Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blackberry traci udziały w rynku kanadyjskim - ma już tylko 15%

lulek.g 06 Kwi 2014 00:38 2397 19
  • Blackberry traci udziały w rynku kanadyjskim - ma już tylko 15% Nie jest tajemnicą, że firmie Blackberry nie powodzi się ostatnio zbyt dobrze. Wygląda na to, że słaba kondycja spółki przejawia się również na jej rodzimym rynku. Producent bardzo popularnych niegdyś smartfonów traci kontrolę nad tym segmentem w Kanadzie - wynika z najnowszego raportu portalu ComScore.

Jeszcze w grudniu 2012 r. udział Blackberry w kanadyjskim rynku szacowano na około 20%, co nie było złym wynikiem, a wręcz przeciwnie - nie zwiastowało późniejszego spadku. Wraz z nadejściem końcówki 2013 roku wskaźnik ten jednak obniżył się do 15%. Utracie pozycji kanadyjskiej firmy towarzyszył wzrost wpływów pozostałych producentów i ich systemów.

W tym samym bowiem okresie udział Androida powiększył się o 10%, natomiast Apple mogło się pochwalić 5-procentowym wzrostem udziałów systemu iOS. Do tych platform należy obecnie odpowiednio - 47 i 37 procent rynku kanadyjskiego. Blackberry może jedynie pocieszać fakt, że ze swoim wynikiem plasuje się na trzecim miejscu, zaraz przed systemem Windows Phone, którego zasięg to marne 2% istniejących urządzeń.

Pogarszająca się sytuacja Blackberry nie pozostaje bez odpowiedzi zarządu tej firmy, który zatrudnił kolejnego z rzędu dyrektora generalnego, powierzając mu misję uratowania spółki. Czy John Chen podoła zadaniu i zdoła poprawić wyniki, zanim ComScore wyda swój przyszłoroczny raport?

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lulek.g
    Poziom 12  
    Specjalizuje się w: it
    lulek.g napisał 83 postów o ocenie 1, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Lublin. Jest z nami od 2013 roku.
    Trzyzet
    Poziom 21  
    Blackberry ma ten sam problem co Nokia - próbuje jechać cały czas na renomie. Długo im się nie uda ale pożyjemy, zobaczmy :)
    siewcu
    Poziom 34  
    Tylko że i BB i Nokia robią telefony działające o wiele sprawniej niż cały syf na androidzie, który jest tylko i wyłącznie popularny - i na tym się kończą jego zalety.
    skaktus
    Poziom 37  
    Problem BB nie jest system, tyło słuchawki które oferują - większość to już naprawdę stare modele.
    jamtex
    Poziom 23  
    Mikroskopijny ekran, klawiatura jak w moim HP 6915 którego miałem 7 lat temu, do tego super zaleta jaka były "wpychane emaile", cóż gmail na moim Androidzie robi to samo.
    Kiedyś byli na topie, ale teraz to już zmierzch.
    Trzyzet
    Poziom 21  
    henryxxl android działa płynnie tylko na topowych słuchawkach, miałem okazję się bawić różnymi telefonami. iOS, co prawda płynny ale za to mocno ograniczony. Zostałem przy niszowym maemo i to chyba jedna z lepszych decyzji.
    henryxxl
    Poziom 26  
    Ja mam chiński telefon thl w100 który kosztował mnie 500zł i wszystko pięknie działa. Nie można porównywać ios który kosztuje kilka tys. do słuchawki z androidem za 700zł
    siewcu
    Poziom 34  
    A ile kosztują topowe modele HTC czy Szajsunga? Dużej różnicy między tym a iPhone nie ma, poza tym, że sprzęt Apple działa dużo sprawniej.
    jamtex
    Poziom 23  
    Mam w obecnej chwili 4 telefon HTC tym razem Desire 500, i nigdy nie narzekałem ani na Adroida ani na WM. Jestem więc ciekaw, w jakich aplikacjach i przy jakich ustawieniach następowały te słynne "zwisy" ?
    Trzyzet
    Poziom 21  
    jamtex miej więcej niż 150-200 kontaktów i uruchom książkę adresową...
    cefaloid
    Poziom 32  
    jamtex napisał:
    Jestem więc ciekaw, w jakich aplikacjach i przy jakich ustawieniach następowały te słynne "zwisy" ?

