Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć modulator antenowy?

23 Wrz 2013 11:42 4590 21
  • Poziom 15  
    Witam. Chciałem podłączyć sobie dekoder do starego telewizora, który nie posiada złącza euro. Poszukałem w internecie i dowiedziałem się że potrzebuje do tego modulator. Jego zdobycie nie stanowiło problemu bo miałem stary odtwarzacz video. Po rozmontowaniu wylutowałem modulator który wygląda tak: jak podłączyć modulator antenowy? jak podłączyć modulator antenowy? jak podłączyć modulator antenowy? jak podłączyć modulator antenowy?

Nie zakładałbym tematu, gdybym wiedział jak mam podłączyć ten modulator. W temacie, gdzie znalazłem informacje o nim był pokazany całkiem inny model modulatora, było też inne rozłożenie styków.
    Chciałbym wiedzieć tylko co i jak podłączyć i jakim napięciem powinienem to zasilać.

Dzięki z góry za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    sova211113 napisał:
    Nie zakładałbym tematu, gdybym wiedział jak mam podłączyć ten modulator. W temacie, gdzie znalazłem informacje o nim był pokazany całkiem inny model modulatora, było też inne rozłożenie styków.

Znajdż schemat urządzenia z którego wymontowałeś modulator - tam znajdziesz odpowiednie informacje. Ewentualnie dokonaj pomiarów w układzie (ale to na dobrą sprawę warto było zrobić przed wylutowaniem).
  • Poziom 15  
    Pisałem że chce tym podłączyć dekoderr do telewizora który nie posiada złącza scart. dekoder jest z cyfrowego polastu.

Dodano po 55 [sekundy]:

na płytce z której wylutowałem pisze :
    V
    A
    MB
    NC
    BB

Dodano po 54 [sekundy]:

Telewizor jest stary i posiada tylko wejścia antenowe.
    sova211113 napisał:
    dekoder jest z cyfrowego polastu.

I ma wyjście Composite Video?

sova211113 napisał:
    na płytce z której wylutowałem pisze :

V - zapewne video
    A - zapewne audio
    MB - zasilanie?
    NC - nie podłaczone
    BB- zasilanie?

Potwierdź w urządzeniu z którego wylutowałeś.
  • Poziom 15  
    Czy nikt nie rozumie o co mi chodzi? Może zrobię rysunek obrazujący do czego mi to potrzebne.
  • Użytkownik usunął konto  
    middy1983 napisał:
    A jaki to jest dekoder kurdę...
    Polsat to mało mi mówi!
    Istnieje takie coś - podłączasz pod dekoder i masz zwykłe wyjście RF:
    http://www.kenable.co.uk/product_thumb.php?im..._DIGITAL_FREEVIEW_KENABLE_NEW.jpg&w=300&h=182

W/g opisu:
    Cytat:
    Freescart SCART plug-in digital receiver - Compact design ideal for space saving in a bedroom or kitchen as neatly connects to rear of TV.

Fully DVB-T&MPEG-2 compliant
    Digital reception overs VHF and UHF band
    Wide screen 16:9 and 4:3 aspect ratio
    Bandwidth of 7MHz&8MHz supported
    Teletext and Subtitles
    Automatic channel scan
    1000 Editable channels; 1000 Favourite channels
    Parental lock control
    Electronic Program Guide
    Signal level and quality indicator
    Composite video output
    Low power consumption: standby status below 1W

Connections:RF Antenna IN, RF Antenna OUT, SCART Output

Nie ma tam wejścia sygnału video, jedyne wejście to antenowe cyfrowe DVB-T.
  • Poziom 15  
    Już nie wiem jak to wytłumaczyć. Mam dekoder z wyjściami cinch anudiom i video. chce go podłączyć do starego TV który nie ma abi cinch ani euro-scart. Chcę do tego celu wykorzystać ten modulator. Pytam do którego pinu podpiąć audio, do którego video i do którego zasilanie.

Dodano po 1 [minuty]:

Chodzi mi o wykonanie takiej przejściówki jak pokazał kolega wyżej w linku.
    sova211113 napisał:
    Już nie wiem jak to wytłumaczyć. Mam dekoder z wyjściami cinch anudiom i video. chce go podłączyć do starego TV który nie ma abi cinch ani euro-scart.

Tu nie ma co tłumaczyć - rozumiemy.

sova211113 napisał:
    Pytam do którego pinu podpiąć audio, do którego video i do którego zasilanie.

Wstaw schemat urządzenia z którego wymontowałeś modulator.
  • Poziom 15  
    Ciekawe skąd mam wziąć schemat?? Magnetowid, z którego to wyjąłem, siedział chyba z rok w piwnicy w połowie rozmontowany. Mogę jedynie dać zdjęcie płytki.
    Może to coś pomoże:

Modulator znajdował się w miejscu, które zaznaczyłem w czerwoną ramkę.

Dodano po 1 [minuty]:

Jedyne, co wiem to to, że ten sprzęt jest produkcji SONY. Nie znalazłem o nim innych informacji.
  • Poziom 15  
    Wpisałem na grafikę, ale nie znalazłem podobnego na zdjęciach.
    A to zdjęcie płytki przydatne, czy nie?
  • Poziom 15  
    dokombinowałem że:
    v-video in
    a-audio in
    obudowa i ekrany-masa
    z resztą mam nadal problem, ponieważ nie potrafie rozpoznać elementów smd. zamieszczam zdjęcia bez ekranów: jak podłączyć modulator antenowy? jak podłączyć modulator antenowy? jak podłączyć modulator antenowy? jak podłączyć modulator antenowy?
  • Moderator HydePark/Samochody
    Z tego co widać modulator ma przełącznik test. Włącz go. Podłącz zasilanie przez opór np. 220 om. MB z tego co pamiętam to zasilanie modulatora , BB zasilanie wbudowanego wzmacniacza / przełącznika ( aby po wyłączeniu odtwarzacza przekazywany był sygnał z wejścia na wyjście). Poszukaj na telewizorze sygnału testowego z modulatora. Jak znajdziesz to podłącz sygnał wideo i audio do modulatora. Może być potrzebne dopasowanie poziomów sygnałów.
  • Poziom 15  
    ok. najwyżej coś sie spali:) o rezultatach napisze potem

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

modulator chyba działa. na kanale 6 pojawiły się 2 pionowe pasy, które po odłączeniu zasilania modulatora znikają. Za chwile napisze czy video działa

Dodano po 16 [minuty]:

Jest git. Trzba było tylko troche pokęcic regulacją. obraz jest dobrej jakośći.

Dzięki wszystkim za pomoc. temat do zamknięcia.
  • Poziom 32  
    Zazwyczaj modulator akceptuje sygnał standaryzowany - na wejście V 1Vpp, Audio ok 200mVpp - jak nie zapomnę sprawdzę datasheety do modulatorów które mam w domu - identyczne być nie muszą ale parametry powinny być zbliżone.
  • Poziom 15  
    Modulator działa ok. Jedyne co musiałem zrobić to pokręcic troche reuglacją. obraz jest przyzwoity, ale wg mnie brakuje troche ostrości. ale to nic bo każda "konwersja" powoduje jej straty.

Myślę że temat jest rozwiązany i powinien zostać zamknięty, o co prosze moderatora, ponieważ nie widzę nigdzie "guzika" zamknij temat.