Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Access point z trybem Bridge (Point to Point) with AP mode, lub repeater

mpawlok 24 Aug 2013 12:33 5769 4
 • #1
  mpawlok
  Level 12  
  Witam
  Jak w temacie potrzebuję kupić access point z trybem Bridge (Point to Point) with AP mode, lub repeater.
  Przybliżę trochę problem. Znajoma wyprowadza się od rodziców do bloku obok. W domu rodziców jest linia telefoniczna z neostradą, wszystko pracuje na modemie Wi-Fi (posiada wyjście na zewnętrzną antenę). Z racji że okna są na przeciwko siebie, żadnych przeszkód i odległość ok. 50m najlepszym rozwiązaniem będzie radiolinia. I w związku z tym potrzebuję pomocy w doborze access pointa obsługującego tryb Bridge (Point to Point) with AP mode, lub repeater (nie wiem co się lepiej sprawdzi), a więc ma odebrać sygnał przez antenę zewnętrzną z domu rodziców i jednocześnie udostępnić go w nowym mieszkaniu bezprzewodowo. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale oprócz w/w funkcji powinien mieć on chyba dwie anteny (jedna na zewnątrz, jedna do wewnątrz lokalu)?
  Myślałem o TP-Link TL-WR841N, ale nie jestem pewny czy się sprawdzi, a może polecacie coś innego?

  Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 • #2
  Heinzek
  Network and Internet specialist
  mpawlok wrote:
  wszystko pracuje na modemie Wi-Fi (posiada wyjście na zewnętrzną antenę)

  Co to za modem?

  Można by użyć RangeExtendera (np. TP-Link TL-WA830RE)
 • #3
  mpawlok
  Level 12  
  Dokładnie nie wiem, ale jest to jakoś standardowy lodem Neostrady. Poza tym wymiana modemu tez wchodzi w grę. I tak będzie to tańsze niż założenie drugiej linii telefonicznej. A czy w tym RangeExtenderbędę mógł odkręcić jedna z anten żeby zamienić ja na zewnętrzną np. Yagi?
 • #5
  mpawlok
  Level 12  
  Kabel całkowicie odpada. Co do zasięgu, to bez zewnętrznej anteny nie ma, ale po wycelowaniu w siebie dwóch yagi myślę że zasięg będzie lepiej niż wystarczający. Już robiłem takie radiolinie, ale tylko połączenia AP<-->Karta Wi-Fi i działało wyśmienicie, ale tu będzie potrzebne połączenie AP(z modemem)<-->AP<-->Karta Wi-Fix3, a więc proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego AP.