Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie sygnału sieci UPC Wi-Free

Konio87 21 Paź 2014 14:08 9900 28
  • #1 21 Paź 2014 14:08
    Konio87
    Poziom 8  

Witam,

Moja dziewczyna posiada pakiet UPC Fiber Power 30Mb/s i włączoną usługę UPC Wi-Free. Kiedy przychodzi do mojego mieszkania w zasięgu jest sieć UPC Wi-Free (udostępniana przez jednego z mieszkańców bloku). Skonfigurowałem odpowiednio połączenie na swoim laptopie i może się zalogować - wszystko działa, ale jej netbook ma już problem, ponieważ sygnał jest zbyt słaby. Teraz pytanie w jaki sposób sygnal wzmocnić.

2 opcje:

1. Uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej

TP-Link --> TL-WA850RE

2. Karta WiFi z antenką do netbooka

W pierwszym przypadku obawiam się, że będzie problem z logowaniem, jako że nie loguję się bezpośrednio do routera, ale do sieci, którą on ma wzmocnić... a takiej opcji nie ma w zarzadzaniu tym ustrojstwem.

Czy ktoś z Was wzmacniał sieć UPC Wi-Free. Może podpowiedzieć co zrobić w takim przypadku?

Pozdrawiam,
    Konrad

1 28
  • #2 21 Paź 2014 14:40
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Paź 2014 14:56
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zacznij od pomiaru siły sygnału tej sieci UPC WiFi-Free. Zmierz inSSIDerem, WiFI Analyzerem. Aby repeater miał co wzmacniać poziom sygnału musi wynosić okoo -70dBm. podobnie w przypadku AP Clienta czy Client Routera. Jesli poziom sygnału będzie za niski to zastosowanie repeatera będzie gorszym rozwiązaniem niż teraz.

0
  • #4 21 Paź 2014 17:35
    Konio87
    Poziom 8  

Siła sygnały w mieszkaniu wynosi między -70dBm, a -90dBm. W jaki najlepszy sposób w takim razie poprawić siłę sygnału?

0
  • #5 22 Paź 2014 09:46
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Paź 2014 10:17
    Konio87
    Poziom 8  

To jest problem... Nie wiadomo, który z sąsiadów ma włączoną funkcję UPC Wi-Free. Mam pod ręką starego AP'ka Linksys WAP54G, ale niestety wyczytałem, że:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Prosze naprowadzcie mnie na sprzęt, który będzie kompatybilny, a jednocześnie dosyć tani.

1
  • #7 22 Paź 2014 10:35
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 24 Paź 2014 16:27
    Konio87
    Poziom 8  

Czy do całego przedsięwzięcia będzie dobry zestaw składający się z urzadzeń:

1. D-link DI-524
    2. Linksys WAP54G

0
  • #9 24 Paź 2014 16:37
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Paź 2014 16:44
    Konio87
    Poziom 8  

Ale gdyby tak położyć nowy firmware na Linksysa WAP54G i do niego przewodowo podpiąć D-linka, który będzie rozsyłał sieć bezprzewodowo?

0
  • #11 25 Paź 2014 00:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Konio87

matek451 napisał:
    Zacznij od pomiaru siły sygnału tej sieci UPC WiFi-Free. Zmierz inSSIDerem, WiFI Analyzerem. Aby repeater miał co wzmacniać poziom sygnału musi wynosić okoo -70dBm.

Zacznij najpierw od tego, potem można "gdybać".

0
  • #12 25 Paź 2014 02:01
    Konio87
    Poziom 8  

KOCUREK1970, pomiaru juz dokonalem - wynik jest kilka postow wyzej.

0
  • #14 25 Paź 2014 20:04
    Konio87
    Poziom 8  

Cytat:
    Tylko nic z niego nie wynika. -70dBm a -90dBm dzieli kosmos.

matek451 pomiarów dokonywałem w różnych punktach mieszkania, tak więc pomiarów tych nie dzieli kosmos, a dwa inne pomieszczenia ;) Co do tego Linksysa to mam jedno, ale... na obecnym sofcie podobno łączy się jedynie z innym takim samym Linksysem - dlatego pytałem czy będzie ok jeżeli zmienię soft...

0
  • #15 25 Paź 2014 21:56
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A co masz do stracenia, sprawdź czy AP Client na Linksysie działa z tą siecią UPC. Ustaw go w miejscu gdzie jej sygnał wynosi -70dBm. Jak nie zadziała to będziesz się martwił co dalej- zmiana softu albo kupisz router z AP Clientem. Koszt od 50 zł.

0
  • #16 29 Paź 2014 19:57
    Konio87
    Poziom 8  

Nastąpił czas testów...

