Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powiadamianie SMS z centrali alarmowej SATEL integra 64

04 Cze 2014 16:40 3687 7
  • Poziom 9  
    Witam,

posiadam centralę alarmową SATEL integra 64 i chciałbym zakupić sobie jakiś moduł, dzięki któremu będę mógł za pomocą sms-ów sprawdzać stan systemu oraz włączać i wyłączać czuwanie w wybranych strefach. Również chciałbym dostać smsa z informacją o alarmie z wyszczególnieniem, która czujka go wywołała. Wiem, że są takie moduły nawet firmy satel jak GPRS T1 czy T2 ale nigdzie dokładnie nie pisze czym się różnią i czy faktycznie mają te funkcje, na których mi zależy oparte na komunikacji SMS, a nie gprs czy internet.
  • Poziom 9  
    A dlaczego nie jest to bezpieczne rozwiązanie? Jeszcze korzystając z okazji chciałbym zapytać jakie konkretnie komunikaty przesyła GPRS-T2?

Z pierwszego podesłanego linka w tym temacie znalazłem takie objaśnienia:
    GPRS-T1 - odpada (brak zdalnego sterowania)
    GPRS-T2 - odpada (brak szczegółowej info o czujce, jest zdalne sterowanie)
    GPRS-T4 - odpada (brak szczegółowej info o czujce, jest zdalne sterowanie)
    GPRS-T6 - odpada (brak szczegółowej info o czujce, jest zdalne sterowanie)

Więc skoro GPRS-T2 nie poda mi informacji o czujce to chociaż wyszczególniłby strefę bądź czy jest to alarm włamaniowy czy pożarowy?
  • Pomocny post

Poziom 16  
    GPRS-T2 posiada 5 wejść (Z1 - Z5). Dla naruszenia każdego z tych wejść samodzielnie definiuje się osobą treść SMS (i zapisuje do modułu GPRS programem GPRS-SOFT).

bartek3000 napisał:
    GPRS-T2 nie poda mi informacji o czujce to chociaż wyszczególniłby strefę bądź czy jest to alarm włamaniowy czy pożarowy?

Tak, jeśli będzie na tyle wyjść centrali. Akurat w przypadku INTEGRA64 mamy 12 wyjść nisko-prądowych O.C, więc tutaj jest to do zrealizowania. Czyli max. 5 wyjść centrali podłączamy pod wejścia Z1..5 modułu GPRS.

Ale..
    Obecnie lepiej kupić moduł GPRS-T4, ponieważ jest zaledwie 35zł. droższy, a posiada 8 wejść i 4 wyjścia (a nie jedno). Więc możliwości zdalnego sterowania są większe.

bartek3000 napisał:
    A dlaczego nie jest to bezpieczne rozwiązanie?

Ponieważ telefon można zgubić, telefon można ukraść, ktoś może podejrzeć treść SMS, itp. Funkcja niebezpieczna, choć wciąż stosowana bo w niektórych przypadkach wygodna.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedź montersi.pl

Korzystając jeszcze z okazji i żeby nie zakładać nowego postu chciałbym się zapytać jak w integrze 64 ustawić żeby strefa 3 (całość, do której jest podpięta 1 czujka mająca za zadanie wykryć ruch tylko i wyłącznie wtedy gdy na żadnej kondygnacji w domu nikogo nie ma) załączała się automatycznie po załączeniu strefy 1 (parter) i strefy 2 (piętro). Strefa 1 i 2 mają osobne manipulatory (INT-KLFR). Obecnie mam ustawione je tak że manipulator nr 1 obsługuje strefę pierwsza, a nr 2 strefę drugą.
  • Pomocny post

Poziom 16  
    Aby uzależnić działanie strefy nr 3 od stref 1 i 2, należy strefę 3 ustawić jako "Zależna typu AND".

Struktura -> System -> Partycje -> Strefa 3 ... opcja "Typ strefy".