Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tris 307P - zamiana na gniazdo

21 Wrz 2013 17:03 8799 48
  • Poziom 8  
    Witam,

Przeczytałem masę wątków z tris 307P i widze ze jest to swietny sprzet... moj problem polega na tym ze nie chce miec na scianie zamontowanego pódła od tris 307P.
    Pytanie brzmi czy jest jakies gniazdo abonenckie które spełnia wymagania stawaiane zwrotnicy tris 307P. tzn chcialbym wywalic to pódło i zamontować gniazdko w scianie które spełni wszystkie te funkcje... Usługodawca to UPC.
    Na chwilę obecną korzystam tylko z internetu. w scanie mam puszke i takie gniazdo Elda Forum GAP1FSAT

widziałem tego typu gniazda 2x sat + RTV lub nawet 3 x sat ale nie wiem czy one maja sygnał zwrotny na wyjsciach digital
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Jak popatrzysz na trisa, to zobaczysz, że rozkład tłumienia jest zależny od częstotliwości + brak zwrotki na wyjściu rtv. Poza tym złącze typu F jest dużo pewniejsze niż wtyk męski czy żeński w gnieździe. Lepiej zastaw trisa szafką, albo go przykręć do szafki z tyłu, żebyś nie musiał go oglądać i po sprawie.
  • Poziom 8  
    to nie takie proste...
    zadnej szafki nie bedzie wiec musi byc jak najbardziej estetycznie...

GAR-3F-BG-DK SAT 2,4
    a takie cus...?
    niestety jako nowy forumowicz nie moge wklejac linków :(

Dodano po 1 [minuty]:

od razu prostuje ze chodzi mi o taki 3xF
    http://satel.com.pl/pl/index.php?action=katalog/produkcja&id=gar_bg_dk_sat

Popraw wpisy aby były zgodne z regulaminem pkt 3.1.13.
    [SP5ANJ]
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Wg specyfikacji wygląda ok - zobaczysz jak założysz. Przed wymianą zaloguj się na modem i zrób zrzut ekranu strony diagnostycznej, potem załóż gniazdo i zrób ponownie zrzut. W ten sposób będziesz się mógł przekonać, czy gniazdo spełnia Twoje oczekiwania.
  • Specjalista Sieci, Internet
    mIQUEL79 napisał:
    od razu prostuje ze chodzi mi o taki 3xF

A przeczytałeś opis:
    "Gniazda GAR-BG-DK-SAT 2,4 przeznaczone są do stosowania w sieciach abonenckich systemów SAIZ (SMATV) typu nieprzelotowego oraz satelitarnych antenowych instalacji indywidualnych (SAII) i służą do przyłączania do tych sieci abonenckich urządzeń RTV i odbiorników ( tunerów ) satelitarnych. "
    Nie ma tam słowa o DTV, ani o tv kablowej, powinno to też mieć KZ (kanał zwrotny) DATA/RTV.

Tylko, że skoro nie masz ani dojścia do kupienia takiego gniazda (a to jest zwrotnica multimedialna)
    http://technetix.pl/images/TRIS-307P.jpg
    ani to, że nie powinieneś sam tego robić, to wezwij serwis z UPC (cena 50 zł) i masz to załatwione jak trzeba.
  • Poziom 8  
    no niestety UPC nie zrobi mi tego...
    zamontowali mi Trisea 307P i powiedzieli ze to musi byc tak i koniec...nie potrafi odpowiedziec czy maja w ofercie lub gdziekolwiek jest gniazdo do schowania w scianie o takich samych parametrach. w serwisie rowniez nie potrafia wyjasnic... odp. brzmi tak musi byc i koniec.

czy ma ktos jakis pomysl jak to schowac w puszcew formie gniazda?
    mIQUEL79 napisał:
    zamontowali mi Trisea 307P i powiedzieli ze to musi byc tak i koniec...

