Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lamborghini Formuła 115 - Gaśnie na wyższych obrotach

ftp.kowal 23 Cze 2014 21:48 1812 11
  • #1 23 Cze 2014 21:48
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Witam panowie. Usterka jak w temacie. Ciągnik odpala od dotknięcia, na wolnych obrotach może chodzić cały dzień i nic. Wystarczy dać mu koło 2tys. obrotów i po chwili odcina mu zapłon. Czujnik obrotów silnika wydaje się być sprawny ma koło 950 ohm, obroty czyta. Ma ktoś może do tego jakąś instrukcje czy coś w tym stylu, albo spotkał się z takim problemem?

1 11
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2014 23:32
    Alfred_92
    Poziom 32  

Ma kolega coś czym można to zdiagnozować ? Tam jest zwykła pompa wtryskowa ? Zrobi kolega próbę przelewową.

0
  • #3 23 Cze 2014 23:36
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Sześć pompek jedno sekcyjnych. Regulator sterowany elektronicznie. Przy gazie ręcznym na prawym słupku siedzi dioda cały czas sobie mruga 3 razy i przerwa. Najpewniej jest to błąd tylko nie wiem jaki. W sterowniku było kilka zimnych lutów poprawiłem, ale to nic nie dało. Co do diagnozy będzie ciężko. Jakieś 6 lat temu walczyłem z podobnym tylko tamtemu falowały obroty. Jutro jeszcze zobaczę czy jak ręcznie wysteruje regulator to tez będzie gasł.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Cze 2014 23:48
    Alfred_92
    Poziom 32  

Warto przyjrzeć się bliżej temu regulatorowi i sygnałowi sterującemu nim. Innych pomysłów mi brak, no może jeszcze filtry, ale było by więcej objawów poza gaśnięcie m po przekroczeniu obrotów.
    Ps. gaśnie po przekroczeniu równo 2 tys obr czy mniej więcej 2 tys obr, i po jakim czasie od wejścia na te obroty gaśnie ?
    A pompa zasilająca jak się miewa ?
    Jak gaśnie to pali ponownie od razu bez problemu ?

0
  • Pomocny post
    #5 24 Cze 2014 00:12
    wal-ker
    Poziom 29  

To jest to samo co Deutz Agrotrac 110 a do Deutza serwisówki są dostepne w necie.

0
  • #6 24 Cze 2014 00:55
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Klient sam się bawił z początku. Założył pompkę zasilająca elektryczna, dalej to samo. Zgaśnie i odpala od razu. Nie jest to winna zapowietrzającego się układu. Poszukam serwisówki do DEUTZA

0
  • Pomocny post
    #7 24 Cze 2014 18:32
    Alfred_92
    Poziom 32  

I jak udało się coś wykombinować ?

0
  • #8 24 Cze 2014 22:54
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Niestety dziś nie miałem czasu się nim zająć. Zakładałem temat bo chciałem się jakoś przygotować do tego wynalazku. Jak będę coś wiedział na pewno się podzielę informacjami. Z resztą muszę jeszcze serwisówkę zamówić.

0
  • Pomocny post
    #9 25 Cze 2014 13:15
    kkknc
    Poziom 41  

Co tam za silnik siedzi? Czasem nie Deutz 1012/13 z EMR. Czy tez seria 1000.

0
  • #10 25 Cze 2014 22:54
    ftp.kowal
    Poziom 34  

kkknc napisał:
    Co tam za silnik siedzi?

Zabije mnie kolega, a nie powiem. Z tego co mi się kojarzy w zeszłym roku robiłem SAME z prawie identycznym silnikiem tamten był 1000.6w4, więc pewnie ten jest taki sam.

0
  • Pomocny post
    #11 26 Cze 2014 08:05
    kkknc
    Poziom 41  

Za daleko mam do ciebie by cię ubić. :!: Poza tym jesteś mi winny prace polowe. :D
    Do serii 1000 wysyłałem ci serwisówkę. Ale tak jak pisałem to nie jest silnik Deutz.
    Danych na temat elektryki do niego nie mam. Ale wstaw jakieś zdjęcia sterownika, regulatora i gniazda diagnostycznego. To może się coś znajdzie.

0
  • #12 13 Lip 2014 11:55
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Przepraszam panowie za opóźnienia w temacie, ale ostatnio urwanie głowy. Rozebrałem cały regulator troszkę poczyściłem, po tulejowałem. Przelutowałem wszystkie piny na sterowniku. i naprawiłem troszkę instalacji, bo już zaczynała się przecierać. Ciągnik zaczął pracować normalnie.
    Odnośnie prac polowych zupełnie zapomniałem :(, ale postaram się w tym roku nie zapomnieć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo