Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda,Octavia,1.9TDI,2001r - Brak ogrzewania

30 Lis 2014 16:37 3708 10
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kupiłem samochód, który nie grzeje wewnątrz (nie podnosi się nawet zegar temperatury). Myślałem,że to termostat, więc go wymieniłem a temperatura nie reaguje.Proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    Kupiłeś niesprawny samochód i co teraz? Do sprzedawcy uderz!

Jak silnik pracuje to chyba przewody gumowe robią się ciepłe? :crazyeyes:
  • Poziom 2  
    Sprzedawca nie odbiera telefonu.Przysięgał,że samochód jest sprawny. Uważał się za uczciwego katolika, teraz nie wiem co mam z tym zrobić. Wymieniłem termostat, ale nadal nic. Wolałbym naprawić to sam niż jeździć po pseudo mechanikach. Górny wąż robi się ciepły.Chłodnica z silnikiem robi się ciepła.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Gdyby była walnięta głowica to samochód po prostu by się grzał i robił ciśnienie w wężach chłodzących, kiedyś to przerobiłem.

Moderowany przez Pawel wawa:

Zbędną polemikę usunąłem.

• Poziom 32  
    Co to znaczy nie grzeje. Gościu skoro sam próbujesz naprawić to znasz się na silnikach to powiedz mi:
    - silnik gorący, nagrzewa się w ogóle, nie dogrzewa, przegrzewa.
    - chłodnica jest gorąca ma obieg płynu na chłodnicę, czy obieg jest od razu po uruchomieniu
    silnika czy dopiero po nagrzaniu.
    - czy węże od nagrzewnicy ciepłe są oba czy tylko jeden.
  • Poziom 18  
    Odpowietrzyć układ,sprawdzić lub wymienić korek od zbiorniczka wyrównawczego,sprawdzić szczelność układu,sprawdzić czy nagrzewnica wew.auta ma obieg,termostat już mamy z głowy.Może ktoś nasypał STOPLAKA do uszczelnienia układu przed sprzedaniem ale przesadził.Nie chce mi się wierzyć że wskazówka się nie podnosi(może i reszta też nie działa bo w octaviach to częsty przypadek).
  • Moderator Samochody
    Klapa powietrza zimnego/ciepłego reaguje? Słychać że się przestawia?

Co jest w zbiorniczku od płynu wyrównawczego? Płyn, woda, żółta maź?
  • Moderator Samochody
    Racja Robert, dlatego pytałem co w układzie chłodzenia, pierwsze mrozy przyszły i mogło przyłapać.
  • Poziom 18  
    Może i pęka ale pisze że wskaznik nie działa,może nie ma płynu :).
    I tak gość co zadał temat ma to gdzieś bo nie odpisuje.Szkoda czasu.