Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Provision L 2163 - Ustawienie programów

gizi0 02 Gru 2014 16:34 666 3
  • #1 02 Gru 2014 16:34
    gizi0
    Poziom 2  

Witam, mam problem z ustawieniem programów w telewizorze Provision L 2163. Wiem, ze teraz raczej wszyscy przechodzą na TV cyfrową, ale skoro nie mam, a mam kabel to i kablówka w telewizorze byłaby ok.
    Nie mam oryginalnego pilota, ale uniwersalny Vivanco daje radę. Jeden kod po prostu nawet w miarę odpowiada do TV.
    Ustawiam automatyczne wyszukiwanie programów i nic. Telewizor szuka, ale nic nie zapisuje, bo każdy program ma kaszę i szumy. Kabel jest cacy (wcześniej inny telewizorek był podłączony), PS2 też bez problemu łączy się z TV.
    Próbowałam zmieniać kanały, pasma (S / C), normę (DK / BG) i "regulacji miałkiej" , sprawdzałam nawet czy po wyjęciu i włożeniu wtyku z kablówki obraz pojawi się i zniknie (przy innym TV nie z Proviosion miałam rozwalone wejście i trzeba było być delikatnym), ale i tu nie doszukałam się problemów.

Krótko mówiąc - brak mi już pomysłów

0 3
  • #2 02 Gru 2014 18:07
    sosarek

Poziom 43  

gizi0 napisał:
    Wiem, ze teraz raczej wszyscy przechodzą na TV cyfrową, ale skoro nie mam, a mam kabel to i kablówka w telewizorze byłaby ok.

Czy masz wykupioną odpowiednią usługę, czy liczysz że na kawałku kabla "donikąd" wyszukasz kanały telewizyjne?

Cytat:
    Kabel jest cacy (wcześniej inny telewizorek był podłączony), PS2 też bez problemu łączy się z TV.

Kiedy ten inny tv był podłączony? Konsola podłączana jest w inny sposób do tv, więc nic dziwnego że działa prawidłowo.

Cytat:
    Próbowałam zmieniać kanały, pasma (S / C), normę (DK / BG) i "regulacji miałkiej" , sprawdzałam nawet czy po wyjęciu i włożeniu wtyku z kablówki obraz pojawi się i zniknie (przy innym TV nie z Proviosion miałam rozwalone wejście i trzeba było być delikatnym), ale i tu nie doszukałam się problemów.
    Krótko mówiąc - brak mi już pomysłów

Sprawdzić telewizor na innym gniazdku, lub iść z nim do kogoś kto ma kablówkę, podłączyć i sprawdzić czy tuner jest sprawny.

0
  • #3 02 Gru 2014 19:00
    gizi0
    Poziom 2  

To jest po prostu stary system kablówkowy - ten cudowny twór, który po wejściu cyfrowej telewizji miał zniknąć, ale wciąż trwa :-)

Drugi telewizorek podłączam nawet teraz. Tyle że ten jest firmy Elemis i nie mam zarzutów co do odbieranego sygnału. Wszystko działa jak "natura" chciała.

Jak to tuner, to poczekam na inny telewizor za grosze :P Ten na razie do Tekkena się nadaje :-)

Dzięki :-)

0
  • #4 02 Gru 2014 19:06
    sosarek

Poziom 43  

gizi0 napisał:
    To jest po prostu stary system kablówkowy - ten cudowny twór, który po wejściu cyfrowej telewizji miał zniknąć, ale wciąż trwa :-)

Kto kiedykolwiek powiedział że po wprowadzeniu Naziemnej Telewizji Cyfrowej znikną sieci kablowe?

Cytat:
    Drugi telewizorek podłączam nawet teraz. Tyle że ten jest firmy Elemis i nie mam zarzutów co do odbieranego sygnału. Wszystko działa jak "natura" chciała.
    Jak to tuner, to poczekam na inny telewizor za grosze :P Ten na razie do Tekkena się nadaje :-)

Czyli lub Provision ma uszkodzony tuner, lub coś nagrzebane w ustawieniach - przywróć go do ustawień fabrycznych i wtedy daj automatyczne strojenie.

0