Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel c20ne - Problem z masą? check engine

26 May 2013 00:28 1593 4
  • Level 7  
    Witam. Po raz drugi mam problem z oplem (2.0 8v c20ne). Problem polega na tym, że samochód odpala normalnie. Pracuję na gazie jaki na benzynie niestety podczas jazdy wystarczy, że przejadę przez przejazd kolejowy, wjadę w dziurę lub po prostu zerwę gwałtownie samochodem i zaczyna szybko mrugać kontrolka od check engine i słychać przekaźnik (który ciągle "stuka") . Auto gaśnie po przekręceniu zapłonu check się nie świeci. Zmieniałem przekaźnik główny od pompy i zapłonu (sprawdziłem kable koło gniazda na przekaźnik) niestety nic to nie dało. Jak samochód chwile postoi można go odpalić, ale problem pojawi się jak nim "potrząsa". Poczyściłem również masy. W samochodzie nie ma immobilizera, brak błędów migowych.

Z góry dziękuje za każda odpowiedź.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Helpful post
    User removed account  
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 7  
    Witam problem rozwiązany. Trochę to dziwne aczkolwiek winny był kabel od masy który wychodził od akumulatora do ramy. Nie wiem czemu, ale odkręcałem masy czyściłem zarówno ramę w którym była przykręcona masa jak i końcówki kabli. kabel był cały w oryginalnej izolacji nie wyglądał na "podejrzanego" zkapowałem się dopiero wtedy jak padł mi akumulator (który jest nowy) wymieniłem kabel masowy na nowy i śmiga. (stary przewód po rozcięciu izolacji miał białe uzwojenie nie mam pojęcia dlaczego)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  • Level 42  
    Zasiarczony akumulator , "zjadło" przewód wewnątrz izolacji od strony klemy - domyślam się!