Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate NAS i NAS Pro - przechowywanie danych dla małych biur

exti 15 Lip 2014 16:27 498 0
 • Seagate NAS i NAS Pro - przechowywanie danych dla małych biurFirma Seagate wprowadziła dzisiaj kilka nowych urządzeń NAS (Network Atteched Storage) przeznaczonych dla małych i domowych biur oraz wymagających użytkowników indywidualnych.

  Urządzenia z serii Seagate NAS i NAS Pro zostały stworzone w całości przez firmę Seagate, włącznie ze specjalnym systemem operacyjnym NAS OS 4 bazującym na Linuksie. Interfejs użytkownika jest prosty w użytku nawet dla amatora, lecz daje możliwość korzystania z zaawansowanych funkcji, takich jak tworzenie interfejsów iSCSI, macierzy RAID i szyfrowanie danych.

  Seria Seagate NAS, przeznaczona dla użytkowników indywidualnych i małych biur do 25 pracowników, zawiera dwurdzeniowy procesor Marvel Dual 1,2 GHz i 512 MB RAM-u. Dostępne są modele z dwoma i czterema zatokami na dyski twarde. Te pierwsze kosztują 300 $ w wersji z dyskami o łącznej pojemności 2 TB i 650 w wersji 10 TB. Sugerowane ceny czterozatokowych urządzeń NAS kształtują się od 600 $ (4TB) do 1500 $ (20 TB).

  Seria Seagate NAS Pro zawiera dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz z serii C2000, 2GB RAM-u i zawiera modele dwu- cztero- oraz sześciozatokowe. Ich ceny wynoszą od 400 $ (2 TB) do 2500 $ (30 TB).

  Źródło:
  http://www.seagate.com/about/newsroom/press-releases/NAS-Network-Storage-Portfolio-PR-Master/