić? Dla mnie telefon ma być funkcjonalny po wyjęciu z pudełka.

• #26 19 Maj 2013 11:15
    Bartek.k.k
    Poziom 21  

Ależ przecież jest. Producent przecież nie zapewnia, że wszystko będzie płynnie chodziło.

• #27 20 Maj 2013 07:37
    Krzysiek99
    Poziom 27  

luki56 napisał:
    Tylko czemu mam to robić? Dla mnie telefon ma być funkcjonalny po wyjęciu z pudełka.

A nie jest ? Pokaz telefon który nie jest funkcjonalny po wyjęciu z pudełka ? Jakoś sobie nie przypominam bym kiedykolwiek kupił telefon i się okazało ze muszę wgrać oprogramowanie jak to jest z pc czy laptopami choć z laptopami jest reinstalowany system. Dzisiejsze telefony są bardziej funkcjonalne niż kiedyś i tylko tym się różnią, ale nadal jak to było od zawsze wkładasz sim i dzwonisz a nawet lepiej bo posiadają zintegrowane profile sieciowe więc nawet nie trzeba nic konfigurować do mms czy internetu (sony xperia).

• #28 20 Maj 2013 13:44
    luki56
    Poziom 39  

Krzysiek99 napisał:
    luki56 napisał:

A nie jest ? Pokaz telefon który nie jest funkcjonalny po wyjęciu z pudełka ? Jakoś sobie nie przypominam bym kiedykolwiek kupił telefon i się okazało ze muszę wgrać oprogramowanie jak to jest z pc czy laptopami choć z laptopami jest reinstalowany system. Dzisiejsze telefony są bardziej funkcjonalne niż kiedyś i tylko tym się różnią, ale nadal jak to było od zawsze wkładasz sim i dzwonisz a nawet lepiej bo posiadają zintegrowane profile sieciowe więc nawet nie trzeba nic konfigurować do mms czy internetu (sony xperia).
    prosze bardzo kupilem HTC 8S, w nic nie musze się bawić wszystko działa płynie po wyjeciu z pudełka.

• #29 20 Maj 2013 14:03
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Przeczytaj kolego mój post jeszcze raz bo chyba nie zrozumiałość mojej wypowiedzi.

• #30 20 Maj 2013 14:08
    luki56
    Poziom 39  

To ty nie rozumiesz, z telefonu z Androidem po wyjęciu z pudełka nie da się korzystać, jest tak mułowaty, no chyba że komus to nie przeszkadza że mu się menu w ciągu 3s wyświetla.

Szukaj w 5mln produktów