Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CR-V 1998r - włącza się alarm, samochód nie odpala, nie kręci rozrusznik

20 Wrz 2014 17:15 3873 17
  • Poziom 8  
    Witam, dziś chciałem zabrać się za naprawę podnosnika szyby od strony kierowcy, sprawdzilem wszystko pomierzylem przewody, rozebralem drzwi oraz miejsce sterownika i przekaznikow od sterowania szybą, niestety nie dochodzi napiecie do silniczka oraz silniczek ktory kupilem jest bez czujnika przeciazeniowego ( na czujnik wychodzi napiecie a na silniczek nie) zlozylem wszystko po kilku godzinach walki, niestety nie udalo mi sie zlokalizowac problemu, chcialem odjechac z garazu a tu nagle auto nie odpala. Sprawdziłem akumulator, wszystko ok, pomyslalem ze zresetuje komputer wiec odpialem minusa od akumulatora, podpinam i zaaktywował mi się alarm, hondy dalej nie mozna odpalic i nie mozna wylaczyc alarmu. Szukam pomocy, poniewaz auto jest pilnie potrzebne na dzien jutrzejszy. zaden mechanik w okolicy nie ma czasu sie tym zajac a ja jestem uziemiony. Ma ktos jakis pomysl? Pozdrawiam
    PS. honda 1998 r 2.0 136ps, z gazem, pilotem rowniez sie nie da wylaczyc alarmu

[size=9:c08f3d4bac]Dodano po 5 [minuty]:[/size:c08f3d4bac]

a i dodam, że przy próbie zakręcenia rozrusznikiem słychać pompkę, więc tak jakby immobilaizer nie blokował zapłonu, bo zielony kluczyk gasł na desce rozdzielczej. Do tego przyszło mi do głowy żeby zakodować kluczyk od nowa ( za pomocą czerwonego kluczyka ) ale wydaje mi się, że jest to niemożliwe podczas włączonego alarmu, nie wiem też czy robię to prawidłowo. Dodam, że honda to wersja z automatem, jeśli to może mieć jakieś znaczenie. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Jest jakiś sposób żeby pozbyć się tego alarmu? Nie mogę tego wyłączyć, a problemy z rozrusznikiem były wcześniej, jakieś drobne ale wystarczyło ponownie włożyć kluczyk albo pozycję w skrzyni zmienić na D i ponownie na P na przykład, a poza tym alarm się włączył dopiero po odpięciu i podpięciu akumulatora a wcześniej po prostu nie chciał kręcić rozrusznik. Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Odpinając akumulator, rozjechałeś synchro pilotów z alarmem dokładanym, musisz ustalić jaki masz alarm, a następnie poszukać sposobu synchronizacji.
  • Poziom 43  
    Albo poszukaj gdzie cyka" centralka po odpieciu sygnałów. Wtedy ją ciach.Ale z czuciem
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Jak to gdzie cyka centralka ? Pozycjoner? Dziękuję panowie za pomoc ale troszkę zbyt skomplikowany język jak dla mnie, pozdrawiam :) A można tego alarmu się całkiem pozbyć albo wyłączyć go jakoś? Nie wiem nawet gdzie szukać tej centralki.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Można odłączyć całkiem, można zsynchronizować piloty, można na kilka sposobów, ale musisz znaleźć centralkę i wstawić jej opis lub zdjęcia. Takie coś wycina się w pół godziny.
  • Poziom 8  
    OK. A czym się kierować szukając tej centralki? Jakaś mała puszka ?
  • Poziom 25  
    Jej wielkość może być różna. U mnie też jest dokładany alarm w crv '05 i muszka ma rozmiary ok 10x8x3cm i jest pod tapicerką z lewej strony kierownicy. Tam za tymi przełącznikami pod kratką wentylacyjną. Ale to, że ci nie odpala, to może właśnie samochód myśli, że skrzynia nie jest na P lub N, zważywszy jeszcze, że miałeś wcześniej z tym problemy.
    Pamiętaj tylko, żeby po wycięciu alarmu zająć się odpowiednimi przewodami np. od pompy paliwowej.
  • Poziom 8  
    Witam, o dziwo dzisiaj rozrusznik zaczął kręcić pomimo tego, że od wczoraj nic nie dłubałem takjakby sam się naprawił po nocy bez akumulatora ale niestety alarm nadal wyje i ni cholery nie mogę go zlokalizować, dźwięk wydobywa się takjakby z okolicy zbiornika płynu do spryskiwaczy ale nic tam nie ma, nie wiem już co mam robić. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawa zaczyna Cię przerastać... Diodkę migającą od alarmu masz?
  • Poziom 37  
    tonyww44 napisał:
    dźwięk wydobywa się takjakby z okolicy zbiornika płynu do spryskiwaczy

Może masz alarm zintegrowany w trąbce od alarmu ?
  • Poziom 8  
    Jest dioda czerwona, pod licznikiem, która mruga jak jest włączony alarm alarm, a jak wszystko było ok to świeciła ciągłym światłem.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Pod maską tam gdzie wydobywa się dźwięk prawdopodobnie jest jedynie syrena, a centralka jest wewnątrz pod tapicerkami.
    Jeżeli masz zamiar całkowicie usuwać alarm, a samochód już jeździ i koniecznie dziś musisz gdzieś jechać to poszukaj samej syreny pod maską i ją odetnij.
    Zwykle alarm odłącza albo pompę paliwa, albo coś jeszcze, ale jeżeli samochód będzie jeździł to tylko syrenę trzeba uciszyć.
    No chyba, że rozrusznik kręci, ale dalej nie odpala.
    Poza tym jak znów olejesz sprawę, bo "się samo naprawiło po nocy" to niedługo znów jak będziesz musiał gdzieś koniecznie jechać to się zepsuje. Sprawy pozostawione same sobie tylko przybierają gorszy obrót, a awarie nie usuwane się pogłębiają.
  • Poziom 43  
    Zaczyna przypominać to kabaret. Zawieź to crv jutro do elektryka.
  • Poziom 8  
    Nie zamierzam tego zostawić :) auto nie odpala, bo alarm blokuje pompę, już czekam na specjalistę, opowiem potem co się wydarzyło. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam ponownie, jak się okazało przyczyną był rozprogramowany alarm, który blokował pompkę paliwa, a auto raz kręciło, a raz nie z powodu zawieszających sie szczotek w rozruszniku. Dziękuję wszystkim za pomoc a w szczególności użytkownikowi 'Pawel wawa'. Dzięki i pozdrawiam