logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego aluminiowy dławik spawarki 180A inwertorowej się przegrzewa?

21 Cze 2014 18:42 3264 11
REKLAMA
  • #1 13728128
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 13728332
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Można obstawić nasycony dławik. Innymi słowy nie nadaje się do obecnego zastosowania. Pokaż na zdjęciu co tam masz.
  • #3 13728359
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 13728373
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Bez rdzenia? W takim razie może mieć za małą indukcyjność. Pokaż go i jego położenie w urządzeniu.
  • #5 13728389
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #6 13732613
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Sprawdź docisk śrub mocujących dławik i czystość połączeń. Taki dławik raczej nie ma jak sie nasycić ale może być za mały. Kontaktowałeś się ze sprzedawcą? jaki to model?
  • #7 13734063
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 13734527
    bestler
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5277
    Pomógł: 254
    Ocena: 893
    Na 99.9% nie łączy na ktorymś z połączeń i dlatego się grzeje.
  • #9 13735294
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 13737587
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 13742112
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #12 13763004
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z przegrzewaniem się aluminiowego dławika w spawarce inwertorowej 180A, co prowadzi do wybijania zabezpieczenia termicznego i niestabilności łuku. W odpowiedziach sugerowane są różne przyczyny, takie jak nasycenie dławika, zbyt mała indukcyjność, problemy z połączeniami elektrycznymi oraz jakość dławika. Użytkownik dowiaduje się, że jego model spawarki (Kraftdele MIG 180) ma problemy z dławikiem i chłodzeniem, a nowsza wersja spawarki posiada lepszy dławik z rdzeniem miedzianym. Pojawia się pytanie o możliwość wymiany dławika na lepszy model.
REKLAMA