Ja mam założone gniazdko, też przez UPC, gniazdko jest podtynkowe DATA/RADIO/TV, ale nie powiem Ci dokładnie co to jest (zastawione meblami), ma 3 nakręcania F.
  • Poziom 8  
    no wlasnie o to mi chodzi...
  • Poziom 39  

Częściowym podtynkowym odpowiednikiem będzie GMC-351 Telmoru. Częściowym, bo te gniazda mają jedno wyjście Data i nie mają izolacji galwanicznej wejścia.

Pełnymi odpowiednikami będą gniazda Telmoru typu GMDF-35x, ale te też są natynkowe.

Link

Możesz jeszcze zrobić tak, że w ścianie zamontować gniazdo typu GIS (SATEL), pociągnąć kabelek dalej i gdzieś schować tego Trisa, np. za modemem...
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    mIQUEL79 napisał:
    czy ma ktos jakis pomysl jak to schowac w puszcew formie gniazda?

Oczywiście, że ja mam abyś respektował tutejszy regulamin, zgodnie z tym na co się zgodziłeś przy rejestracji na tym Forum. :!:

Przypomnę, że zarejestrowałeś się 21 września 2013 i chyba regulamin już przeczytałeś. :?:

Podpowiem, że :
    Regulamin pkt 3.1.13.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Regulamin pkt 3.3.
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.

Następnego przypomnienia o przestrzeganiu regulaminu już nie będzie. :!:

Popraw wszystkie wpisy. :!:

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Azaliż udało się Waszmościom poradzić cokolwiek owemu nieszczęśnikowi, peregrynującemu w poszukiwaniu gniazda podtynkowego o postulowanej specyfikacyji?
    A tak serio - właśnie sobie kilka dni temu u konkurencyjnego operatora (Vectra) podciągnąłem przewód z internetem, na końcu dałem gniazdo antenowe Hirsha z Platformy (szukałem Berkera, obie marki w grupie Hager) o tłumieniu 0,8dB/1dB - i działa super. Internet 30Mbps - nie działał mi na istniejącej instalacji, mimo że "chodzi" na niej TV HD.
    I teraz najciekawsze - w temacie wątku: dzisiaj wpadł monter i założył mi na kabelkach TRIS-307P w układzie:
    przewód - moje gniazdo Hirsh - wtyczka TV żeńska - złączka F - przewód - złączka F - TRIS - złączka F - przewód - złączka F - modem kablowy
    Paranoja...
    Bez tego TRISa Internet działa OK (nie przewiduję tam podłączania TV w ogóle)

PYTANIE: czy ten TRIS jest potrzebny? Pytany monter odpowiadał jak w postach wyżej - "tak musi być" ale nie potrafił wyjaśnić o co chodzi. Ew. że "za dwa tygodnie bez tego przestałoby działać"...
    Ktoś coś wie o co może chodzić?
    Yarpen_Zigrin napisał:
    Internet 30GB/s

Yarpen_Zigrin napisał:
    Vectra

No muszę przyznać, że ciekawie Waszmość prawisz..... ;) .
  • Poziom 33  
    Yarpen_Zigrin napisał:
    [...] Internet 30GB/s - nie działał mi na istniejącej instalacji, mimo że "chodzi" na niej TV HD.
    I teraz najciekawsze - w temacie wątku: dzisiaj wpadł monter i założył mi na kabelkach TRIS-307P w układzie:
    przewód - moje gniazdo Hirsh - wtyczka TV żeńska - złączka F - przewód - złączka F - TRIS - złączka F - przewód - złączka F - modem kablowy
    Paranoja...
    Bez tego TRISa Internet działa OK (nie przewiduję tam podłączania TV w ogóle)

