Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SATEL, alarm sabotażowy co 3 tygodnie fałszywy Alarm sabotażowy

nuras07 28 Jul 2014 10:36 3921 14
    nuras07
    Level 8  
    Dzień dobry.

Posiadam instalację alarmową SATELA
    INTEGRA + trzy manipulatory.

Raz na około trzy tygodnie odnotowuję Alarm sabotażowy.
    System pokazuje brak manipulatora.
    Alarm kasuje i wszystko działa.
    Po około 3 tygodniach sytuacja się powtarza.

Wygląda to tak:

Czy macie pomysły co może być przyczyną ?
  • OptexOptex
    stonefree
    Level 26  
    Obudowy klawiatur prawidłowo umocowane i zamknięte?
    suworow
    Admin of Property security
    poprawa wrote:
    a jeżeli tam nie ma problemu sprawdzić wszystkie połączenia przewodu linii sabotażowej od tej centralki

Kiedy sobie ostatni raz aktualizowałeś wiedzę na temat systemów alarmowych 10 15 lat temu? Obawiam się że przydał by się jakiś upgrade :)
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
    nuras07
    Level 8  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Cieżko mi powiedzieć czy sam manipulator jest prawidłowo założony.
    Wstępnie wyszedłem z założenia, że tak gdyż fałszywe alarmy pojawiają się co około 3 tygodnie o różnych godzinach.
    Trochę mnie niepokoi, że tak sporadycznie.
    Oczywiście dobrze jednak z uwagi na powyższe nie bardzo wiadomo co jest przyczyną i z czym je powiązać.

Wykombinowałem, że może uzbroje alarm i poruszam obudową manipulatora. :oops:
    Może coś nie styka. Tylko czemu problem pojawia się co około trzy tygodnie.
    nuras07
    Level 8  
    bhtom wrote:
    Witam,

Przecież sabotaż będzie działał bez względu na to, czy system jest uzbrojony czy nie.

Pozdrawiam.

Zgadza się jednak może błędnie założyłem, że ma to wpływ na działanie systemu i fałszywe alarmy. :(
    stonefree
    Level 26  
    Alarm sabotażowy będzie niezależnie od stanu systemu. Spróbuj poruszać obudowę jednej i drugiej klawiatury, może zacznie wyć.
    suworow
    je
    poprawa wrote:
    Mam na myśli tyle że trzeba sprawdzić to połączenie z którym problemy centrala uznaje za sabaotaż - do czegokolwiek ono nie służy.
    jedno piszesz, drugie myślisz, wole nie pytać co robisz.... Ale dajmy spokój.
    Jeżeli dotyczy to jednego manipulatora to zamień go miejscem z innym. Sporo się wyjaśni.

Pozdrawiam
    nuras07
    Level 8  
    Fajny pomysł z zamiana manipulatora.

Zastanawiam się z czego wynika fakt, że alarmy pojawiają się tak sporadycznie.
    Niemalże z dokładnością co trzy tygodnie.
    suworow
    nuras07 wrote:
    Zastanawiam się z czego wynika fakt, że alarmy pojawiają się tak sporadycznie.
    Niemalże z dokładnością co trzy tygodnie.

Niewątpliwie daje do myślenia, ale z drugiej strony codzienna praktyka wskazuje raczej na bardziej przyziemne przyczyny o których była mowa wcześniej. ( a to ukruszony kabelek, uszkodzony styk sabotażowy itp). Oczywiście to niczego nie przesądza.... Przejrzyj dokładnie historię z uwzględnieniem zdarzeń poprzedzających/ towarzyszących sabotażom.
    nuras07
    Level 8  
    Dobry wieczór.
    Niestety - szarpanie, stukanie, odginanie nie wzbudziło alarmu.
    Hunter8484
    Level 10  
    Jeśli Cie to pocieszy również walczę z podobnym problemem (u mnie znikają moduły po restarcie pełnym centralki) napisałem do SATELA w tej sprawie i wciąż cisza (link do tematu: tutaj) Planuję w weekend (albo jakoś w przyszłym tygodniu) zresetować całkowicie centralę i zaprogramować od nowa (w moim przypadku jeszcze jest tego mało) dam Ci znać co z tego wyszło :)

EDIT: w moim przypadku (odpowiedź w wątku, ale skrócę tutaj) problemem było zasilanie +EX (wcześniej brane zasilanie z out'a wysokoprądowego)
    tnm4
    Level 10  
    @nurs007: czy udało Ci się rozwiązać problem sabotaży?