Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wajmaks i Hormann - piloty -

minipudzianek 30 Jan 2014 13:16 1977 5
Relpol
 • #1
  minipudzianek
  Level 10  
  Witajcie!

  Posiadam 2 bramy, jedna ogrodzeniowa na napędzie Wajmaks PY600AC z częstotliwością 433,92 MHz z dwoma pilotami (4 przyciski, obsługa jednym), druga garażowa na napędzie Hormann Supramatic E z częstotliwością 868,3 MHz z dwoma pilotami (dwukanałowy HSE 2 BS oraz czterokanałowy HSE 4 BS, obsługa jednym przyciskiem na każdym z pilotów).

  Pytanie nr 1 - jak najprościej uzyskać efekt obsługi 2 bram każdym z czterech pilotów? Jeśli dodatkowe radio, to w jaki sposób je zamontować, otworzyć Wajmaksa i tam coś wymienić, etc.

  Pytanie nr 2 - czy można wykorzystać te piloty do innych celów, np. zapalania światła przed domem? Jak to zrobić? Słyszałem, że so wlącznika światła w domu trzeba dokupić jakiś moduł i tyle wiem...

  Będę wdzięczny, jeśli komuś będzie się chciało to łopatologicznie rozpisać ;)

  Pzdr,
  AG.
 • Relpol
 • #2
  tapczan0
  Level 22  
  Witam,
  Nie rozważałeś żeby zwrócić się o pomoc do instalatora jednej lub drugiej bramy?
  Piloty BS jakim świecą kolorem?
  Jak wygląda pilot Wajmaksa?
 • Relpol
 • Helpful post
  #3
  kotbury
  Gantry automation specialist
  1. Jak chcesz wszystkimi pilotami wszystko to na krzyż - do Wajmaksa (a tak naprawdę zdaje się chińskiego TongXiang Joy) musisz wstawić odbiornik dodatkowy Hormanna (bez instrukcji nie powiem ale przeważnie wszystkie napędy mają taką możliwość - chińskie też) a do Hormanna (jako że prawdopodobieństwo znalezienia oryginalnego odbiornika do tego PY600AC raczej równa się zero) wstawić uniwersalny odbiornik który złapie piloty Wajmaksa (np. Proxima NM albo DTM Multi) i to zakładając że w pilotach chińczyka siedzi układ HCS 2xx/3xxx.

  Inne wyjście - to zrezygnować z oryginalnych radiolinii i do obu sprzętów wstawić odbiorniki firmy trzeciej i używać ich pilotów - wbrew pozorom to nie jest bardzo drogie rozwiązane - przyzwoity rodzimy komplet 2 odbiorniki i 4 piloty (np Elmes ale są i inne) będzie kosztował niewiele więcej niż pierwsze rozwiązanie - głównie z racji taniości pilotów Elmes i dość drogiego odbiornika Hormanna.

  Ostatnie wyjście - najdroższe - ale najmniej skomplikowane i najbardziej "firmowe" - przejść w całości na Hormanna - dokupić 2 dodatkowe piloty BiSecur i dodatkowy odbiornik i wstawić go do Wajmaksa.

  2. Przejście na jednego typu radiolinię (rozwiązanie drugie i trzecie) umożliwiają łatwą rozbudowę czyli sterowanie innymi sprzętami bez ciągłej żonglerki pilotami albo dublowania odbiorników- dokupujesz kolejne odbiorniki (do każdego dokładasz mały zasilaczyk oraz większy przekaźnik - dostosowany do mocy urządzenia sterowanego).

  PS . Hormann robi gotowe odbiorniki podtynkowe do puszek i wodoszczelne dworowe na 220 V i z mocnym przekaźnikiem 500W. Tylko podpiąć i piloty dopisać...
 • #4
  minipudzianek
  Level 10  
  No cóż, rozważałem, ale z bramiarzem od Wajmaksa nie mam już kontaktu, a Hormannowcy odradzają gmeranie przy ich przekaźniku, proponując rzecz jasna wymianę przekaźnika w Wajmaksie na Hormanowski - dosyć drogie rozwiazanie... Myślałem, że można to zrobić jakoś chałupniczo... BS świeci na niebiesko, natomiast Wajmaks - de facto również napęd - wygląda tak:
  http://www.google.pl/imgres?client=safari&sa=...1DLtUsu0KaXK4ATizYG4BQ&zoom=1&ved=0CEAQhBwwBQ

  Pozdrowienia,
  AG.

  Dodano po 13 [minuty]:

  Kotbury - dzięki za kompleksowe rozpisanie tematu. Skłaniam się do kupna 2 nowych odbiorników i pilotów, ale przemyślę to jeszcze. Rozumiem, że nie będę miał problemu z wymianą tego we własnym zakresie? Domyślam się, że trzeba zdjąć obudowę napędu i szukać czegoś z antenką, a potem to wydłubać i wpiąć nowe? ;)

  Chociaż z drugiej strony, zaciekawiła mnie opcja dokupienia dodatkowych odbiorników do włączników światła i w ten sposób wykorzystanie pozostałych przycisków na pilotach Hormanna. Muszę to jeszcze przekalkulować i przemyśleć...
 • Helpful post
  #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  minipudzianek
  Level 10  
  DIęki za radę - myślę, że temat mamy rozwiązany :-)