Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2443FW działa chwilę, biały pasek

08 Lis 2014 23:21 1734 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam monitor Samsung SyncMaster 2443FW i mój problem z nim polega na tym, że działa przez kilkanaście sekund, potem gaśnie. Oprócz tego po prawej stronie znajduje sie pionowy biały pasek. Dodam, że monitor ma przyrdzewiałą lekko obudowę z tyłu. Spotkał sie ktoś może z podobnym problemem?
    Dorzucam kilka zdjęć:
    Pozdrawiam
  • Moderator
    Matryca kwalifikuje się do wymiany.
  • Poziom 11  
    Czyli raczej to nie wina ani zasilacza ani płytki sterującej?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ..RobaQ.. napisał:
    Czyli raczej to nie wina ani zasilacza ani płytki sterującej?

Nie.
  • Poziom 11  
    To jest prawdopodobnie przyczyna białego, pionowego paska, da się to uratować jakoś?
    A jeżeli chodzi o podświetlenie, to iskrzy ze świetlówek, tam gdzie wchodzą kable i śmierdzi nieprzyjemnie. Jest sens to naprawiać? Jak się uda uratować matrycę, to po prostu zrobiłbym podświetlenie ledowe zamiast świetlówek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    ..RobaQ.. napisał:
    ...... Spotkał sie ktoś może z podobnym problemem?
    ......

Jest to typowy problem monitora po powodzi ktory ktos wywalil na smieci a kto inny go z tych smieci wyjal.
    Solucja ,nasze prawo wymaga aby takie rzeczy oddawac do recyclingu, a wiec oddaj do najblizszego recyclingu elektroniki, dostaniesz nawet pare groszy.
  • Poziom 11  
    Podświetlenie naprawione, wystarczyło zaizolować/oddzielić miejsca, gdzie do świetlówek dołączony jest przewód. Po prostu iskrzyło z jednej świetlówki na drugą, styki się przepalały i podświetlenie gasło. Do wymiany została sama matryca, ale nie chce mi się z tym bawić już. Sprzedałem go. Temat zamykam.