Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Modus - Nie uruchamia się po próbie podładowania innego aku

25 Dec 2014 15:03 4947 13
  • Level 7  
    Problem dotyczy Renault Modus 2008 1,5 dci. Chciałem podładować akumulator w innym samochodzie (1,4 benz, 44 Ah, 360A). Po podłączeniu kabli i próbie włączenia silnika (niepotrzebnie go wcześniej zgasiłem), Renault już nie odpalił. W tej chwili jest tak, że po włożeniu kluczyka do stacyjki pojawia się sygnał dźwiękowy (6 krótkich bipów) oraz szybko miga czerwona kontrolka oznaczona jako 1 na zdjęciu poniżej. Zamek centralny, światła itp. działają. Samochód nie reaguje na przekręcenie kluczyka, rozrusznik nie kręci. Próbowałem odpalić przy pomocy innego samochodu (vw 1,9 tdi), ale bez zmian. W tej chwili napięcie na akumulatorze to około 12,3 V. Bezpieczniki sprawdzone (te w kabinie i z przodu akumulatora).
    Renault Modus - Nie uruchamia się po próbie podładowania innego aku

Czy ktoś ma pomysł, co mogło się stać? Padł akumulator, immobilizer czy jeszcze coś innego? Może przyczynił się do tego deszcz, który od 2 dni leje?

Dodam jeszcze, że dysponuję tylko jednym kluczykiem, co dodatkowo utrudnia mi zlokalizowanie usterki.
  • Level 34  
    Immo nie zezwala na rozruch,napisz co jeszcze nie działa w samochodzie to ci powiem co zrobiłeś.
  • Level 7  
    Nie zauważyłem, żeby coś poza rozruchem nie działało. W kabinie wszystko świeci, zamek centralny działa, światła mijania zapalają, nawiewy pracują.
  • Level 34  
    Sprawdz wszystko,audio,szyby po prostu wszystko.Jezeli wszystko działa to poleciało ci synchro.Potrzebna będzie diagnostyka i tam w parametrach będzie wszystko przejrzyście widać dlaczego auto nie odpala.
  • Level 7  
    Sprawdziłem, wszystko działa (nawiewy, radio, szyby, oświetlenie wew. i zew., centralny z pilota). A jak wygląda procedura synchronizacji? Wymaga to odwiedzenia serwisu?
  • Level 34  
    boczek0 wrote:
    A jak wygląda procedura synchronizacji? Wymaga to odwiedzenia serwisu?

nie koniecznie,wystarczy kumaty warsztat z odpowiednim sprzętem.
    W każdym razie sam nie opanujesz raczej tematu.
  • Level 7  
    OK, dziękuję za naprowadzenie.
  • Level 18  
    boczek0 wrote:
    te w kabinie i z przodu akumulatora
    a na klemie?
  • Level 7  
    uswto wrote:
    boczek0 wrote:
    te w kabinie i z przodu akumulatora
    a na klemie?

Jeśli chodzi o bezpieczniki z prawej strony aku, to nie mam do nich dostępu. Jak przestanie padać, to zdemontuję osłonę i jeszcze to sprawdzę.
    PS. Nie wiem, kto w ogóle wymiślił taki sposób ukrycia wszystkiego. Po otwarciu maski jest w zasadzie tylko bagnet do oleju i tyle można sobie sprawdzić.
  • Moderator of Cars
    boczek0 wrote:
    PS. Nie wiem, kto w ogóle wymiślił taki sposób ukrycia wszystkiego. Po otwarciu maski jest w zasadzie tylko bagnet do oleju i tyle można sobie sprawdzić.

Bo tą są auta do obsługi przez warsztaty, użytkownik ma tylko sprawdzić olej.

Skrupulatnie pracują nad tym księgowi.
  • Level 43  
    boczek0 wrote:
    Po otwarciu maski jest w zasadzie tylko bagnet do oleju i tyle można sobie sprawdzić

A jednak znalazłeś klemy i podpiałeś kable rozruchowe, brawo za inicjatywę.

Przykro mi że musisz czekać do poniedziałku, do otwarcia warsztatów.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zamykam temat - odpowiedź już padła.