Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R kod błędu AdBlue

JosefKostan 23 Jun 2014 11:12 8805 5
    JosefKostan
    Level 1  
    Witam!
    Mam problem z moją scanią R420 2007 euro5 z Ad-Blue, świeci mi się dymek i wyświetla mi się błąd EMS 4171 Bardzo proszę o opis kodu usterki.
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jednostka sterująca wykryła, że układ SCR nie redukuje zawartości tlenków azotu tak, jak powinien.
    Przyczyną może być uszkodzenie katalizatora, uszkodzenie czujnika NOx, lub nieprawidłowe działanie systemu mierzenia reduktora.
    Obliczona wartość NOx różni się od zmierzonej wartości tlenków azotu. Przyczyną mogą być nadmiernie wysokie lub zmieniające się wartości emisji NOx z silnika albo wysyłanie nieprawidłowej wartości przez czujnik NOx.
    liset7
    Level 12  
    Przy tym błędzie u mnie w przeważającej większości był uszkodzony czujnik NOx. Zacznij od niego kolego (jeśli masz możliwość podmień z innego auta - jeśli nie to lepiej jest podjechać na kompa i zrobić test wydatku adblue niż w ciemno szukać co). Czy Adblue bierzesz cały czas z jednego miejsca (może zła jakość)?
    andrulap
    Level 2  
    Witam wszystkich
    proszę o pomoc
    wyskoczyły mi następujące błędy:
    EMS 4810
    EEC 8727, 8389
    TCO 448
    SCANIA R410, 2014 rok
    Z góry dziękuje za pomoc.

Moderated By T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

darfur5
    Level 33  
    EEC 8727 ;czujnik tlenków azotu przed podzespołami układu oczyszczania spalin. Jednostka EEC straciła kontakt z czujnikiem tlenków azotu . Przyczyną może być brak zasilania czujnika tlenków, usterka komunikacji na CAN,lub usterka samego czujnika.Sprawdź kabelki do czujnika NOx ,to samo z przewodami CAN . Jeśli tam nic nie znajdziesz to wymień czujnik. EEC 8389 ; sprawdź przewód podgrzewacza reduktora.TCO 448 - i tu ciekawostka dla ciebie! Przekroczyłeś maksymalną dopuszczalną prędkość którą masz ustawioną na tachografie :D
    andrulap
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedź.
    W sobotę zabieram się za sprawdzanie.
    Jak naprawię to dam znać jaka była przyczyna.
    Kod EMC 4810 -to wyczytałem że chodzi o temperaturę za katalizatorem, pewnie chodzi o ten czujnik NOx.