PYTANIE: czy ten TRIS jest potrzebny? Pytany monter odpowiadał jak w postach wyżej - "tak musi być" ale nie potrafił wyjaśnić o co chodzi. Ew. że "za dwa tygodnie bez tego przestałoby działać"...
    Ktoś coś wie o co może chodzić?
    Wow, aż tyle to vectra nie ma do Warszawy :D. A co do konieczności obecności tego trisa, to zaloguj się łaskawie na swój modem i zrób zrzut ekranu z parametrami pracy - wtedy będziemy wiedzieć, czy tris jest potrzebny czy nie ;)
  • Poziom 12  
    VooVoo napisał:
    Yarpen_Zigrin napisał:
    [...] Internet 30GB/s
    Wow, aż tyle to vectra nie ma do Warszawy :D

No nie ma ;) literówka, już poprawione ;)
    VooVoo napisał:
    . A co do konieczności obecności tego trisa, to zaloguj się łaskawie na swój modem i zrób zrzut ekranu z parametrami pracy - wtedy będziemy wiedzieć, czy tris jest potrzebny czy nie ;)

Proszę bardzo - podłączenie na żywca - tzn. gniazdko podtynkowe + wtyczka + złączka F

About
    Model: Cisco EPC3008
    Vendor: Cisco
    Hardware Revision: 1.0
    MAC Address: e4:48:c7:bf:d6:74
    Bootloader Revision: 2.3.1_R3
    Current Software Revision: e3000-v302r125573-130625c
    Firmware Name: e3000-v302r125573-130625c.bin
    Firmware Build Time: Jun 27 11:06:20 2013
    Cable Modem Status: Operational

Cable Modem State
    DOCSIS Downstream Scanning: Completed
    DOCSIS Ranging: Completed
    DOCSIS DHCP: Completed
    DOCSIS TFTP: Completed
    DOCSIS Data Reg Complete: Completed
    DOCSIS Privacy: Disabled

Downstream Channels
    Power Level: Signal to Noise Ratio:
    Channel 1: 13.2 dBmV 41.3 dB
    Channel 2: 12.0 dBmV 40.8 dB
    Channel 3: 12.5 dBmV 40.9 dB
    Channel 4: 13.5 dBmV 41.4 dB
    Channel 5: 13.8 dBmV 41.4 dB
    Channel 6: 14.0 dBmV 41.4 dB
    Channel 7: 13.5 dBmV 41.2 dB
    Channel 8: 13.4 dBmV 41.0 dB

Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 46.0 dBmV
    Channel 2: 44.0 dBmV
    Channel 3: 44.0 dBmV
    Channel 4: 46.0 dBmV
    Yarpen_Zigrin napisał:
    Downstream Channels

Parametry masz na granicy logowania się modemu w sieci operatora, jeśli taki sygnał jeszcze dalej rozdzielisz, na kolejnych kablach, gniazdkach, to modem się już nie zaloguje do sieci.
    A i mam nadzieję, że kolega ma świadomość, że ingerując w siec operatora, łamie prawo i regulamin kablówki...?,
    już nie mówiąc o tym, że jak coś siądzie u Ciebie w domu z kablówką, to na 100% każdy serwis będziesz miał płatny!.
    Nie mówiąc o tym, że i sama kablówka MOŻE od Ciebie zarządać kasy za szkody jakie takim działaniem wywołałeś, a wystarczy, że w Twojej klatce schodowej, ludzie zaczną zgłaszać problemy z netem lub usługą tv, przyjdą, sprawdzą w pionie u wszystkich, i...., masz problem.
    Tu nikt nikogo nie straszy, ale takie zakazy, masz zawarte czarno na białym w regulaminie który DOBROWOLNIE podpisałeś i zobowiązałeś się przestrzegać.
  • Poziom 12  
    KOCUREK1970 napisał:
    Parametry masz na granicy logowania się modemu w sieci operatora, jeśli taki sygnał jeszcze dalej rozdzielisz, na kolejnych kablach, gniazdkach, to modem się już nie zaloguje do sieci.

