Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek widłowy Linde H20D-03 - kontrolka instalacji elektrycznej

dominikmolenda 04 Nov 2014 22:21 13950 5
Texa Poland
 • #1
  dominikmolenda
  Level 8  
  Witam,
  mam problem z wózkiem widłowym Linde H20D-03, seria: H2X350N..., 2002 r.
  Jedyne co udało mi się osiągnąć to uruchomić go "na krótko". Generalnie jest problem z brakiem "+" na elektrozaworze pompy wtryskowej. Podałem tam +12V z zewnątrz i wózek jeździ ale miga kontrolka instalacji elektrycznej (czerwona z symbolem pioruna) a wózek nie jeździ szybko - jakby był w trybie awaryjnym.
  Niedługo przed wystąpieniem usterki pojawiły się problemy z pracą wentylatora, ale wózek bez niego też pracował tylko się grzał i wyłączał.
  Jeśli ktoś może pomóc, może ma ktoś opis wyjść na kostkach do sterownika i na kostkach do czujników, lub np. jak sprawdzić czujniki?

  Pozdrawiam
  Dominik
 • Texa Poland
 • Texa Poland
 • #3
  waskibroklyn
  Level 16  
  Brakuje mu czegokolwiek to tak będzie robić. I tego się nie pozbędziesz dopóki nie zrobisz wszystkiego co widnieje mu na pomiarach przez płytę.

  Dodano po 27 [minuty]:

  a tak w ogóle to proponuję serwis Linde do wózka-powinni rozwiać wątpliwości. Jakie czujniki chcesz sprawdzać?
 • #4
  Myszaxx1
  Level 12  
  Tak jak koledzy wyżej piszą, wiązki, kable, konektory do sprawdzenia. A czy przed przepięciem "na krótko" kręcił wogóle rozrusznik?? Piorunek zaczyna migać od razu po przekręceniu kluczyka czy dopiero jak uruchomisz silnik?? Często w tych wózkach jest problem z mikrowyłącznikami hamulca roboczego/postojowego. należy sprawdzić ich stan (pomierzyć przejścia na wszystkich parach styków NC/NO) oraz czy załączają się w prawidłowej kolejności, jeśli coś z nimi nie tak wózek nie odpali. Kolejna rzecz to potencjometr zadajnika jazdy należy sprawdzić miernikiem rezystancję, czy nie ma czasem przerw. Jeśli chodzi o potencjometr zadajnika jazdy to najważniejsze dla uruchomienia wózka jest aby "trzymał" prawidłową wartość pozycji "zerowej", ale ten parametr ciężko określić nie mając komputera diagnostycznego, ponieważ nie jesteśmy bez niego w stanie odczytać wyuczonej wartości pozycji zerowej i nie możemy jej porównać z tą rzeczywistą. Można tu poeksperymentować zmieniając delikatnie położenie potencjometru względem pedału (pedałów) ale należy dokładnie zaznaczyć jego oryginalną pozycję, aby w razie czego nie zgubić oryginalnego położenia zerowego.

  Tak czy inaczej najszybszym sposobem na określenie usterki jest odczyt błędu komputerem diagnostycznym...
 • #5
  dominikmolenda
  Level 8  
  Kontrolka "piorunek" po przekręceniu stacyjki ale bez uruchamiana rozrusznika zapala się razem z pozostałymi na chwilę i potem gaśnie, razem z kontrolką świec żarowych. Potem przy próbie odpalania jak silnik kręci zaczyna migać ok. 2 x sek. Mikrowłączniki działają prawdopodobnie bo bez uruchomionego hamulca przy próbie odpalania nie idzie prąd na rozrusznik. Z naciśniętym hamulcem rozrusznik kręci. Potencjometr chyba jest ok bo kiedy już wózek mam uruchomiony na krótko to gaz płynnie można dodawać.
 • #6
  dominikmolenda
  Level 8  
  witam ponownie
  - uruchomiliśmy wózek po naprawie sterownika (kontynuując poprzedni temat) :-)
  - ale nie działa wentylator elektryczny w wózku, poza bezpiecznikiem jakie mogą być przyczyny? co steruje włączeniem pracy wentylatora czy czujnik w chłodnicy, czy jeszcze inny poprzez co jest uruchamiany wentylator? jak wygląda jego schemat połączeń do wózka?
  ze schematu na stronie 81 wnioskuje że jest płytka z 3 przekaźnikami i poprzez podawanie napięcia na różne opory po nich na silnik. ale co steruje tą płytką (jaki czujnik)?

  A moze ma ktos schematy elektryczne: Toyot, Linde, Jungheinrich i Still, też i nowszych Hysterów.