Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opis złącza ISO Hyundai Accent 95r.

felek0 11 Jan 2015 12:29 2781 13
    felek0
    Level 8  
    Witam. Chodzi mi o opis złącza ISO w Hyundai Accent 95r. Zależy mi na opisie każdego kabelka, który za co odpowiada. Kupiłem nowe radio i te stare radio jest fabryczne i w tym nowym radiu mam do niego złącze także będę się bawił w lutowanie. Proszę o opis poszczególnych pinów, bo nigdzie tego nie mogę znaleźć.
    Znalazłem złącze na jednym z portali aukcyjnych ale nie jestem pewien czy będzie pasowało to do mojego. Oto one: Opis złącza ISO Hyundai Accent 95r.
    Niby jest napisane, że pasuje do mojego modelu auta, ale na tym zdjęciu są inaczej powtykane te piny, także nie wiem czy będzie pasowało.
    Proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    felek0 wrote:
    także będę się bawił w lutowanie.

Przecież to ogarniesz zwykłym miernikiem , bo szukasz 3 kabli zasilających i kabelków głośnikowych ...5 min roboty.

felek0 wrote:
    o opis złącza ISO w Hyundai Accent 95r.

Nie ma czegoś takiego , bo jest albo "znormalizowana kostka ISO" albo "złącze Hyundai" .
    sosarek

Level 43  
    felek0
    Level 8  
    Na tej stronie: http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/HYUNDAI-Car-Radio-Wiring-Connector.htm
    Stare radio które jest fabryczne ma model: H-810XEP
    I teraz pytanie, czy mam się wzorować na modelu [HYUNDAI H-827+EQJ2DN] czy na modelu [HYUNDAI H510JE] ?
    Proszę o odpowiedzi i wyjaśnienie jak to z tymi kabelkami, bo pierwszy raz takie coś robię ;)

Chodzi mi o ten obrazek: Najbardziej o punkt 10 i 11: Jest to "chyba" zasilanie 12V+ i nazywają się ACC i B.UP. Czy jest różnica w tym jak je podepnę ? Bo widziałem gdzieś, że punkt 10 to B.UP a 11 punkt to ACC, a tutaj na tej stronie 10 punkt to ACC a 11 B.UP. Czy jest różnica w podpięciu czy to nie ma znaczenia ?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    powalla wrote:
    Przecież to ogarniesz zwykłym miernikiem , bo szukasz 3 kabli zasilających i kabelków głośnikowych ...5 min roboty.
    felek0
    Level 8  
    powalla wrote:
    powalla wrote:

No key, ale nie posiadam miernika. Czy możesz mi to jakoś inaczej wytłumaczyć ?
    sosarek

Level 43  
    Jak bez miernika chcesz sprawdzić na których pinach masz zasilanie i resztę? Za pomocą telepatii?
    felek0
    Level 8  
    Kurcze. A po kolorach jakoś nie dojdzie ? Ja jestem w tym zielony, pierwszy raz się z tym spotykam.
    sosarek

Level 43  
    felek0 wrote:
    Kurcze. A po kolorach jakoś nie dojdzie ? Ja jestem w tym zielony, pierwszy raz się z tym spotykam.

W takim razie poproś o pomoc kto posiada jakąś wiedzę oraz niezbędne przyrządy, lub udaj się do sklepu elektronicznego z prośbą o dobranie odpowiedniej przejściówki do podłączenia nowego radia.
    felek0
    Level 8  
    Ok. Dzięki za pomoc wszystkim. Jeszcze jedno pytanie:
    Tą złączkę dostałem razem z nowym radiem: Opis złącza ISO Hyundai Accent 95r.
    (sory za złą jakość ale nie miałem tymczasowo jak zrobić lepszej foty)
    I teraz pytanie czy podejdzie do tej złączki ?
    sosarek

Level 43  
    Będzie pasować do standardowej kostki ISO (to nowe radio to jakiś chińczyk,np.Dalco?).
    felek0
    Level 8  
    Czy chińczyk to nie wiem, ale wiem, że na pewno nie oryginalne. Nazwa: [Canva 3028] było tanie więc wziąłem. A, że będzie pasować do standardowej kostki ISO to co to oznacza ?
    sosarek

Level 43  
    He, miałem coś podobnego kiedyś ;)
    Do radia jest przejściówka służąca do wpięcia się w standardową kostkę ISO (stosowaną przez większość producentów) - by wszystko bezproblemowo połączyć potrzebujesz przejściówki ze swojej kostki właśnie na ISO (to, co zamieściłeś na jednym z foto).
    felek0
    Level 8  
    Nom. A orientujesz się czy taką przejściówkę dostanę gdzieś w sklepie elektronicznym, czy będę musiał specjalnie zamawiać ?