Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spidem My Coffee SUP 035 - Młynek zbyt krótko mieli kawę - słaba kawa

30 Gru 2014 16:04 3057 6
  • Poziom 10  
    Problem dotyczy ekspresu do kawy Spidem My Coffee. Nie mogę zwiększyć czasu pracy młynka. Młynek się włącza ale cykl kawy przechodzi bez błędów jednak krążek fusów jest bardzo rozwodniony i w ogóle nie sprasowany, ewidentnie wygląda na to ze za mało podaje kawy. Próbowałem kombinacji przycisków Para+wtyczka do gniazdka po czym ekspres wchodzi w tryb serwisowy (diody migają zgodnie z kierunkiem pracy zegara) i potem mogę przechodzić przez 4 moduły (każdy powoduje zapalenie i świecenie kolejnej z lampek) zmiany dokonuje przyciskiem włączania. Ma ktoś pomysł jak zwiększyć te dawkę. Myślę ze taka procedura jest gdzieś opisana przy którymś z ekspresów Saeco ale nie mogę tego znaleźć. Dziękuję za pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 14  
    Witam.
    Powodem rozwodnionego brykietu jest zbyt mała dawka kawy która trafia do zespołu zaparzającego.Przyczyny:
    -uszkodzenie tunelu zasypowego kawy
    -zużyte żarna
    -zaklejony młynek
    Pozdrawiam Kris
  • Poziom 10  
    własnie chodzi o to ze młynek jest po pełnym przeglądzie i czyszczeniu i wygląda rewelacyjnie, nic nie pourywane, kanał zasypowy drożny, żarna ceramiczne także ok. Kawa jest mielona zgodnie z regulacją młynka.
  • Poziom 14  
    To jest zależne od czujnika magnetycznego który zlicza impulsy obracającego koła zębatego w młynku,można również przyczepić się do zaworu zaparzającego albo oringu na zespole.
  • Poziom 10  
    ale biorąc pod uwagę fakt iż młynek nie ma mechanicznej regulacji dawki kawy jak saeco incanto czy starszy Vienna, licze na to iż ma elektroniczną regulacje dawki jak saeco odea lub talea, własnie na podstawie impulsów emitowanych przez czyjnik. Zwłaszcza ze jest składany na ich częściach. Dlatego własnie pytam o procedurę zwiększenia impulsów młynka podczas jednego cyklu.
  • Poziom 22  
    Zabawię się w nekromantę. Ten sam problem. Żarna mają ząbki, nie wyglądają na zniszczone, sam zsyp zaklejony nie jest (rozebrałem młynek i wyczyściłem), natomiast ilość kawy zmielonej jest żałosna, "krążki" po wypluciu do kosza są miękkie i mokre (nie wilgotne) a kawa jak dla dziecka.
    Może faktycznie jest tam jakaś regulacja elektroniczna o której nie wiem?
  • Poziom 10  
    Witam. Mam ten sam problem. Dzisiaj wymieniłem komplet uszczelek. Rozebrałem blok zaparzający, umyłem go bardzo dokładnie i przesmarowałem. Kupiłem uszczelki na allegro. Podam Ci poniżej link do oferty. Z tego co mówił mi sprzedawca że elektronika tego ekspresu odbiera sygnał z zaparzacza. Jeśli ma za ciężko to mieli mniej kawy, przez co kawa jest słabsza. Po przemarowaniu należy zaparzyć kilkanaście kaw. Ekspres powinien odebrać sygnał o prawidłowej pracy zespołu i prawidłowo mielić kawę. Nie wiem ile w tym prawdy - napisze Ci za 3 dni. Po zakupie uszczelek napisz maila do sprzedawcy. Wyślę Ci instrukcję rozebrania bloku zaparzającego. To nic trudnego, da się to zrobić w domu. Potrzebny jest torx t15 lub t10 nie pamiętam dokładnie.

Tutaj masz link do kompletu naprawczego. Upewnij się, że pasuje do Twojego ekspresu. Mój ekspres to Saeco Talea Touch Plus.

https://allegro.pl/oferta/uszczelki-smar-saec...7147?utm_medium=app_share&utm_source=facebook