Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen c3 '03 - montaż klimatyzacji automatycznej zamiast ręcznej nie działa

m888 30 Gru 2013 23:50 5940 1
  • #1 30 Gru 2013 23:50
    m888
    Poziom 11  

citroen c3 montaż klimatyzacji automatycznej zamiast ręcznej 2003 nie działa

zakupiłem citroena c3 silnik 1.4 8v benzyna samochód z 2003r stosunkowo dobrze wyposażony. Postanowiłem zmienić klimatyzacje z ręcznej na automatyczną. Z oględzin wynikło że wystarczy zamienić osprzęt (silniczki zamiast linek, oraz wiązkę kabli ) zakupiłem używany kompletny klimatyzator w raz z osprzętem
    (czujnik temperatury wewnętrznej, panel sterowniczy, wiązką)za 150zł . Przystąpiłem do przeróbki, podmiana osprzętu poszła bez problemu (40min) pierwsza kostka pasowała w drugiej brakowało 3 przewodów magistrali can-bus (oznaczenie przewodów- xe,9004,9005), uzupełniłem je według znalezionego w internecie schematu na zasadzie porównania schematów.Przystąpiłem do konfiguracji samochody celem włączenia klimatyzacji w BSI1. Myślę że bsi skonfigurowałem poprawnie niestety bsi nie komunikuje się z panelem klimatyzacji nie wykrywa jej. Panel jest martwy nie podświetla się nie załącza. w tym momencie jestem zmuszony poprosić kolegów o sugestie i pomoc w tym temacie. być może panel pochodzi od c3 po liftingu (wyglądają tak samo) załączam schematy którymi się posługiwałem.Liczę na pomoc i sugestie kogoś z większym doświadczeniem pozdrawiam
    citroen c3 '03 - montaż klimatyzacji automatycznej zamiast ręcznej nie działa

0 1
  • #2 31 Gru 2013 08:28
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Schematy nic tu nie pomogą trzeba poprzeglądać zasilania i sterowanie, podpiąć komputer i spradzić co gdzie piszczy i zastanowić się co się kupiło, po numerach panela.

0