Linksys otrzymał nowy firmware - dd-wrt.v24_micro_generic.bin. Teraz próbuję wzmocnić sieć UPC Wi-Free w następujący sposób:

Router UPC <--wireless--> Linksys WAP54G <--wireless--> laptop

lub chociaż:

Router UPC <--wireless--> Linksys WAP54G <--LAN--> laptop

Sugeruję się ustawieniami użytkownika z forum - frijerz:

Lecz niestety nie przynosi to rezultatów. Czy ktoś może podpowiedzieć coś w temacie?

0
  • #17 03 Lis 2014 09:56
    noelektron
    Poziom 15  

Konio87 napisał:
    Witam,

Moja dziewczyna posiada pakiet UPC Fiber Power 30Mb/s i włączoną usługę UPC Wi-Free. Kiedy przychodzi do mojego mieszkania w zasięgu jest sieć UPC Wi-Free (udostępniana przez jednego z mieszkańców bloku). Skonfigurowałem odpowiednio połączenie na swoim laptopie i może się zalogować - wszystko działa, ale jej netbook ma już problem, ponieważ sygnał jest zbyt słaby. Teraz pytanie w jaki sposób sygnal wzmocnić.

2 opcje:

1. Uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej

TP-Link --> TL-WA850RE

2. Karta WiFi z antenką do netbooka

W pierwszym przypadku obawiam się, że będzie problem z logowaniem, jako że nie loguję się bezpośrednio do routera, ale do sieci, którą on ma wzmocnić... a takiej opcji nie ma w zarzadzaniu tym ustrojstwem.

Czy ktoś z Was wzmacniał sieć UPC Wi-Free. Może podpowiedzieć co zrobić w takim przypadku?

Pozdrawiam,
    Konrad

pakiet UPC Fiber Power 30Mb/s- Musi mieć 60Mb/s albo większą szybkość ( przerabiam ten temat bo na Vista nie chce mi to działać) pamiętaj że w haśle nie mogą obok siebie występować 2 liczby albo litery - 23 <nie, ab<nie, 2a3b<tak
    Jak hasło zmienisz to odczekaj i jak na pocztę dostaniesz powiadomienie że zmienione to dopiero będzie ono aktywne ( ja czekałem 20 minut)

0
  • #18 04 Lis 2014 10:51
    Konio87
    Poziom 8  

Chyba nie zrozumiałeś wątku noelektron...

Cytat:
    pakiet UPC Fiber Power 30Mb/s- Musi mieć 60Mb/s albo większą szybkość ( przerabiam ten temat bo na Vista nie chce mi to działać) pamiętaj że w haśle nie mogą obok siebie występować 2 liczby albo litery - 23 <nie, ab<nie, 2a3b<tak
    Jak hasło zmienisz to odczekaj i jak na pocztę dostaniesz powiadomienie że zmienione to dopiero będzie ono aktywne ( ja czekałem 20 minut)

Do używania UPC Wi-Free wystarczy Fiber Power 30Mb/s - taki mamy i taki działa perfekcyjnie (o ile prędkość 3Mb/s można do takiej perfekcji zaliczyć...). Z tym hasłem to też ściema... Moje ustawione dla Wi-Free wygląda w taki sposób: LLLLLLCC - [L] - to litera, [C] - to cyfra i działa bez najmniejszego problemu. Jedyne co trzeba zrobić przy konfiguracji połączenia z UPC Wi-Free to poniższe (przynajmniej dla Win7):

Mnie chodzi o coś zupełnie innego - przeczytaj jeszcze raz temat od deski do deski.

Pozdrawiam.

0
  • #20 04 Lis 2014 15:52
    Konio87
    Poziom 8  

Cytat:
    chciałem pomóc

To się chwali, jednak niestety nic to do tematu nie wniosło, ponieważ problemem jest cos zupełnie innego.

0
  • #21 04 Lis 2014 16:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Konio87
    Chcesz wzmocnić sygnał - proszę:
    http://www.tp-link.com.pl/products/?categoryid=1247
    Czy zadziała, zda to egzamin, to tylko wróżbita Maciej może wiedzieć....,
    ale wiedząc, jak technicznie genialny, wyrafinowanie zaawansowany sprzęt daje operator, to zbytnio bym na sukces nie liczył.

0
  • #22 22 Gru 2014 19:13
    awujcz
    Poziom 9  

Ja się męcze juz drugim REPEATER-em i nie moge się połaczyć aby wzmocnić sygnał UPC WI-Free. Mam problem z ustawieniem protokołu EAP i WPA2 - aby logowanie do sieci UPC WI-Free bylo z loginem i haslem. Jaki model repeatera kupic aby to działało?

