Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolce Gusto Krups 1006 piccolo nie pobiera wody

21 Lip 2013 09:21 35751 13
  • Poziom 2  
    Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem ekspresu do kawy Dolce Gusto 1006 i mam taki problem - mianowicie przy pierwszym użyciu ekspres tylko buczał tzn słychać było, że działa, ale nie pobierała się woda. Teraz jak się go włączy to nawet nie słychać, że działa, tylko dioda się świeci - przy włączaniu miga na czerwono, po 30 sek zapala się na zielono - czyli chyba ok? Ekspres niby jest ciepły czyli tak jakby grzałka działała, ale ani woda się nie grzeje, ani tym bardziej nie pobiera się. Co może być nie tak?
  • HelukabelHelukabel

• Specjalista AGD
    Moze jest zapowietrzony ? Trzeba by było mu pomóc i popchnąć wode np strzykawką po rozebraniu ekspresu..

Jest to nowy czy uzywany ekspres ?
  • Poziom 2  
    Ekspres jest nowy... spróbuję z tą strzykawką
  • HelukabelHelukabel

• Specjalista AGD
    Zanim rozbierzesz spróbował bym dać go na gwarancję ;) - Rozsądniejszy sposób..
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam ten sam problem, tylko ekspres jest już po gwarancji. Jak do wężyka dołączyłem strzykawkę, myślałem że zapowietrzony, i wstrzykiwałem wodę to szło - zarówno podgrzana jak i zimna. Jak tylko zakładam zbiorniczek to nic - zero reakcji.Ekspres "nie buczy". Wymontowałem pompkę phoenix-50 b2p myślałem,że coś tam odkryję ale nic. Jak sprawdzić czy pompka działa oraz czy faktycznie musi być włożony pojemnik na kapsułki żeby pompka działała?
    I jeszcze jedno pytanie: Z pompki wypadły mi dwie metalowe tulejki i jedna plastikowa. Czy powinny być ułożone w tej kolejności jak na zdjęciu??

• Specjalista AGD
    Owszem , bez "pojemnika" na kapsułki pompa nie ruszy..
    Pompę podłącz pod 220V , powinna być słyszalna jej głośna praca.
    Tulejki są prawidłowo ułożone.. Podłącz pompę i sprawdź czy buczy..
    Zapewne będzie buczała.. ;)
    Więc jak pompa będzie sprawna zrób zdjęcie wnętrza ekspresu a ja Ci wytłumaczę dwie proste metody na naprawę sprzętu..
  • Poziom 14  
    Witam Serdecznie! Nie wiem w jaki sposób kolega na górze chce ocenić sprawność pompki po "buczeniu"? Wyjmij ją z ekspresu,podłącz kablem zasilającym z konektorami pod zasilanie 230 zmiennego,weź dwa wężyki popatrz na kierunek przepływu wody podłącz i zobacz efekt. Lub popatrz na czujnik magnetyczny wody przyłóż do niego magnes odepnij z obwodu pomkę i sprawdź.Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Miałem taką samą sytuację. Pompka pracuje lecz nie leci woda. Po rozebraniu, upewniłem się tylko czy przewody i igła jest drożna. Użyłem strzykawki 50 ml. Jako adaptora użyłem taśmy teflonowej. Najpierw jednak na "sucho" pchnąłem resztki wody która była w wężyku zasilającym pompkę. Coś zabulgotało. Następnie podłączyłem już pełną strzykawkę. ... I wszystko ruszyło. Profilaktyczne odkamienienie i czyszczenie. Kawa super...
  • Poziom 10  
    witam,

u mnie jest podobnie. nagle ekspres przestał działać i już nie ruszył, mimo, ze cały rozebrałem i przedmuchałem sprężonym powietrzem.
    jednego nie zrobiłem - nie zalałem wodą pompki i pytanie czy jest to konieczne ? nowy sprzęt ze sklepu zakładam, zę w środku jest w 100% suchy bez żadnych cieczy ?

sama igła - czy ona powinna się wysuwać, czy też jest umieszczona na stałe / nieruchoma ?
    u mnie raczej opcja 2.
    ekspres ma z 3 lata, używany od przypadku do przypadku. uda się to chęcią naprawię, jeśli nie niestety na śmietnik :(.

poradzicie coś ?

PS. po włączeniu nagrzewa się i buczy, wg mnie coś jest zapchane. igłę czyściłem spilką.
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że samo "zalanie" może nie pomóc. Należałoby spasować jakąś strzykawkę do węża zasysającego od pompy. W momencie gdy pompa buczy strzykawką trzeba pchnąć wodę pod ciśnieniem. Jak zaskoczy to musisz szybko wyłączyć pompę żeby znowu nie zassała powietrza
  • Poziom 10  
    no dobrze, zrobię tak, spróbuję.

A co z tą igłą ?
  • Poziom 10  
    Igła jest zintegrowana z modułem i jest nieruchoma
  • Poziom 9  
    mój ekspres używam co kilka miesięcy, albo nawet co kilka lat i zapowietrzenie to norma. Strzykawek nie używałem bo uszczelnianie takiego układu i szukanie strzykawki to trochę zachodu. Najłatwiej jest podpompować wodę zbiorniczkiem - trzeba go wiele razy zdejmować i wkładać - w wodzie będzie widać unoszące się pęcherzyki powietrza, a jeśli ktoś już zdjął część obudowy od strony pompki, zobaczy jak poziom wody się w wężyku stopniowo podnosi - kiedy będzie trochę nad połową przebiegu między zbiornikiem, a pompką można odpalić ekspres i pompka powinna po kilkunastu sekundach zaciągnąć - mi tak pomagało.
  • Poziom 1  
    Witam drodzy forumowicze.
    Pomyślałem, że i ja dorzucę swoje 5 groszy do tematu.
    Miałem podobny objaw u siebie. Expres buczał, ale nie pobierał wody.

Wykonałem rozwiązanie, które pojawiało się tutaj kilka razy.
    Mianowicie, napełnić pojemnik wodą, nie musi być do pełna. Następnie wiele razy, naprawdę wiele razy z 30-40 razy podnosiłem go na wysokość 2 cm i opuszczałem. Za każdym razem widziałem jak idą bąbelki, czyli zalewa się w środku wodą pompa. Po iluś-nastu razach próba, pociekła delikatnie woda, więc wiedziałem, że już blisko, jeszcze po podnosiłem kilka razy i potem kolejna próba i zassało.

Po tym ja osobiście wnioskuję, że jeśli expres ma kilka miesięcy przerwy, to zapowietrzy się. To nawet normalne wg mnie, woda z rurek wyschnie i trzeba przeprowadzić odpowietrzenie.

Dziękuję tym osobom, które podrzucają tutaj takie fajne sensowe i działające rozwiązania.