Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Witam czy te spawarki sie czyms róznia

crocop17 03 Jan 2015 15:38 2496 16
Wago
    crocop17
    Level 8  
    Witam chce zakupić spawarkę czytam juz o tym drugi dzień i raczej zdecydowałem sie na bestera będę spawał max 5 godz tyg. z dużymi przerwami wiec powinien wystarczyć. Tylko mam dylemat nad besterm z allegro (nie moge wstawić linku) jest za 1549zł spawaj_com w opisie jest napisane zeby nie kupować wersji turbo ale czy to faktycznie tak jest bo w Praktikerze we Wrocławiu w którym mógłbym odebrać osobiście jest za 1420zł tylko na obudowie widnieje już właśnie napis turbo a w opisie przed Bester jest jeszcze LE(czy to jakaś inna wersja) więc sam już nie wiem o co chodzi bardzo proszę o jakieś opinie osób które się na tym znają. Pozdrawiam
  • Wago
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Nie różnią się niczym. Obie to takie same padła nie nadające się do niczego. Gość ze sklepu internetowego próbuje jechać na micie, że marketowe bestery mają trafo z aluminium. One wszystkie obojętne gdzie kupowane mają trafo z alu. 160 A i 10% cyklu mówi samo za siebie. Tą spawarkę można było za 1400 kupić ale 10 lat temu, a nie teraz kiedy za troche ponad 1000 kupujesz 200A inwerterowego miga. Za 1600 masz go w zestawie z butlą przyłbicą reduktorem drutem itp. (sprzęt gotowy do pracy). I dodatkowo możesz go wykożystać także jako spawarke MMA.
    crocop17
    Level 8  
    A mógłby pan podać link/namiar do takiego zestawu??? Wybierając bestera sugerowałem się tym ze jest raczej dobrze dostępny serwis/części i sąsiad ma takiego z tego co mówił nie zachwycał się ale mówił ze ok. Ja potrzebuje spawarki do spawania profili nie większych niż 5mm i w jak najniższej cenie więc będę wdzięczny za pana pomoc. Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Chodzi panu np o taki zestaw? MAGNUM Migomat MIG 200 IGBT. Tylko patrzyłem tez na to ze bester ma 15kg drut a magnum 5kg a jest trochę róznicy w cenie i z czasem zakupu kilku szpulek to tez będzie miało znaczenie.
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Skompletuj sam
    Spawarka np. mig 190 MMA lub MIG 200 1100-1200
    Reduktor duży za ok 70 zł
    Przyłbica nienajgorsze są Sherman v3a 205 zł + kilka szybek wew. i zew
    drut idzie wynegocjować ze spawarką
    Butle najlepiej objeżdzić punkty w swoim mieście i kupić na miejscu ok 200.
    do tego dokup paste lub spray przeciwodpryskowy końcówki prądowe do drutu o odpowiedniej średnicy, ze trzy dysze gazowe i jeden łącznik prądowy(ten ze sprężynką).
    Zacznij od drutu 0.8 cieńszego 0,6 nie kupuj.

http://allegro.pl/magnum-spawarka-inwerter-mig-190-ii-mma-nowosc-2w1-i4958527178.html
    http://allegro.pl/reduktor-butlowy-do-co2-i-argonu-z-zaworkiem-i4945990648.html
    http://allegro.pl/drut-spawalniczy-0-8-5-tysweld-siedlce-elektrovip-i4959335341.html
    do tego drobnica, w innym sklepie np arweld przyłbica i butla na miejscu i niewiele przektoczy te 1600.
    Marek4413
    Level 8  
    Nie kupuj żadnych magnum ,scherman to chinole,kup bester,minimagster 1502,
    lub midimagster 1801,możesz je włączyć na 230 v lub 400 v,i wchodzi do nich duża rolka drutu 15 kg za ok 90 zł mała rolka 5 kg ok 48 zł.Mają dosyć mocne uchwyty 14 lincolna,2 lata gwarancji serwis ,części na miejscu.
    Druga sprawa butla z co2 w zimę w zimnym miejscu może zamarzać ,wtedy musisz zakupić podgrzewacz ,ewentualnie butla z mieszanką co2 z argonem,ta nie zamarza
    Reduktor kup z gce basic
    Przyłbice samościemniającą tylko markowa (esab nie jest tania)lub przyłbice zwykłą esab eco arc,bo będziesz płakał w nocy.
    Z preparatów anty odpryskowych to spray lub pasta.
  • Wago
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    A te twoje bestery to myślisz, że gdzie lincoln electric produkuje. To też chinole.
    crocop17
    Level 8  
    Kurcze tak jak wszędzie rozbieżne opinie za besterem przemawia mi ten podajnik jednak to robi trochę różnicy przez kilka lat no i serwis na miejscu. Za magnumami cykl spawania. Trudno wybrać.. Mam dostęp do 400v czy ten magnum będzie pracował na pełnych obrotach na normalnym gniazdku? A co jest z tą spawarka to jest oryginalny bester 1801 czy jakas podróba??
    http://www.praktiker.pl/produkt,1602,981/polautomat_spawalniczy_le_bester_mag_power_1801.html
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Wyspawując 5kg drutu na rok, bo tyle maks wyspawasz połowe szpuli wywalisz bo zardzewieje, więc jaka tu oszczędność.
    Marek4413
    Level 8  
    Drut spawalniczy jest miedziowany,nie ma urządzenia aby jakaś część nie pochodziła z chin.
    Fabryka jest w Bielawie,ale czy te marketowe bestery są z bielawy to to ciężko się dowiedzieć

