Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powiadamianie SMS z centrali alarmowej SATEL integra 64

bartek3000 04 Jun 2014 16:40 4833 7
Optex
    bartek3000
    Level 9  
    Witam,

posiadam centralę alarmową SATEL integra 64 i chciałbym zakupić sobie jakiś moduł, dzięki któremu będę mógł za pomocą sms-ów sprawdzać stan systemu oraz włączać i wyłączać czuwanie w wybranych strefach. Również chciałbym dostać smsa z informacją o alarmie z wyszczególnieniem, która czujka go wywołała. Wiem, że są takie moduły nawet firmy satel jak GPRS T1 czy T2 ale nigdzie dokładnie nie pisze czym się różnią i czy faktycznie mają te funkcje, na których mi zależy oparte na komunikacji SMS, a nie gprs czy internet.
  • Optex
  • Optex
    bartek3000
    Level 9  
    A dlaczego nie jest to bezpieczne rozwiązanie? Jeszcze korzystając z okazji chciałbym zapytać jakie konkretnie komunikaty przesyła GPRS-T2?

Z pierwszego podesłanego linka w tym temacie znalazłem takie objaśnienia:
    GPRS-T1 - odpada (brak zdalnego sterowania)
    GPRS-T2 - odpada (brak szczegółowej info o czujce, jest zdalne sterowanie)
    GPRS-T4 - odpada (brak szczegółowej info o czujce, jest zdalne sterowanie)
    GPRS-T6 - odpada (brak szczegółowej info o czujce, jest zdalne sterowanie)

Więc skoro GPRS-T2 nie poda mi informacji o czujce to chociaż wyszczególniłby strefę bądź czy jest to alarm włamaniowy czy pożarowy?
  • Helpful post
    montersi.pl

Level 16  
    GPRS-T2 posiada 5 wejść (Z1 - Z5). Dla naruszenia każdego z tych wejść samodzielnie definiuje się osobą treść SMS (i zapisuje do modułu GPRS programem GPRS-SOFT).

bartek3000 wrote:
    GPRS-T2 nie poda mi informacji o czujce to chociaż wyszczególniłby strefę bądź czy jest to alarm włamaniowy czy pożarowy?

Tak, jeśli będzie na tyle wyjść centrali. Akurat w przypadku INTEGRA64 mamy 12 wyjść nisko-prądowych O.C, więc tutaj jest to do zrealizowania. Czyli max. 5 wyjść centrali podłączamy pod wejścia Z1..5 modułu GPRS.

Ale..
    Obecnie lepiej kupić moduł GPRS-T4, ponieważ jest zaledwie 35zł. droższy, a posiada 8 wejść i 4 wyjścia (a nie jedno). Więc możliwości zdalnego sterowania są większe.

bartek3000 wrote:
    A dlaczego nie jest to bezpieczne rozwiązanie?

Ponieważ telefon można zgubić, telefon można ukraść, ktoś może podejrzeć treść SMS, itp. Funkcja niebezpieczna, choć wciąż stosowana bo w niektórych przypadkach wygodna.
    bartek3000
    Level 9  
    Dziękuję za podpowiedź montersi.pl

Korzystając jeszcze z okazji i żeby nie zakładać nowego postu chciałbym się zapytać jak w integrze 64 ustawić żeby strefa 3 (całość, do której jest podpięta 1 czujka mająca za zadanie wykryć ruch tylko i wyłącznie wtedy gdy na żadnej kondygnacji w domu nikogo nie ma) załączała się automatycznie po załączeniu strefy 1 (parter) i strefy 2 (piętro). Strefa 1 i 2 mają osobne manipulatory (INT-KLFR). Obecnie mam ustawione je tak że manipulator nr 1 obsługuje strefę pierwsza, a nr 2 strefę drugą.
  • Helpful post
    montersi.pl

Level 16  
    Aby uzależnić działanie strefy nr 3 od stref 1 i 2, należy strefę 3 ustawić jako "Zależna typu AND".

Struktura -> System -> Partycje -> Strefa 3 ... opcja "Typ strefy".