Nie, sygnał nie będzie już nigdzie rozdzielany - bezpośrednio za gniazdkiem w ścianie stoi modem kablowy. Gniazdko jest tylko po to, żeby ze ściany nie wystawał goły kabel ;)
    KOCUREK1970 napisał:
    A i mam nadzieję, że kolega ma świadomość, że ingerując w siec operatora, łamie prawo i regulamin kablówki...?,
    już nie mówiąc o tym, że jak cos siądzie u Ciebie w domu z kablówką, to na 100% każdy serwis będziesz miał płatny!.

Pudło. Oddzielna instalacja pod internet była wykonana przez operatora jako płatna usługa, bo nie chodził na tej z D-TV, a specyfikacja gniazda (tłumnienie - tłumienie?) poniżej 10dB była podana przez montera i monter to gniazdo zatwierdzał przed zakupem. Ale dzięki za troskę ;)

Co ciekawe - sprzedawca w sklepie tez miał wątpliwości czy to będzie działać - bo ponoć są gniazda antenowe dedykowana do UPC / Vectra (ciekawe czym się charakteryzują?) a to nie jest. Ale że było na nim jak byk coś w stylu " TV 0,8dB / Radio 1,0 dB" czy jakoś tak to zainstalowałem, gdyby ktoś pytał czy działa - działa ;)
    Yarpen_Zigrin napisał:
    sygnał nie będzie już nigdzie rozdzielany - bezpośrednio za gniazdkiem w ścianie stoi modem kablowy

Ale, chcesz to zastąpić czymś innym, a sygnał, już jest na granicach logowania.
    To jest zwrotnica multimedialna z KZ (kanałem zwrotnym dla modemu lub dekodera).
    Można kupić "myszkę" do takiej zwrotnicy, ale trzeba ją mieć ze sobą w sklepie i dopasować, pamiętaj też, jaki i od czego kabel gdzie "wchodzi" w taką zwrotnicę, jak ją zdemontujesz.
    Yarpen_Zigrin napisał:
    specyfikacja gniazda (tłumnienie - tłumienie?) poniżej 10dB była podana przez montera i monter to gniazdo zatwierdzał przed zakupem

Tłumienność powinna być na poziomie GÓRA 5 dB.
    Yarpen_Zigrin napisał:
    Oddzielna instalacja pod internet była wykonana przez operatora jako płatna usługa, bo nie chodził na tej z D-TV

To nie ma żadnego znaczenia, to nadal sieć operatora!, jest ona monitorowana, i każda zmiana parametrów sygnału z modemu kablowego, albo dekodera jest zapisywana w centrali firmy.
    Yarpen_Zigrin napisał:
    Co ciekawe - sprzedawca w sklepie tez miał wątpliwości czy to będzie działać - bo ponoć są gniazda antenowe dedykowana do UPC / Vectra

I miał rację!.
    Yarpen_Zigrin napisał:
    (ciekawe czym się charakteryzują?

Mają tor TV/DATA/R i tor DATA posiada KZ (kanał zwrotny) z odpowiednią blokadą i separacją tego kanału.
    Tu masz wykaz, pokazane jak wygląda sprzęt typowo dla kablówek (UPC, VECTRA, MM...), tylko problemem jest to kupić w detalu...:
    http://technetix.pl/html/gniazda.htm
  • Poziom 12  
    KOCUREK1970 napisał:
    To nie ma żadnego znaczenia, to nadal sieć operatora

