Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic I lift 2.0 16 V - Prędkościomierz nie działa

femio 09 Jul 2014 20:17 4470 8
    femio
    Level 17  
    Witam serdecznie.
    Kupiłem scenica z niedziałającym prędkościomierzem. Czytałem wiele postów i jedynie do czego doszedłem to do bólu głowy.
    Scenic 2002 r 2.0 16V vin- VF1JA1S0527844055
    Nigdzie gdzie pytałem nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy sygnał prędkości idzie z pompy ABS czy z "impulsatora".
    Mechanik u którego byłem powiedział z ABS . Rękawy do góry i sprawdzamy.
    Kostka ABS (Bosh) - przeczyszczona, wg schematu 22 pin - szary przewodzik, od pompy abs do kostki pod bezpiecznikami (prawa strona komory silnika) -OK
    Ok kostki do licznika - czerwona kostka - szary przewodzik - OK
    Inny mechanik powiedział, że sygnał idzie z ABS-UCH-licznik (tu już nie wiem co i jak).
    Samochód podpięty pod kompa - wykazało błąd sygnału prędkości i - naście innych starych błędów. Po wykasowaniu pojawił się tylko błąd Lambdy II (czy tam drugiej).

Doszedłem do wniosku, że może licznik. Zamówiłem drugi i jest to samo.
    Nie działa prędkościomierz, licznik kilometrów, spalanie
    Ręce już mi opadają.
    Proszę Was o pomoc.
    guard10
    Level 28  
    Witam w ABS sygnal na pinie 22 a w ECU na 53.Ida bezposrednio do siebie wedlug VIVID shopa.Pozdrawiam
    femio
    Level 17  
    Dziękuje za zainteresowanie..
    Dalej za bardzo nie wiem jak idzie sygnał.
    Czyli z 22 ABS --> 53 ECU?
    Czemu mam przejście na szarym przewodzie od ABS do samego licznika ?

Jakby kolega mógł mi napisać całą drogę sygnału prędkości.

Pozdrawiam
    femio
    Level 17  
    Tak + navi też fabryczna.

Czyli z tego co widzę sygnał prędkości wychodzi z 22 pinu pompy ABS - i z tego co posprawdzałem idzie do licznika.
    Z ECU na 53 pinie też wychodzi na prędkościomierz. Pytanie tylko gdzie to wchodzi w liczniku?
    femio
    Level 17  
    To jest Scenic II.... zupełnie inne zegary.

Może posiada ktoś opis kostek (szara 30 pin, czerwona -15 pin) w liczniku Sagem ADAC EU P8200038783 (chociaż powinien być taki sam w licznikach z komputerem)?

Pozdrawiam
    femio
    Level 17  
    Przepraszam ale zapomniałem o tym wątku.
    Oczywiście sygnał prędkości idzie z ABS. Sam tego nie robiłem.. brak czasu i brak garażu. Z tego ci mi wiadomo problem leżał w kostce gdzieś pod serwem... zgnity jeden pin. Co do kosztów .. 80 złoty ...5 złoty robocizna, reszta to wiedza :D

Pozdrawiam