Raczej chodzi o to przy jakich telefonach. Słaby 1 rdzeniowy procesor + nie więcej jak 512MB pamięci i zwisy są. Np Xperia J. Twój tel. jest mocniejszy i daje radę. Nie musi być topowy model, starczy średni i Android daje radę.

Dodano po 7 [minuty]:

skaktus napisał:
    Problem BB nie jest system, tyło słuchawki które oferują - większość to już naprawdę stare modele.

Owszem, ale to chyba z braku kasy i perspektyw....
    Myślę ze problem BB jest taki sam jak Nokii. Nie docenili rewolucji i zlekceważyli iOS/Andoida - nie opracowali swojej alternatywy na czas. Pamiętacie jak prezes Nokii śmiał się że Android przy Symbianie to jak dziecko które zlało się w spodnie i zaciesza że mu ciepło w nogi? Technicznie była to prawda ale biznesowo już nie. A później było za późno...
    jamtex
    Poziom 23  
    Sprawdziłem - mam dokładnie 462 kontakty :), co niektóre ze zdjęciami, prawie każdy z emailem, większość z nich ma po 2-3 numery (służbowy, domowy itp).

Nie kasuję sms,ów, rozmów, używam ok 1,5-2GB transferu miesięcznie i wykonuję średnio 20-30 godzin rozmów. Do tego od czasu do czasu używam GPS'a.

Więc nie wiem w czym problem?
    kudlaty
    Poziom 16  
    NO ja posiadam Blackberry od wielu lat od modelu 7290 do obecnie Z10 i nie wiem ale dla mnie filozofia BB jest doskonała ( posiadam obecnie w abo 3 BB rózne ) BB pin komunikator mialem usługe za 10 PLN miesięcznie i kontakt z ludzmi z całego świata z BB pin za free do bulu łacznie z przesyłaniem multimedi ...teraz dostałem usługe za free do abo, RIM obecnie za mało wspiera developerów na nową platformę 10 ale apki z androida ładnie na tym działają i o wiele lepiej niż na tym co testowałem na samsungach czy HTC ... to jest specyficzny telefon trzeba się do niego przyzwyczaić dla kogoś kto chce mieć zabawkę z wodotryskami i masą dziwnych często nie potrzebnych apek czy też szukania optymalizacji działania sprzętu w postaci jakiś modów softów kompilowanych i udziwnianych napewno w BB tego nie znajdzie ... Sory ale to nie telefon i usługa dla przeciętnego kowalskiego bo to ma pracować a nie bawić, do zabawy są place zabaw i zabawki .... tyle w mojej skromnej ocenie ... ps moj 8800 max wytrzymał 9 dni bez ładowania przy mailach i rozmowach ...
    siewcu
    Poziom 34  
    kudlaty, ale żeby zrozumieć filozofię BB trzeba chcieć telefonu, który nie jest taki jak inne :) To telefony głównie do pracy, aczkolwiek z tego co widzę po swoim - nie ma tragedii z multimediami. Sprzęt moim zdaniem świetny, przede wszystkim dlatego, że nie generuje problemów i nie wymaga żadnych udziwnianych i przerabianych softów do sprawnego działania... A kilkuletni fon z procesorem 512MHz i chyba 64MB RAM działa bardzo podobnie(jak nie szybciej) co nowe telefony ze średniej półki - tyle tylko, że nie ma 3G, no ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza.
    cefaloid
    Poziom 32  
    kudlaty napisał:
    nową platformę 10 ale apki z androida ładnie na tym działają i o wiele lepiej niż na tym co testowałem na samsungach czy HTC

Jak porównujesz Z10 do jakiegoś niskobudżetowego trupa od Samsunga czy HTC to nie dziwne że takie kwiatki.... przecież ich telefon o podobnym hardware też by śmigał jak rakieta.
    blur
    Poziom 22  
    Dla mnie klawiatura BB to jakiś masochizm, nie mam tyle samo zaparcia żeby nauczyć się trafiać w te śmieszne wyprofilowane klawisze. Jedyne co mi się podoba to obudowa z metalu i włókien węglowych :)
    siewcu
    Poziom 34  
    Dziwne, ja nie spotkałem jeszcze użytkownika BB, który byłby niezadowolony z klawiatury. Bardzo wygodna, dla mnie po jakimś czasie nie ma problemu nawet z bezwzrokowym pisaniem jedną ręką...