Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SyncMaster 2443FW działa chwilę, biały pasek

08 Nov 2014 23:21 1836 6
  • Level 11  
    Witam.
    Posiadam monitor Samsung SyncMaster 2443FW i mój problem z nim polega na tym, że działa przez kilkanaście sekund, potem gaśnie. Oprócz tego po prawej stronie znajduje sie pionowy biały pasek. Dodam, że monitor ma przyrdzewiałą lekko obudowę z tyłu. Spotkał sie ktoś może z podobnym problemem?
    Dorzucam kilka zdjęć:
    Pozdrawiam
  • Moderator
    Matryca kwalifikuje się do wymiany.
  • Level 11  
    Czyli raczej to nie wina ani zasilacza ani płytki sterującej?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    ..RobaQ.. wrote:
    Czyli raczej to nie wina ani zasilacza ani płytki sterującej?

Nie.
  • Level 11  
    To jest prawdopodobnie przyczyna białego, pionowego paska, da się to uratować jakoś?
    A jeżeli chodzi o podświetlenie, to iskrzy ze świetlówek, tam gdzie wchodzą kable i śmierdzi nieprzyjemnie. Jest sens to naprawiać? Jak się uda uratować matrycę, to po prostu zrobiłbym podświetlenie ledowe zamiast świetlówek.
    Pozdrawiam
  • Level 24  
    ..RobaQ.. wrote:
    ...... Spotkał sie ktoś może z podobnym problemem?
    ......

Jest to typowy problem monitora po powodzi ktory ktos wywalil na smieci a kto inny go z tych smieci wyjal.
    Solucja ,nasze prawo wymaga aby takie rzeczy oddawac do recyclingu, a wiec oddaj do najblizszego recyclingu elektroniki, dostaniesz nawet pare groszy.
  • Level 11  
    Podświetlenie naprawione, wystarczyło zaizolować/oddzielić miejsca, gdzie do świetlówek dołączony jest przewód. Po prostu iskrzyło z jednej świetlówki na drugą, styki się przepalały i podświetlenie gasło. Do wymiany została sama matryca, ale nie chce mi się z tym bawić już. Sprzedałem go. Temat zamykam.