Autko to Scania R 420 problem polega na tym że autko po przekroczeniu 1400 obr/min odcina obroty (gaz) to max na jaki się wkręca,obroty spadają do granicy zgaśnięcia motora (czasem silnik gaśnie) i ponownie zaczynają iść do góry.
Nie ma znaczenia czy pedał gazu jest wciskany wolno czy szybko odcięcie jest tak samo, dodatkowa zapala się inf. o błędzie w obwodzie silnika. Błąd to krytyczna wartość ciśnienia paliwa, tak jak odcina to i w tym momencie pojawia się komunikat.
Sprawdziłem komputerem ciśnienie zasilania na biegu jałowym 14,8 bar a w momencie dodawania gazu rośnie do 16,5 i w tym momencie gwałtownie spada (jest to właśnie przy 1400 obr/min) do wartości rzędu 3,5 bar i od nowa rośnie, i tak w koło.
Zmieniłem zaworki zwrotne na filtrze i z przodu silnika po lewej stronie, silnik odpala normalnie i normalnie gaśnie za każdym razem nawet po długim postoju.
Zastanawia mnie ten gwałtowny spadek ciśnienia co może być jego przyczyną z góry dzięki za pomoc
Nie ma znaczenia czy pedał gazu jest wciskany wolno czy szybko odcięcie jest tak samo, dodatkowa zapala się inf. o błędzie w obwodzie silnika. Błąd to krytyczna wartość ciśnienia paliwa, tak jak odcina to i w tym momencie pojawia się komunikat.
Sprawdziłem komputerem ciśnienie zasilania na biegu jałowym 14,8 bar a w momencie dodawania gazu rośnie do 16,5 i w tym momencie gwałtownie spada (jest to właśnie przy 1400 obr/min) do wartości rzędu 3,5 bar i od nowa rośnie, i tak w koło.
Zmieniłem zaworki zwrotne na filtrze i z przodu silnika po lewej stronie, silnik odpala normalnie i normalnie gaśnie za każdym razem nawet po długim postoju.
Zastanawia mnie ten gwałtowny spadek ciśnienia co może być jego przyczyną z góry dzięki za pomoc