0
  • #23 22 Gru 2014 20:35
    jurek.adam
    Poziom 43  

UPC Wi-Free wymaga obsługi WPA2 Enterprise, ale z wyłączonym sprawdzaniem certyfikatu więc sam tryb AP Client w routerze nie gwarantuje, że to będzie działać.

Dodano po 3 [minuty]:

Kupiłem sobie tanią kartę wifi N na chipsecie Realteka na USB, taką za ~20 zł z odkręcana antenką plus przedłużacz ~1m na USB i to okazało się najlepszym patentem na "wzmocnienie" Wi-Free.

1
  • #24 22 Gru 2014 22:34
    awujcz
    Poziom 9  

W moim przypadku to nie zda egzaminu. Ja na mojej komórce SAMSUNSUG GALAXY S3 odbieram sygnał ale to jest na granicy działki. Budynek jest 70 metrów dalej i do tego jeszcze ściany wiec myślałem aby zainstalować na granicy działki REPEATER lub drugie rozwiązanie antena kierunkowa plus router AP. Pytanie jaki sprzęt kopić aby działał z UPC Wi-Free?

0
  • #25 22 Gru 2014 23:22
    jurek.adam
    Poziom 43  

Ile chcesz na to wydać? I czy jesteś świadom, że ten sąsiad może w każdej chwili zdezaktywować to Wi-Free albo obniżyć moc nadawania lub zmienić pasmo na 5GHz?

Dodano po 5 [minuty]:

Co do sprzętu to radzę słuchać porad osób, które z tym już walczyły, bo inaczej wtopisz. Na pewno działa na Tp-Linku z alternatywnym softem, ale uwaga - z dodatkową kompilacją wpa_supplicant, bo inaczej nie idzie się zalogować do sieci. Tp-Link jak AP Client i dalej kablem do komp. albo do Access Pointa. UPC Wi-Free jest mocno dziwne skonfigurowane przez dostawcę.

0
  • #26 11 Sty 2015 23:08
    awujcz
    Poziom 9  

Cytuje jak wyżej napisane:
    Kupiłem sobie tanią kartę wifi N na chipsecie Realteka na USB, taką za ~20 zł z odkręcana antenką plus przedłużacz ~1m na USB i to okazało się najlepszym patentem na "wzmocnienie" Wi-Free.

Jaki to konkretnie model ?
    Czy antena kierunkowa może być być na dłuższym przewodzie na zewnątrz?

Drugie pytanie czy istnieje alternatywny sort do urządzenia TL-WA7210N aby wpisac właściwie dane do logowania j/n w instrukcji?
    http://goo.gl/euGGha

0
  • #27 12 Sty 2015 23:05
    jurek.adam
    Poziom 43  

awujcz napisał:
    Jaki to konkretnie model ?
    Dynamode WL-700N-ART, teraz jest trochę droższa. Tp-Linki z odkręcaną anteną również mają podobne parametry.

awujcz napisał:
    Czy antena kierunkowa może być być na dłuższym przewodzie na zewnątrz?
    Jak do tej karty to nie widzę w tym sensu, mnie się to sprawdza, bo sygnał Wi-Free mam lepszy niż Ty.

awujcz napisał:
    Drugie pytanie czy istnieje alternatywny sort do urządzenia TL-WA7210N aby wpisac właściwie dane do logowania j/n w instrukcji?
    Gotowy soft nie, ale jest możliwość skompilowania takiego pod swoje potrzeby tylko trzeba głębiej siedzieć w temacie.

Dodano po 2 [minuty]:

Na dniach będę kombinował z routerami Tp-Linka i Wi-Free, więc być może odezwę się jeszcze w temacie.

0
  • #28 14 Sty 2015 20:05
    jurek.adam
    Poziom 43  

Tp-Linki nie wspierają Wi-Free. Do alternatywnego softu (OpenWRT, Gargoyle) nikomu nie chciało się porobić paczek (nie znalazłem w sieci) więc lipa.

Na specjalistycznych forach nie masz co pytać, laikom nikt nie pomoże:
    http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=9301

0
  • #29 25 Wrz 2015 19:36
    darw77
    Poziom 1  

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej ma zastosowanie przy poszerzaniu obszaru pokrycia, natomiast wątpię by antena która się w nim znajduje przewyższała tę w smartfonie lub komputerze PC, po prostu jak masz duży dom , umieszczasz urządzenie gdzieś na granicy strefy dobrego odbioru i powiększasz w ten sposób zasięg, bez specjalnego przemęczania się, innych zastosowań nie znalazłem.

0