Nie obraź się ale Twoje posty mimo dowodów na sporą wiedzę - jakoś nie są pomocne, jakbyś odpowiadał na inne pytania. Może nie wynika to z tego, że nie przeczytałeś od początku co pisałem - tylko może napisałem nieprecyzyjnie, w paru postach? Więc w całości i w skrócie:
    - operator podciągnął mi kilka dni temu do mieszkania kabel antenowy, zakończony złączką F, którą wkręcił w modem Cisco i uzyskałem sygnał internetu 30Mbps (nie giga oczywiście ;)
    - spytałem co zrobić żeby zamiast kabla ze ściany - mogło być gniazdo, monter zeznał że gniazdko z supermarketu typy Obi czy Castorama się nie nada, ale takie gniazdko musi mieć tłumienność mniej niż 10dB; o innych parametrach takiego gniazdka nie wspominał
    - znalazłem gniazdko o którym pisałem - z parametrami 0,8dB dla TV i 1,0 dB dla radia - czyli spełniające wymagania opisane przez montera
    - to gniazdko zamontowałem, na końcu założyłem złączkę F i wtyczkę żeńską, połączyłem - i działa - załączone wyżej logi są w takim układzie jak ma być docelowy - czy to jest "na granicy" czy nie - specjalnie mnie nie interesuje skoro działa tak jak powinno.

I teraz historia z dzisiaj - wiążąca się z tematem posta - czyli dzisiaj przyszedł monter (nie było mnie w domu) i pomiędzy moim gniazdem a modemem wstawił rzeczone urządzenie TRIS-307P, tłumacząc że "tak ma być" i że "teraz bez tego działa ale za dwa tygodnie nie będzie działać"
    Chwilo nie korzystam z tego połączenia bo robię remont budowlany (gładź, grunt, farba) i mam drugi internet - więc nie ew. zrzut parametrów Z ZAŁOŻONYM trisem będę mógł zrobić np. jutro
    Na razie chciałbym wiedzieć czy będę tego urządzenia potrzebował i jeśli tak to dlaczego?
    ;)
  • Poziom 33  
    Yarpen_Zigrin napisał:
    [...]
    Channel 1: 13.2 dBmV 41.3 dB
    Channel 2: 12.0 dBmV 40.8 dB
    Channel 3: 12.5 dBmV 40.9 dB
    Channel 4: 13.5 dBmV 41.4 dB
    Channel 5: 13.8 dBmV 41.4 dB
    Channel 6: 14.0 dBmV 41.4 dB
    Channel 7: 13.5 dBmV 41.2 dB
    Channel 8: 13.4 dBmV 41.0 dB

Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 46.0 dBmV
    Channel 2: 44.0 dBmV
    Channel 3: 44.0 dBmV
    Channel 4: 46.0 dBmV
    DS jest za mocny powinien być na poziomie 0 +/- max 10 dBmB US jest ok teraz kombinuj :) albo wstaw tapa 6 dB.
  • Poziom 12  
    VooVoo napisał:
    DS jest za mocny powinien być na poziomie 0 +/- max 10 dBmB US jest ok teraz kombinuj :) albo wstaw tapa 6 dB.

Pojęcia nie mam o czym piszesz :D
    Po co mam kombinować - skoro DZIAŁA!?!?!? :D
    Przy okazji - w specjalistycznej hurtowni instalacyjnej uprzejmy pan znalazł mi gniazda o jakich mowa - może się komuś przyda???
    Tris 307P - zamiana na gniazdo [/img]
  • Poziom 33  
    Wstaw z powrotem trisa i wtedy pokaż parametry pracy.
  • Poziom 12  
    VooVoo napisał:
    Wstaw z powrotem trisa i wtedy pokaż parametry pracy.

Dokładnie tak zamierzam zrobić - ale teraz gips, mokro itp. - modem w ogóle nie jest podłączony.
    Dosłownie przed chwilą dzwonił monter i pytał czy tris jest podłączony bo im wychodzi że nie. Ponieważ nic tam nie jest podłączone - to powiedział że OK, ale będę musiał założyć.
    No i cały pomysł z gniazdkiem, żeby to jakoś wyglądało - idzie w cholerę.
    Wracam do punktu wyjścia jak autor oryginalnego posta:
    Czy jest jakieś gniazdo podtynkowe, które pozwoliłoby wyeliminować trisa?
  • Poziom 43  
    Yarpen_Zigrin napisał:
    Po co mam kombinować - skoro DZIAŁA!?!?!?
    Po to, żeby uniknąć sytuacji, kiedy np. zmieni się coś w infrastrukturze dostawcy lub temp. i co za tym idzie sygnał o parę dB, a wtedy już może nie działać bezproblemowo.

