Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spidem My Coffee SUP 035 - Młynek zbyt krótko mieli kawę - słaba kawa

andren123 30 Gru 2014 16:04 1692 4
  • #1 30 Gru 2014 16:04
    andren123
    Poziom 10  

Problem dotyczy ekspresu do kawy Spidem My Coffee. Nie mogę zwiększyć czasu pracy młynka. Młynek się włącza ale cykl kawy przechodzi bez błędów jednak krążek fusów jest bardzo rozwodniony i w ogóle nie sprasowany, ewidentnie wygląda na to ze za mało podaje kawy. Próbowałem kombinacji przycisków Para+wtyczka do gniazdka po czym ekspres wchodzi w tryb serwisowy (diody migają zgodnie z kierunkiem pracy zegara) i potem mogę przechodzić przez 4 moduły (każdy powoduje zapalenie i świecenie kolejnej z lampek) zmiany dokonuje przyciskiem włączania. Ma ktoś pomysł jak zwiększyć te dawkę. Myślę ze taka procedura jest gdzieś opisana przy którymś z ekspresów Saeco ale nie mogę tego znaleźć. Dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 30 Gru 2014 21:18
    Kris1809
    Poziom 13  

Witam.
    Powodem rozwodnionego brykietu jest zbyt mała dawka kawy która trafia do zespołu zaparzającego.Przyczyny:
    -uszkodzenie tunelu zasypowego kawy
    -zużyte żarna
    -zaklejony młynek
    Pozdrawiam Kris

0
  • #3 30 Gru 2014 22:03
    andren123
    Poziom 10  

własnie chodzi o to ze młynek jest po pełnym przeglądzie i czyszczeniu i wygląda rewelacyjnie, nic nie pourywane, kanał zasypowy drożny, żarna ceramiczne także ok. Kawa jest mielona zgodnie z regulacją młynka.

0
  • #4 30 Gru 2014 22:24
    Kris1809
    Poziom 13  

To jest zależne od czujnika magnetycznego który zlicza impulsy obracającego koła zębatego w młynku,można również przyczepić się do zaworu zaparzającego albo oringu na zespole.

2
  • #5 30 Gru 2014 22:31
    andren123
    Poziom 10  

ale biorąc pod uwagę fakt iż młynek nie ma mechanicznej regulacji dawki kawy jak saeco incanto czy starszy Vienna, licze na to iż ma elektroniczną regulacje dawki jak saeco odea lub talea, własnie na podstawie impulsów emitowanych przez czyjnik. Zwłaszcza ze jest składany na ich częściach. Dlatego własnie pytam o procedurę zwiększenia impulsów młynka podczas jednego cyklu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo