Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT5196 (wykrywacz metalu) nie reaguje na metal

coder55462 15 Lip 2014 21:09 1104 2
  • #1 15 Lip 2014 21:09
    coder55462
    Poziom 1  

Witam, złożyłem wykrywacz AVT5196 lecz nie reaguje na metal, za pomocą potencjometrów można regulować częstotliwość dźwięku oraz głośność, generator działa poprawnie, wykrywacz był składany według schematu, wszystkie rezystory i kondensatory są sprawne oraz prawidłowo dobrane.

Cewka delikatnie buczy po podłączeniu, lecz przy przybliżaniu metalu nie następuje żadna reakcja.

Proszę o podanie napięć jakie powinny występować na poszczególnych nóżkach układów oraz w innych miejscach, czytałem wszystkie podobne tematy lecz zaproponowane tam porady nie pomogły
    Wszystko zasilane jest z akumulatora żelowego 12v, zastosowany głośnik to 0.5W 40Ohm

Pozdrawiam

Do moderatora który już raz wywalił temat:

3.1.16. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

Pisałem, że czytałem inne tematy i problem nadal występuje, są podane tylko napięcia układów IV1 i IC4, podzespoły są sprawne.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

Problem został przedstawiony, zapytałem o prawidłowe napięcia wszystkich układów i w najważniejszych punktach, temat jest prawidłowy co mam w nim jeszcze napisać ? jest zwięzły i przedstawia sedno sprawy.

0 2
  • #3 04 Lis 2014 20:09
    swaldek
    Poziom 17  

Jezeli problem nie został jeszcze rozwiazany to wszystko wskazuje na uszkodzony LF357, dzisiaj miałem dokładnie ten sam problem, po wymienie na MAA502 (jakis stary wylut) wszystko gra. Musi byc jakas wadliwa seria tych układów, bo czytałem o wielu podobnych sytuacjach

0