Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 - kodowanie licznika

Trawik 25 Sie 2014 22:53 5571 7
  • #1 25 Sie 2014 22:53
    Trawik
    Poziom 24  

Witam Panowie nie wiem jak wyliczyć kod licznika do tego auta rok 99 diesel .Przeróbka z angola dowiezli mi go bez dechy,podstawiłem inną i pozostało mi do wygaszenia;kontrolka okładzin,poduchy i temp.zewnętrzna nie wyświetla się z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 25 Sie 2014 23:11
    suser222
    Poziom 22  

odnośnie klocków:

Podłaczasz Vaga i wchodzisz w "17 Instruments" i tam zmieniasz na wyposażenie (pierwsze dwie cyfry). Np. 05125.
    Pierwsze dwie to suma kodów cyfrowych wyposażenia dodatkowego:
    01-zużycie klocków hamulcowych
    02-kontrolka pasów bezpieczeństwa.
    04-kontrolka płynu spryskiwacza
    16-nawigacja

Należy dodać poszczególne cyfry i taki kod wpisać.
    Następne trzy cyfry to oznaczenia wersji językowej komputera(licznik wyświetla w np. milach) oraz typ silnika(benzyna lub diesel) oraz liczbę cylindrów.

Od poduch musisz pewnie błąd wykasować, a co do czujnika temp. to może walnięty, sprawdź błedy VAGiem.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Sie 2014 10:21
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Pytanie jest takie - jaki nr licznika włożyłeś?
    Są liczniki z CANem o nr xxx920xxx i bez CANa xxx919xxx i one nie są zamienne.
    Mają one inaczej sterowaną kontrolkę od poduszek i obrotomierz.
    Połącz się z poduchami i zobacz co je boli - może coś jest nie podłączone lub nie widzą licznika.
    Zobacz co za błędy są w liczniku.
    Jeżeli licznik jest z CANem xx920xxx to w CAN GATEWAY (bramka CAN) powinno być kodowanie 00006 dla skrzyni manualnej i 00007 dla automatu. Zmieniając kodowanie na 00002 lub 00003 dla automatycznej skrzyni powinna zgasnąć kontrolka poduszek ale nie będzie się zapalała też przy włączaniu zapłonu bo będzie wyłączona.
    Podaj nr licznika, sterownika poduszek to zobaczy się czy to jest kompatybilne ze sobą.
    Co do temperatury zewnętrznej to licznik pochodzi z auta które miało instalacje do czujnika a to auto jej nie ma.
    Czy czasem to nie jest licznik z MFA? Wyświetlanie temperatury,spalania itp na lewym wyświetlacz gdzie jest pokazywana godzina.

0
  • #4 26 Sie 2014 16:31
    Trawik
    Poziom 24  

Witam,a więc tak po kilku godzinach manewrów została mi niedziałająca temp.zewnętrzna i mrugająca kontrolka immo z tego względu że wsadziłem emulator
    licznik nr; 3B0 920 822A kodowanie 04145
    immo.nr. VW27Z0X192 RVDO.V
    poduchy nr; 1C0909605B
    poradzi ktoś co z tym immo wykombinować zęby nie mrugało nie potrzebnie :D
    z góry dzięki za pomoc
    pozdrawiam

0
  • #5 26 Sie 2014 20:43
    Jurek220
    Poziom 27  

Odczytaj wsad,a potem wyciągniesz z niego pin i pozostanie tylko programowanie,nie potrzeba żadnych emulatorów.
    To prosty system.
    Pozdr.

1
  • #6 26 Sie 2014 22:42
    McBoss
    Poziom 14  

Co do temperatury zewnetrznej to skoro nie dziala to tylko i wylacznie przez to, ze kabelki nie sa podlaczone od czujnika. Czujnik temperatury zewnetrznej podlacza sie bezposrednio pod licznik.

Co do immo to mozesz podjechac do kogos kto zrobi ci immo off, a jak chcesz (..............)

Usunąłem szkodliwe porady.
    Reg. 3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Mod.[CameR]

0
  • #7 27 Sie 2014 10:19
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Zrób to jak fabryka dała - dopisz klucze, dopisz sterownik do licznika i po kłopocie.
    Potrzebny Ci tylko PIN a to 5 min roboty.
    Licznik z CANem i tak samo sterownik poduszek więc da się to zgrać w całość.

0
  • #8 28 Sie 2014 22:36
    Trawik
    Poziom 24  

Witam koledzy
    Temat opanowany wielkie dzięki wszystkim za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów