Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio - Android z Chin a jakość dźwięku.

01 Sty 2015 19:24 12075 6
  • Poziom 2  
    Witajcie,

Mam pytanie, a w zasadzie zagwozdkę, otóż do niedawna byłem w posiadaniu stacji Blaupunkt New York 835.

Sprzedałem ją bo mi zupełnie nie pasowała wizualnie do wnętrza pojazdu.

W zamian zakupiłem dedykowaną do pojazdu stację Android z Chin. Ogólnie sprawuje się świetnie. Duży dotykowy wyświetlacz, system Android 4.2 z możliwością instalacji wszystkich niezbędnych aplikacji z Play Market.

Fakt, w trakcie prowadzenia pojazdu mało to wszystko potrzebne, ale w korkach wręcz niezbędne. Jako bajer, czy gadżet - też super.

Wracając do sedna, to owy "Chińczyk", jak się można było tego spodziewać, pozostawia bardzo wiele do życzenia w kwestii jakości dźwięku.

Strasznie zniekształca dźwięk a jego jakość jest co najmniej tragiczna.

Zdawałem sobie sprawę, że sprzęt nieznanej marki z Chin to nie to samo co Blaupunkt (również Chiński produkt), nie mniej miałem nadzieję na ew. korektę dźwięku za pomocą aplikacji z Google Marketu - nieudało się go uratować w żaden sposób.... więc o to jestem.

W jaki sposób mogę poprawić jakość dźwięku? Nie zależy mi na głośności czy mocy, a na jakości.

Wiem, wiem - możecie zadać pytanie to po ch... sprzedałem Blaupunkt i kupiłem to coś z Chin - to od razu odpowiem - nadzieja. Do końca wierzyłem, że różnica nie będzie aż taka wielka, a ew. stratę zrekompensuje "tablet" w samochodzie. Niestety.

Proszę o porady, sugestie itp.
    Jakiś procesor dźwięku? Wzmacniacz? Nie wiem.. nie znam się...

Dodam, że głośniki są seryjne ale współpracując z Blaupunktem dawały radę.

Pozdrawiam
    KamilGie

• Poziom 43  
    Z jakiego źródła dźwięku głównie korzystasz - radio/mp3, inne?
  • Poziom 19  
    Podaj model tego ustrojstwa. Zastosowanie zewnętrznego wzmacniacza może nie przynieść znacznej poprawy bo problem może leżeć "wcześniej". Radio ma jakieś dodatkowe wyjścia?
  • Poziom 2  
    Jeżeli chodzi o źródło dźwięku to aktualnie korzystam z radia, a to dlatego, że to ono jest najlepsze jakościowo... USB, CD, czy radio internetowe (np. OpenFM) grają gorzej od radia - nieprawdopodobne a jednak prawdziwe...

Może to być spowodowane dostosowaniem suwaczków do odtwarzania dźwięku właśnie z radia. Jeżeli uruchamiam USB to jestem zmuszony zmienić pozycję suwaków w ustawieniach.

Na marginesie powiem, że system urządzenia (czyli Android) daje możliwość manewrowania trzema suwakami, w tym jednym dotyczącym basu, z tym, że ten bas to na zasadzie przytłumienia dźwięku...

Przy Blaupunktcie by wydobyć najlepszy dźwięk korzystałem z CD z plikami nagranymi w formacie .wav - tutaj to nic nie daje

Model urządzenia to Greenyi KD-8028 - typowy Chińczyk.

Co do kwestii wejść (wyjść) to urządzenie ma ich "dziesiątki" - dosłownie do wszystkiego można "to" podłączyć jak i wszystko można podłączyć do niego.
  • Poziom 19  
    Skoro ma wyjścia liniowe to możesz spróbować podłączyć jakiś wzmacniacz, jeśli to nie pomoże to odbiornik bluetooth do zewnętrznego wzmacniacza i program w radiu do transmisji. Nie wiem czy radio też da się przesłać. Sam dobry odbiornik kosztuje pewnie tyle co to radio. Niestety żaden korektor nie poprawi Ci jakości dźwięku.
  • Poziom 2  
    A może jest aplikacja na Androida, która zmienia Equalizer dla wszystkich źródeł dźwięku?

Znalazłem ostatnio fajną ale jedynie dla odtwarzacza plików.

Brakuje aplikacji ingerującej w całe audio androida - umożliwiłoby to zmianę dźwięku dla radia, CD, USB i Bluetooth.
  • Poziom 12  
    Witam, nie chce zaczynać nowego tematu, a również nurtuje mnie ta kwestia. Jak wiadomo radio na androidzie ma wejście usb otg, co byście powiedzieli na takie rozwiązanie: stacja do której podłączony jest przetwornik dac po usb z wyjściem rca, który to jest podłączony do wzmacniacza i wzmacniacz na głośniki. Przyniesie to poprawę dźwięku ? Teoretycznie zewnętrzny dac powinien mieć lepszy przetwornik niż ten wewnętrzny.