Dodano po 5 [minuty]:

Może mają na tabliczce z tyłu urządzenia (nazwę fabryki,kraj produkcji)
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Nie każdy jest miedziowany, a myślisz ,że miedziowany nie zardzewieje.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    zdenek_zdenek wrote:
    Nie każdy jest miedziowany, a myślisz ,że miedziowany nie zardzewieje.

Nie zardzewieje.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1440355.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2253645.html
    Zobacz w 2 linku jakie mizerne wnętrzności ma to.
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    1. Nawet pomiedziowany drut zardzewieje w nieogrzewanym garażu. Najczęściej objawia się to tym, że skleja drut z końcówką prądową na wyższych napięciach ponieważ na drucie pojawiają się mini punkty rdzy które hamują posów drutu i powodują sklejanie.
    2. Zgadzam się, że bester wygląda ubogo, jeśli jednak chodziło ci o tego iskravara to nie ma on nic wspólnego z magnum mig 190. Inny podajnik i źródło prądowe.
    3. Zawsze można dorobić wózek do spawarki i zamontować na nim szpule 15kg i wpuścić drut do środka do podajnika gdyby zaszła potrzeba zarobkowego spawania większych elementów. Raptem godzinka roboty i mamy możliwość montażu dużych szpul.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Powiem tak że migomaty za 1,5 2 tysi są warte z 800zł . Dziwie się za co producenci koszą tyle kasy i jeszcze bardziej się dziwie że to ktoś kupuje.

Większość 99% to urządzenia 1, 2 fazowe a że nie posiadają wielkiego dławika to i spaw pryska.
    Szukaj 3 fazowego tam już tak łatwo maniany nie da się odwalić.

Popatrz ile kosztują orginalne 3 fazowe używane i pomyśl skąd te ceny się biorą.
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Cały świat przechodzi na źródłą inwerterowe, a ten w kółko o transformatorach. Z jednej fazy inwerter potrafi naprawdę wiele wyciągnąć. Jak ktoś umie spawać i wie o co w tym wszystkim chodzi to małym inwerterowym magnumem zespawa blachę 20 czy 30 mm i nie będzie z tym problemu. W dzisiejszych czasach używa się małych spawarek często jednofazowych, bo nie ma problemu z ich przemieszczaniem, wnoszeniem na wysokości, rusztowania. Spawarki inwerterowe w przemyśle stosuje się także ze względu na ich wysoką sprawność, co pozwala na oszczędności w stosunku do o wiele mniej sprawnych źródeł transformatorowych.
    Ten temat jest o spawarce za 1k zł, jeżeli byłoby do wydania 3 k zł to wtedy do garażu np. Esab caddymig, a do spawania konstrukcji np magnum mig 330. Nie kupiłbym starego wycofanego z zachodniej stoczni trupa który wypluł z siebie conajmniej tira drutu.
    skalsky5000
    Level 21  
    Osobiście mogę z czystym sumieniem polecić Magnum 190.Kupiłem jakieś 8 miesięcy temu wyspawała ze 4-5 rolek drutu i z paczkę elektrod i nie mam jej nic do zarzucenia.Posiadam zabezpieczenie 20A i nigdy nic nie wywaliło przy maksymalnym prądzie.
    crocop17
    Level 8  
    Witam ponownie po wszystkich namowach i analizie zdecydowałem się na magnum 190 tylko jaka jest różnica między tymi dwoma modelami http://www.karba.com.pl/polautomat-spawalniczy-mig-190-inwerter-mma-magnum.html
    a tą którą podał zdenek_zdenek http://allegro.pl/magnum-spawarka-inwerter-mig-190-ii-mma-nowosc-2w1-i4958527178.html Bo widzę ze głównie waga 28 do 11kg i zabezpieczenie 20A do 25A

Zapoznaj się z moim ogłoszeniem w Elektro Co kupić Link i uzupełnij wiadomość przez edycję postu!
    Przypominam (innym), że autor już zdecydował, a oczekuje porady w kwestii dwóch konkretnych modeli!
    [Akrzy]