Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spidem My Coffee SUP 035 - Młynek zbyt krótko mieli kawę - słaba kawa

andren123 30 Dec 2014 16:04 4623 7
 • #1
  andren123
  Level 10  
  Problem dotyczy ekspresu do kawy Spidem My Coffee. Nie mogę zwiększyć czasu pracy młynka. Młynek się włącza ale cykl kawy przechodzi bez błędów jednak krążek fusów jest bardzo rozwodniony i w ogóle nie sprasowany, ewidentnie wygląda na to ze za mało podaje kawy. Próbowałem kombinacji przycisków Para+wtyczka do gniazdka po czym ekspres wchodzi w tryb serwisowy (diody migają zgodnie z kierunkiem pracy zegara) i potem mogę przechodzić przez 4 moduły (każdy powoduje zapalenie i świecenie kolejnej z lampek) zmiany dokonuje przyciskiem włączania. Ma ktoś pomysł jak zwiększyć te dawkę. Myślę ze taka procedura jest gdzieś opisana przy którymś z ekspresów Saeco ale nie mogę tego znaleźć. Dziękuję za pomoc.
 • #2
  Kris1809
  Level 14  
  Witam.
  Powodem rozwodnionego brykietu jest zbyt mała dawka kawy która trafia do zespołu zaparzającego.Przyczyny:
  -uszkodzenie tunelu zasypowego kawy
  -zużyte żarna
  -zaklejony młynek
  Pozdrawiam Kris
 • #3
  andren123
  Level 10  
  własnie chodzi o to ze młynek jest po pełnym przeglądzie i czyszczeniu i wygląda rewelacyjnie, nic nie pourywane, kanał zasypowy drożny, żarna ceramiczne także ok. Kawa jest mielona zgodnie z regulacją młynka.
 • #4
  Kris1809
  Level 14  
  To jest zależne od czujnika magnetycznego który zlicza impulsy obracającego koła zębatego w młynku,można również przyczepić się do zaworu zaparzającego albo oringu na zespole.
 • #5
  andren123
  Level 10  
  ale biorąc pod uwagę fakt iż młynek nie ma mechanicznej regulacji dawki kawy jak saeco incanto czy starszy Vienna, licze na to iż ma elektroniczną regulacje dawki jak saeco odea lub talea, własnie na podstawie impulsów emitowanych przez czyjnik. Zwłaszcza ze jest składany na ich częściach. Dlatego własnie pytam o procedurę zwiększenia impulsów młynka podczas jednego cyklu.
 • #6
  Vein
  Level 22  
  Zabawię się w nekromantę. Ten sam problem. Żarna mają ząbki, nie wyglądają na zniszczone, sam zsyp zaklejony nie jest (rozebrałem młynek i wyczyściłem), natomiast ilość kawy zmielonej jest żałosna, "krążki" po wypluciu do kosza są miękkie i mokre (nie wilgotne) a kawa jak dla dziecka.
  Może faktycznie jest tam jakaś regulacja elektroniczna o której nie wiem?
 • #7
  rhx
  Level 11  
  Witam. Mam ten sam problem. Dzisiaj wymieniłem komplet uszczelek. Rozebrałem blok zaparzający, umyłem go bardzo dokładnie i przesmarowałem. Kupiłem uszczelki na allegro. Podam Ci poniżej link do oferty. Z tego co mówił mi sprzedawca że elektronika tego ekspresu odbiera sygnał z zaparzacza. Jeśli ma za ciężko to mieli mniej kawy, przez co kawa jest słabsza. Po przemarowaniu należy zaparzyć kilkanaście kaw. Ekspres powinien odebrać sygnał o prawidłowej pracy zespołu i prawidłowo mielić kawę. Nie wiem ile w tym prawdy - napisze Ci za 3 dni. Po zakupie uszczelek napisz maila do sprzedawcy. Wyślę Ci instrukcję rozebrania bloku zaparzającego. To nic trudnego, da się to zrobić w domu. Potrzebny jest torx t15 lub t10 nie pamiętam dokładnie.

  Tutaj masz link do kompletu naprawczego. Upewnij się, że pasuje do Twojego ekspresu. Mój ekspres to Saeco Talea Touch Plus.

  https://allegro.pl/oferta/uszczelki-smar-saec...7147?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 • #8
  radeks1968
  Level 12  
  Mam też taki problem stary młynek miał drobniejszy ślimak i po wymianie na silnik z grubym frezem i nowe koło na takie jak można dostać, jest problem, jedna sekunda mielenia i dup.....Co zrobić.