Yarpen_Zigrin napisał:
    Czy jest jakieś gniazdo podtynkowe, które pozwoliłoby wyeliminować trisa?
    Są gniazda podtynkowe, ale napisz, czy oprócz modemu masz też dekoder, chodzi o to, czy muszą być dla wyjścia DATA oraz RTV (do analogu). Wejście R (Radio) jest zbędne jeśli nie będzie wykorzystane. Tris ma coś czego na próżno szukać w podtynkowych - pełną izolację galwaniczną, zabezpieczenie modemu/dekodera oraz dobrą separację więc nie należy się go pozbywać z błahych powodów.
  • Poziom 12  
    jurek.adam napisał:
    Są gniazda podtynkowe, ale napisz, czy oprócz modemu masz też dekoder, chodzi o to, czy muszą być dla wyjścia DATA oraz RTV (do analogu)

Yarpen_Zigrin napisał:
    KOCUREK1970 napisał:
    jeśli taki sygnał jeszcze dalej rozdzielisz, na kolejnych kablach, gniazdkach, to modem się już nie zaloguje do sieci.

Nie, sygnał nie będzie już nigdzie rozdzielany - bezpośrednio za gniazdkiem w ścianie stoi modem kablowy. Gniazdko jest tylko po to, żeby ze ściany nie wystawał goły kabel ;)

Jak pisałem to jest oddzielny, dodatkowy kabel pociągnięty przez operatora TYLKO I WYŁĄCZNIE do internetu - instalacja pod TV (dekoder) idzie oddzielnie
  • Poziom 12  
    jurek.adam napisał:
    Ale, czy tak ma zawsze być? Uwzględniłeś ewentualne zmiany w przyszłości?

To jest właśnie ta przyszłość ;) dla której muszę przerabiać/dorabiać całą instalację w mieszkaniu pod szybki internet.
    Zdjęcie poglądowe ;)
    Tris 307P - zamiana na gniazdo
    Po podłączeniu TRIS parametry się zmieniły - i faktycznie DS spadł poniżej 10:

Cable Modem State
    DOCSIS Downstream Scanning: Completed
    DOCSIS Ranging: Completed
    DOCSIS DHCP: Completed
    DOCSIS TFTP: Completed
    DOCSIS Data Reg Complete: Completed
    DOCSIS Privacy: Disabled

Downstream Channels
    Channel 1: 7.3 dBmV 41.4 dB
    Channel 2: 6.4 dBmV 41.0 dB
    Channel 3: 6.7 dBmV 41.3 dB
    Channel 4: 7.5 dBmV 41.4 dB
    Channel 5: 7.7 dBmV 41.4 dB
    Channel 6: 7.8 dBmV 41.3 dB
    Channel 7: 7.7 dBmV 41.4 dB
    Channel 8: 7.6 dBmV 41.4 dB

Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 48.0 dBmV
    Channel 2: 48.0 dBmV
    Channel 3: 49.5 dBmV
    Channel 4: 50.0 dBmV

Czy dobrze rozumiem że to polecane gniazdo z linka powyżej - pozwoli (od strony technicznej) wyeliminować TRIS?
    Oczywiście oddzielnym pytaniem jest uzyskanie zgody operatora, o czym pisał KOCUREK - jak zaczynałem całą zabawę jakieś 2 tyg temu to rozwiązanie z gniazdem zostało przez nich klepnięte, pomysł z ich strony na TRIS pojawił się dosłownie dwa dni temu - wcześniej o tym nie było mowy
  • Poziom 43  
    Nie potrzebujesz zgody operatora, instalacja w lokalu jest Twoją własnością (zapłaciłeś za nią i niczego nie zwracasz po zakończeniu umowy) i możesz ją zmieniać, byle z głową, bo jak popsujesz sobie lub innym sygnał i serwis to odkryje to wtedy nie będzie darmowy. Gniazdo, które wskazałem ma zastąpić TRIS. W takim układzie nie wprowadzisz żadnych zakłóceń do sieci operatora i powinno wszystko działać jak należy.

