Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hd 500+tx-sr505e+UE46B600VW

szybki10 18 Cze 2014 22:59 750 4
  • #1 18 Cze 2014 22:59
    szybki10
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Posiadam taką konfiguracje. Dekoder Polsatu hd 5000 połączony mam z tym amplitunerem tx-sr505e kablem hdmi następnie sygnał idzie do telewizora Samsung UE46B600VW kablem hdmi z amplitunera i w takiej konfiguracji mam obraz ale nie mam dźwięku.Dopiero po podłączeniu dodatkowych czinczy z dekodera do amplitunera,mam również dźwięk. A wydaje mi się że kabel hdmi powinien przenosić audio i video. Czy da się w takiej konfiguracji korzystać z samego kabla hdmi ?. I czy ewentualnie zamiana dekodera na inny by coś wniosła ?. Jeśli tak to na jaki ?

Pozdrawiam

0 4
  • #3 19 Cze 2014 09:31
    szybki10
    Poziom 10  

Tak. Wtedy jest zarówno obraz i dźwięk.
    Tak sobie myślę że może podłączyć bezpośrednio dekoder do telewizora,a dźwięk wypuścić z telewizora kolejnym kablem hdmi na wzmacniacz,proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

0
  • #4 19 Cze 2014 11:51
    intenso
    Poziom 38  

szybki10 napisał:
    A wydaje mi się że kabel hdmi powinien przenosić audio i video.

Zależy to od standardu(wersji) złącza Hdmi.

W amplitunerze masz wersje HDMI która przepuszcza dźwięk tylko w postaci PCM .
    Jak masz ustawienia dźwięku Hdmi w dekoderze?
    szybki10 napisał:

Tak sobie myślę że może podłączyć bezpośrednio dekoder do telewizora

Dokładnie tak, a dźwięk z dekodera kablem optycznym do amplitunera, podłączając się pod amplituner przez HDMI będziesz musiał za każdym razem go włączyć aby moc oglądać Polsat.

0
  • #5 19 Cze 2014 21:48
    szybki10
    Poziom 10  

W dekoderze mam ustawienia wyjścia dźwięku na hdmi i tam nie ma żadnych innych ustawień.Czyli czeka mnie kupno kabla optycznego spidif tak ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo