Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw phaeton - rozladowuje akumulator elektroniki

25 Gru 2013 21:22 6084 14
  • Poziom 2  
    Witam. W vw Phaeton rozladowuje mi napostoju akumulator od elektroniki wystarczy pare godzin zostawienia auta i auto gubi wszystkie dane nie otwiera zamka z pilota itd Spotkal sie ktos moze z tym problemem i go jakos rozwiazal?Dzieki za odpowiedz pozdrawiam
  • Poziom 27  
    lukkii napisał:
    vaga podłączałeś?

Najpierw to podłącz amperomierz i sprawdź pobór prądu. Jeśli pobór prądu jest w normie, to może akumulator jest już do wymiany.
  • Poziom 2  
    Aku wymieniony na nowy , dzieje sie tak sporadycznie ale coraz czesciej, komp nie podlaczany
  • Poziom 36  
    Podaj dokładniejsze dane auta
  • Poziom 9  
    Witam,podpinam się do wątku,mam identyczny problem.Phaeton v10 2003r.Akumulator po wymianie,po kilku godzinach na postoju gubi prąd,nie da się otworzyć samochodu z pilota,przez kilkaset metrów pali się kontrolka od kontroli trakcji i poziomowania,pózniej wszystko wraca do normy.Ładowanie ok.

pozdr.
  • Poziom 21  
    a po wymianie ustawiony parametr nowej baterii w sterowniku zarzadzania energią?
  • Poziom 9  
    Bateria jest nowa,jednak przyznaje ze po wymianie nie była konfigurowana w sterowniku zarzadzania energią.Czy to że wymiana nie została uwzględniona w sterowniku może powodować takie efekty?
  • Poziom 9  
    Po podłączeniu do komputera wyskoczyły następujące błędy
    -00485przycisk centralnego zamka klamka zewnętrzna po stronie kierowcy E369
    007 zwarcie z masą
    -potencjometr ustawienia pasa bezpieczeństwa G372 009 .Przerwa zwarcie z masą
    -00907 interwencja układu zarządzania obciążeniem.

Może jakieś sugestie?
  • Poziom 36  
    To błędy , a co widać w stanach ?
  • Poziom 9  
    Sytuacja się nieco rozjaśniła.Kiedy samochód stał w garażu dało się słyszeć chwilowe i cykliczne "pukanie" pod plastikową maskownicą wycieraczek/prawa strona/Po zdemontowaniu maskownicy i plastikowego zbiorniczka/chyba jakiś zbiorniczek vacu/ widać magistralę wodną z dwoma elektrozaworami i pompką. Całość uruchamia się cyklicznie co kilkanaście sekund na kilkanaście sekund.Wczoraj zdemontowałem wtyczki,prąd do dzisiaj nie "wyparował".
    Teraz wypadałoby znaleść przyczynę aktywności w/w elementów i tu bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 4  
    witam jestem nowy na forum . i co znalazles przyczyne ? mam podobny problem jak twój , o to bledy jakie u mnie komp pokazuje 00469 , 01341 , ma ktoś jakiś pomysł co to może byc ?
  • Poziom 9  
    Witam
    Można powiedzieć że przeszło mu samo,bladego pojęcia nie mam co go bolało,trochę go porozbierałem,jednak żadna wiązka nie wykazywała śladów zalania/komp nie pokazywał błędów/.Od kilku m-cy wszystkie problemy z elektroniką ustały jeżeli będziesz potrzebował jakiś schematów służę pomocą.

pozdr.
  • Poziom 4  
    myślałem ze dam sobie rade ale jednak potrzebował bym schematy