Ten TRIS w ogóle średnio tu pasuje (upstream ciut za wysoko), pewnie technik nie miał innego modelu pod ręką albo specjalnie dał na "zaś" pod ewentualne upgrade usług. Jednak TRIS nie jest tam dla ozdoby, to również zabezpieczenie dla modemu.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Zerknij sobie na aukcję Allegro nr 3909729403, gość ma nowe gniazda o jakich mowa w atrakcyjnej cenie.
  • Poziom 33  
    Yarpen_Zigrin napisał:
    [...]
    Downstream Channels
    Channel 1: 7.3 dBmV 41.4 dB
    Channel 2: 6.4 dBmV 41.0 dB
    Channel 3: 6.7 dBmV 41.3 dB
    Channel 4: 7.5 dBmV 41.4 dB
    Channel 5: 7.7 dBmV 41.4 dB
    Channel 6: 7.8 dBmV 41.3 dB
    Channel 7: 7.7 dBmV 41.4 dB
    Channel 8: 7.6 dBmV 41.4 dB

Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 48.0 dBmV
    Channel 2: 48.0 dBmV
    Channel 3: 49.5 dBmV
    Channel 4: 50.0 dBmV
    [...]
    Te parametry są jak najbardziej w porządku. Na gnieździe miałeś przepałowane DS (+13 dB), teraz pracują poprawnie. Na US jest zapas więc jest ok i tak ma być ;)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Yarpen_Zigrin napisał:
    Azaliż udało się Waszmościom poradzić cokolwiek owemu nieszczęśnikowi, peregrynującemu w poszukiwaniu gniazda podtynkowego o postulowanej specyfikacyji?

No i masz "babo placek" w odniesieniu do poprzedniej korespondencji z autorem mIQUEL79 w kwestii regulaminu pkt 3.1.13, który miał poprawić a tylko wylogował się i po Nim słuch zaginął. :spoko: :D

Cytat:
    A tak serio ...

Podpinanie się do tematu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1990612&sid=8d44bee943f0dcb1b066bcb345072089
    Zakładanie Nowych tematów : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2212466&sid=8d44bee943f0dcb1b066bcb345072089

Cytat:
    - właśnie sobie kilka dni temu u konkurencyjnego operatora ,,, (Vectra)

Zauważ, że autor pisał o TVKablowej UPC a TY piszesz o ... .:?:

Cytat:
    Paranoja...

Wyrwane z kontekstu lecz pozostałe treści wypowiedzi są ogólnie pisząc OK - więc pozostawiam ten stan poprawności w tym wątku tematycznym. :!:

Przestrzegam jednak przed takim podpinaniem się do tematów, gdzie autor "zapłacił" za to punktami z własnego konta.
    Takie zachowanie będzie skutkowało Ostrzeżeniem #1.
    _____

Pozostawiam tu obecny poziom dyskusji, która jak widać jest prowadzona na "fajnym" i "sympatycznym" oraz "technicznym" poziome. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Witam, nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz mieć gniazdo RVT/SAT jak to kablówka z internetem, w takich przypadkach stosuje się : http://tels.pl/pl/component/virtuemart/gniazd...onenckie-gmc-8722-351-15-detail.html?Itemid=0
    Takich gniazd zamontowaliśmy w sieci kablowej ponad 1000 szt i nie było problemów.

Najważniejsze aby nie szkodzić innym użytkownikom TVK, bo to działa w dwie strony, stosujesz elementy co wprowadzają zakłócenia/błędy automatycznie jakość transmisji spada.

pozdrawiam